Ministrs iepazīstas ar Zemgales tiesām

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs piektdien, 9. janvārī, darba vizītē apmeklēja Zemgales apgabaltiesu, portālu informē informē Andris Vitenburgs, ministrijas preses sekretārs.

Jelgavā Dz. Rasnačs tikās ar Zemgales reģiona tiesu priekšsēdētājiem. Darba sanāksmi apmeklēja arī Bauskas rajona tiesas priekšsēdētāja Iveta Andžāne. «Bauskas Dzīvei» viņa pastāstīja, ka ministrs iepazinies ar rajonu tiesu priekšsēdētājiem, klāstījis savu redzējumu par tieslietu sistēmas attīstību Latvijā. «Ministrs Dz. Rasnačs man personīgi nav svešs, jo šajā amatā viņš nav pirmo reizi. Savulaik ministrs apmeklējis arī Bauskas tiesu,» atzina I. Andžāne.

Tikšanās laikā ar tiesnešiem valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos Irēna Kucina stāstījusi par aktualitātēm, tostarp aktuālajiem grozījumiem Civilprocesa likumā, kuri stājušies spēkā no šī gada 1. janvāra. Diskutēts par gaidāmajām reformām Augstākajā tiesā, citiem nozares jaunumiem.

Rajonu tiesu vadītāji izteikuši arī savas vēlmes, savu nozares politikas redzējumu. Runājot par materiāli tehnisko nodrošinājumu, Bauskā tiesas telpas ir izremontētas, darba apstākļi ir labi. Zemgalē tagad aktuāls ir tiesas ēkas jautājums Tukumā.

«Bauskas Dzīvei» I. Andžāne paskaidroja, ka Bauskā pašlaik strādā seši tiesneši, kopā ir 20 darbinieku. Lietu apjoms ir plašs, to palielina prakse daļu no Rīgas piekritības lietām nosūtīt izskatīšanai Bauskā. Vērtējot sistēmu kopumā, I. Andžāne uzsvēra, ka aktuālākais tagad būtu nevis uztraukties par lietu pārāk gauso izskatīšanu, bet gan par izskatīto lietu kvalitāti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas