Misas vidusskolā ar sportisku uzviju ievada pavasari 2

Latvijas Jaunatnes sporta tūrisma sacensību čempionāts šogad sākās Misas vidusskolā. Uz pirmo posmu bija ieradušās 26 komandas no Latvijas. Tikmēr jau 29. martā tūrisma jomas stafeti pārņems rogainings, kas notiks Bārbelē.

Misas vidusskolā 29. februārī un 1. martā sacensību dalībnieki startēja piecās dažāda vecuma grupās. Sacīkstes tiesāja skolas absolventi – bijušie tūrisma pulciņa dalībnieki.

Misas vidusskolas jaunie tūristi saņēma vairākus individuālus apbalvojumus. Kitijai Krūmiņai otrā vieta C vecuma grupā, savukārt Lienei Šnorei trešā vieta D grupā. Informāciju sagatavoja Misas vidusskolas tūrisma pulciņa vadītāja Ingrīda Vaisjune.

Labākie sasniegumi B vecuma grupā, kur Misas vidusskolas komanda ieguva otro vietu, piekāpjoties Rīgas skolēnu pils vienībai. Komandā startēja Tīna Spalva, Monta Maslova, Anastasija Paula, Gustavs Jaunzemis. Diviem no viņiem labi rezultāti arī individuālās meistarības pārbaudē – Anastasija izcīnīja trešo vietu meiteņu konkurencē, bet Gustavs ieguva pirmo vietu zēnu distancē.

Distanci veica arī Misas vidusskolas absolventi. Absolventu vienībā jau vairāk nekā desmit gadus startē Inese Pučeka, Valdis Vaisjuns, Jānis Sapats un Jānis Seglickis. Individuāli Inese Pučeka izcīnīja trešo vietu, Valdis Vaisjuns bija otrais, Lauris Kazlausks – trešais. Absolventu komanda «Neo vimba» tomēr 31 sekundi atpalika no pieaugušo grupas uzvarētājiem – «Remoss» vienības no Jelgavas.  

Jau trešo gadu Vecumnieku novadā iedzīvotājiem un viesiem ir iespēja divreiz gadā lieliski pavadīt laiku, izskrienot vai ejot iepazīt novada apkārtnes pagastu centrus, kā arī lauku un meža apvidus. Septembrī Vecumniekos notiek Latvijas Orientēšanās nakts rogainings, bet pavasarī kādā citā Vecumnieku novada pagastā norisinās lielais rogainings.

Rogainings ir orientēšanās sporta komandu sacensības, kur vienības pārvietojas apvidū, veicot pat vairākus desmitus kilometru un noteiktā laika periodā brīvi izvēlētā secībā apmeklējot apvidū izvietotus kontrolpunktus, cenšoties savākt pēc iespējas vairāk punktu noteiktajā laikā. Bārbelē piedāvā startēt ģimenes, jauniešu, pieaugušo un veterānu grupās divu vai četru stundu rogainingā. Ja neizdodas izveidot komandu, droši spēkus var izmēģināt individuāli. Tā informē sacensību direktors Mārtiņš Šteinalts.

Šogad, 29. martā, sacīkstes Bārbeles pagasta apkārtnē vietējiem iedzīvotājiem un visiem citiem, tostarp kaimiņvalstu dalībniekiem, organizē Vecumnieku novada dome sadarbībā ar tūrisma un orientēšanās sporta klubu «Eko O» un karšu izdevniecību «Jāņa sēta». Atbalsta vietējie uzņēmumi un biedrība «Jaunatne smaidam». Distancē dalībnieki pārvietojas tikai kājām, navigācijai izmantojot kompasu un sacensību organizatoru izsniegto karti. Šī gada apvidū ir plaši meži, daudz ceļu, taku un stigas, kā arī līkumainā Iecavas upe, brīžam ar ļoti aizaugušiem krastiem, bet ne tikai. Dalībnieki varēs arī apskatīt brīvdabas muzeju «Ausekļu dzirnavas», Bārbeles zēnu skolu ar vieglās aviācijas interešu izglītību, Zemgales sensētu «Everti» un viesu mājas «Sutras» ar pļaviņā uzceltu piramīdu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

nu nesaprotu

Kas tā par uzviju, kā to visu saprast? Ar uzviju- vairāk, kā nepieciešams, bet kas ir sportiska uzvija , to tā grūti iztēloties. Zēns gribēja kā skaistāk, bet sanāca , kā vienmēr-lasi un fantazē.Manuprāt, vārds- uzvija pats par sevi kaut kā nav dzirdēts.

pirms gada, 2020.03.11 16:30

Aga

Piekrītu komentāram . Kā to saprast - ar sportisku uzviju ?

pirms gada, 2020.03.11 16:46

Vietējās ziņas