Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mirušo piemiņas dienā noslēdzas baznīcas gads 1

Nedēļu pirms pirmās Adventes ar Mūžības svētdienu jeb Mirušo piemiņas dienu noslēdzas kristīgās baznīcas gads. Dievkalpojumos īpaši tiek pieminēti tie draudzes locekļi, kuri šajā gadā miruši, kā arī citi aizgājēji.

Bauskas Svētā gara evaņģēliski luteriskajā baznīcā draudze pulcējās 24. novembrī. Šoreiz dievkalpojumam bija sava papildu traģiskuma noskaņa. «Pieminu savus aizgājējus, vecākus. Domāju arī par mūs piemeklējušo traģēdiju – upuriem «Maximas» veikala nogruvumā. Lūdzu par bērniem, kas palikuši bāreņi,» tā draudzes locekle Elgita Dieviņa.

Bauskas iecirkņa prāvests Aivars Siliņš dievkalpojumā uzsvēra, ka Mūžības diena vienmēr būs skumja, jo cilvēkiem vienmēr pietrūks to, kas aizgājuši. «Tas ir atgādinājums – kādā brīdī dzīve šajā pasaulē apraujas. Iespēja, ka viss varētu beigties, rada diskomfortu. Tomēr mēs zinām par Dieva žēlastību, augšāmcelšanos un mūžīgo dzīvību. Nāks brīdis, kad visas dvēseles kopā līksmos,» vēstīja A. Siliņš. Prāvests uzsvēra, ka jākavējas nevis pagātnes atmiņās, bet gan jādomā par to, ko vēl paveikt.

«Mūžības diena ir kā atgādinājums par Dieva solījumiem un aicinājums izvērtēt savu dzīvi mūžības gaismā. Protams, nevaram nedomāt arī par cilvēku bojāeju veikala telpās Rīgā. Tas demonstrē cilvēka dzīves trauslumu,» pēc dievkalpojuma «Bauskas Dzīvei» pauda prāvests.

A. Siliņš baznīcas gada pēdējā dienā pateicās savas draudzes locekļiem par sniegto atbalstu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Spy

Visdzjilaakaa liidzjuutiiba visiem. Tas kas notika nebija normaali.

pirms 6 gadiem, 2013.11.24 20:46

Vietējās ziņas