Misā jaunsargi nodod svinīgo solījumu 3

Lāčplēša dienu sagaidot, patriotisko svētku noskaņā vakar, 10. novembrī, Vecumnieku novada Misas tautas namā jaunsargi nodeva svinīgo solījumu un zemessargi demonstrēja ekipējumu.

Uz tikšanos ar topošajiem jaunsargiem bija ieradies Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas vadītājs Ainārs Liecis un seržants Dainis Mendriks. Vīri rādīja ieročus, stāstīja par munīciju un nesprāgušu lādiņu atpazīšanu.

«Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rota saņem ļoti daudz izsaukumu, kādu dienu bijuši 17 zvani. Lādiņu var uziet, rokot dārzu vai pastaigājoties pa parku, reiz tas atrasts pat zem kādas mājas pamatiem. Aizdomīgus priekšmetus nevajadzētu atstāt bez ievērības. Nav jābaidās, ka par policijas izsaukšanu noformēs rēķinu. Labāk situāciju pārbaudīt, nevis pēc tam nožēlot,» situāciju raksturo A. Liecis.

Misas jaunsargu vadītājs Rinalds Zandavs informē, ka pašlaik strādā ar 34 puišiem, to vidū ir arī kandidāti. Pārsvarā ir praktiskas nodarbības – pārgājieni, nometnes, izdzīvošanas skola. To mērķis – ieinteresēt bērnus un jauniešus darbam Zemessardzē vai citā profesionālajā dienestā. Jaunsargi lepojas ar izvēlēto dzīvesveidu un priecājas par iespēju Lāčplēša dienā skolas zālē ienest valsts karogu.

Viens no septiņiem zēniem, kas svētdien nodeva svinīgo solījumu, bija 15 gadus vecais Lauris Kazlausks. Viņš sacīja: «Es, Lauris Kazlausks, Latvijas Republikas jaunsargs, svinīgi apsolos nežēlot savus spēkus un prātu labākas dzīves veidošanai manas dzimtās zemes un Latvijas tautas labā. Apsolos pēc labākās sirdsapziņas veikt jaunsarga pienākumus.»


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Mjā ....

*..... nežēlot savus spēkus un prātu ....* . Prātu,ja vien tāds ir. Čalīši vēl nav apjēguši,ka Lāčplēsis tā arī nekādu varoņdarbu nav veicis. Ja nu kāds domā,ka ir, tad,lūdzu,tā teikt,kārtis galdā! Cīņā,kura nav galā un nebeigsies, Plēsis vienkārši noplīsa - ha ha ha !

pirms 6 gadiem, 2013.11.11 13:44

Kristaps

Izskatās, ka tev pašam pratiņš vienā vietā. Pirmkārt tāds Lāčplēsis nemaz nav bijis, lai veiktu kādus varoņdarbus. Bet visticamākais, ja arī būtu bijis tad tādu komunistu pajoliņu kā tevi arī būtu saplēsis

pirms 6 gadiem, 2013.11.11 15:04

Kristapam

Atšķirībā no latviešu nacionālā varoņa (Lāčplēša ordenis par varonību!) kaut kāds tur krievu biļinu pusvaronis Vaņa,Geņa vai Ļoņa, nenokāpdams pat no krievu tradicionālās krāsns, devās Krievzemes ārēs un par varonīgām izdarībām ieguva pusi kņazistes un valdnieka meitu par sievu. Par Iļju Muromieti un citiem teiksmu varoņiem nerunāsim - visiem uzvaras. Lāčplēsis,protams,arī ir tikai izdomāts teiku varonis,bet bez kādiem tur varoņdarbiem. Dižākā nacionālā pelēcība!

pirms 6 gadiem, 2013.11.11 18:55

Vietējās ziņas