Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Misā pulcina rokdarbnieces 1

Vecumnieku novada Misā 19. oktobrī notika lietišķās mākslas studijas pirmā nodarbība. Studiju vada Benita Šmite, kura šo ideju lolojusi ilgi.

Kopā ar domubiedri Annu Griķi izdevies iegūt telpas, kur sievietēm mācīt aušanu un citus rokdarbus. Laba sadarbība izveidojusies ar Misas bibliotekāri Sarmīti Šlikaiti. Bibliotēkā rokdarbniecēm atvēlēta vieta paveiktā eksponēšanai, stāsta Benita Šmite.

Pirmajā tikšanās reizē adīšanu ierādīja Ilona Zariņa. Sievietes bija paņēmušas līdzi savus darbus un cita citai stāstīja par rakstu daudzveidību, tehniskajiem paņēmieniem un idejām. «Vēlamies apgūt ko jaunu, tāpēc svarīga ir pieredzes apmaiņa,» teica I. Zariņa.
B. Šmite ieskicē studijas nākotni: «Izglītosimies ne tikai praktiski, mācīsimies arī teoriju. Pirmais mājas darbs – nevajadzīgo drēbju griešana strēmelēs, ko izmantos aušanai. Apgūsim filcēšanas paņēmienus, veidosim kartītes dekupāžas tehnikā, adventes vainagus un dabai saudzīgas eglītes. Lielais mērķis ir izgatavot katrai savu tautas tērpu.»

Nodarbības paredzētas otrdienās un sestdienās. «Tās, kuras vēlēsies darboties studijā, atradīs iespēju, neaizbildinoties ar citiem pienākumiem.  Man pie mājas palika nesagrābtas lapas, taču tās pagaidīs līdz rītdienai,» piemetina A. Griķe.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas