Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Misas amatierteātris jubilejas sarīkojumā iejūtas modeļu lomās 1

Vecumnieku novada Misas tautas nama amatierteātris 7. decembrī svinēja kolektīva pastāvēšanas desmito gadskārtu. Amatierteātrī darbojas dažādu profesiju ļaudis, kuri pēc darba divas reizes nedēļā sanāk kopā, lai apgūtu aktiermākslu.

Jubilejas sarīkojumā viņi iejutās modeļu lomās un demonstrēja tērpus no iestudētajām lugām. Aplausiem skanot, pa «mēli» defilēja gan kalponītes un apkopēja, gan trīs resnītes, kučieris, mežkungs, deputāts un citi izrāžu varoņi. Kostīmu pūra izvēdināšana jautrus mirkļus sagādāja aktieriem un skatītājiem, ļaujot atsaukt atmiņā ainas, kas izdzīvotas uz skatuves. Redzēto papildināja režisores Sandras Vēveres asprātīgie komentāri par pirmā, otrā un trešā plāna lomu tēlotājiem.

Kad goda vietā – skatītāju rindās – sēdās aktieri, vārds tika dots apsveicējiem. Kolektīvu dzimšanas dienā sumināja Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals. «Pašdarbnieku vakarā «Saeimas deputāta kungs» man uzdāvināja naudas žūksni, aicinot piepildīt visas Misas tautas nama vēlmes. To nevaru apsolīt, taču «rekvizītus» šim vakaram pašvaldība ir sarūpējusi,» viņš sacīja, pasniedzot smagu grozu ar augļiem.

Jubilārus ar priekšnesumiem pārsteidza kolēģi no Skaistkalnes, Vecumniekiem, Kurmenes un Valles, apliecinot, ka amatierteātra ļaudis ir īpaša sabiedrības daļa. Vecumnieku tautas nama amatierteātra «Vecmuiža» vārdā Misas aktierus dzimumdienā sveica kultūras iestādes vadītāja Valda Kaufmane: «Lai darbdienu vakariem nepietrūkst enerģijas un spožu ideju pietiek ne tikai simt, bet tūkstoš gadiem!»

Jautru numuru, apdziedot pēdējās iestudētās lugas «Visi radi kopā» personāžus, bija sagatavojušas Misas tautas nama sieviešu vokālā ansambļa «Vēja meitenes» dalībnieces. Kolektīva vadītāja Olga Černišova-Stūriška pauda cerību, ka gan dziesmas mīļotājām, gan kumēdiņu taisītājiem arī turpmāk izdosies draudzīgi sadzīvot zem viena jumta.

«Ar darbu un mājas rūpēm vien dvēseli nevar veldzēt. Darbošanās teātrī dod iespēju izrauties no ikdienas, pašapliecināties un gūt no šī vaļasprieka gandarījumu, daloties tajā ar skatītājiem,» atklāj režisore S. Vēvere.

Pašlaik kolektīvā ir 14 dalībnieku. Vairākus gadus teātri spēlēja tikai sievas, kas krietni ierobežoja repertuāra izvēli. Nu jau pāris gadu ar skatuves mākslu aizrāvušies arī četri kungi – Māris Spangers, Gints Gaigals, Rihards Ivanovskis un Zigmārs Dumbris. ««Izķemmējām» visu ciemu un tuvāko apkaimi, un mums izdevās atrast vīriešus, kuri vēlas kāpt uz skatuves,» prieku neslēpj S. Vēvere.

Režisorei vismīļākā ir pirmā luga «Septiņas vecmeitas». Sirdij tuva iepriekšējā sezonā uzvestā A. Bankas komēdija «Visi radi kopā». Desmit gados iestudēti deviņi uzvedumi. Pašlaik teātra ļaudis apgūst A. Bankas lugu «Žņaudzavas zelts». «Aktieri vairs nekautrējas sevi parādīt, māk iejusties tēlos un saspēlēties. Daudzi ir atvērušies. Lai nu kā būtu ar meistarību, bet balsis gan visi ir uztrenējuši – neviens vairs nepīkst,» vērtē kolektīva vadītāja.

Amatierteātra dalībnieki piemiņai no jubilejas sarīkojuma dāvanā saņēma krūzītes. Aplausi nerimās brīdī, kad zālē tika ienestas desmit kūkas, ko rotāja viena svecīte – īsti Karlsona gaumē, komentēja S. Vēvere.

Kopš trupas dibināšanas teātri Misā spēlē Sandra Mora, Anita Klieka, Jana Diena, Sarmīte Šlikaite, Sandra Mikalaucka un Tamāra Indriksone.

«Katrā izrādē man bijis pa lomai. Esmu atveidojusi gan kalponi, gan dāmu. Vismīļākā man ir literatūras zinātnieces Apolinārijas loma uzvedumā «Visi radi kopā»,» par skatuves gaitām stāsta Sandra Mora. Viņa strādā par šuvēju Vecumniekos, bet skatuve ir vieta, kur var emocionāli uzlādēties, izsmieties, pavadīt laiku domubiedru pulkā.

Amatierteātra kolektīvs savai režisorei, Misas tautas nama vadītājai Sandrai Vēverei uzdāvināja viesu grāmatu, kurā uzkrāt kultūras iestādes apmeklētāju labos vārdus, pateicās skatītājiem par atbalstu.

Savulaik trupā darbojies Lauris Beinārs. «Desmit gadu ir pietiekami, lai nokomplektētos kolektīvs, lai varētu pārdzīvot radošās krīzes, atkārtot domas jaunā skatījumā. Kultūra ir lielisks veids, kā atslēgties no ikdienas gan māksliniekiem, gan skatītājiem, taču teātris dod iespēju «ielekt» pavisam citā dzīvē. Lai vienmēr, priekškaram aizveroties, atskan aplausi!» vēlēja L. Beinārs.

Kopā ar «Vēja meitenēm» publika izpildīja dziesmas no teātra izrādēm, tautas nama vestibilā ikviens varēja aplūkot fotogrāfijas no agrāko gadu uzvedumiem un pasākumiem, ko kuplinājis Misas tautas nama amatierteātris, bet vakara izskaņā visi tika aicināti uz Aizkulišu balli.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas