Misas vidusskolu svētkos pārstāvēs divi kori un trīs deju kopas 1

Vecumnieku novadu XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos pārstāvēs divi kori un trīs deju kopas. Tā nu sanācis, ka visi ir no Vecumnieku pagasta Misas vidusskolas. «Visi pieci kolektīvi ir no mūsu skolas,» lepojas izglītības iestādes direktore Rūta Kārkliņa.
Misas vidusskolas deju kolektīva «Spriguļi» vadītāja Valija Vaina bērnus svētkiem gatavo jau 15 gadus. Vidusskolas deju kopai šie būšot trešie svētki, skolas laikā vairāk tajos piedalīties nevar. Gatavošanās procesā centušies uzstāties dažādos pasākumos, rīkota kārtējā «Spriguļu balvas» izcīņa, uz kuru aicina labus draugus un iepazīstas ar jauniem kolektīviem.

Mēģinājumiem veltītas daudzas nedēļas nogales. Rīkotas nakts nometnes, dejotājiem – vienu reizi, koristiem – vairākkārt. «Pastrādājam, uztaisām vakariņas, noskatāmies kādu filmu un atkal mēģinām. Tautas namā mums atvēl virtuvi, kur pagatavojam kaut ko ēdamu. Jaunzemju ģimene atnes kādu našķi,» stāsta V. Vaina. No saviem trim kolektīviem viņa visvairāk priecājas par 1. – 2. klašu kopu, kas ieguvusi laureātes diplomu.

Kora skolotāju Zaigu Jēgeri par paveikto apbrīno daudzi ciema iedzīvotāji. Mājas lapā dziedundejo.lv publicēts Vitas Kapteines stāsts par aizrautīgo pedagoģi. «Misas skolā ir mazliet vairāk nekā 150 skolēnu. Vai spējat iedomāties, ka šajā lauku skolā darbojas zēnu koris, 1. – 4. klašu koris un apvienotais 5. – 12. klašu koris? Visi šie kolektīvi spējuši sasniegt augstus rezultātus, vienmēr sasniedzot pirmā pakāpes cienīgu rezultātu. Lai varētu ne tikai pulcināt bērnus un jauniešus, bet arī sasniegt lieliskus rezultātus, ir jābūt lieliskam vadītājam. Un tāds te arī ir – skolotāja Zaiga Jēgere!» pausts stāstā par aizrautīgo pedagoģi.

«Ja nākas dzirdēt, ka lauku skolās jau grūti bērnus iedvesmot dziedāšanai, kur nu vēl runāt par kādiem rezultātiem», pavērsiet acu skatus uz skolu, kuru sauc par Misas vidusskolu,» teic V. Kapteine.

Vecumnieku novada XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieki:

Misas vidusskolas deju kolektīvs «Spriguļi» – 1. – 2. klašu grupa, 3. – 4. klašu grupa un vidusskolas deju kolektīvi, vadītāja Valija Vaina;

Misas vidusskolas zēnu koris un 7. – 12. klašu koris, vadītāja Zaiga Jēgere;

pūtēju orķestris «Skaistkalne», vadītājs Jānis Kalniņš;

simfoniskais orķestris «Draugi», vadītāja Solvita Loka;

Vecumnieku tekstila mākslas pulciņa tērpu kolekcija «Krāsainā Āfrika», pedagoģe Andra Rušmane;

divi vides eksperimentu dalībnieki Vērmanes dārzā pedagoģes Natālijas Čudares vadībā.

Vecumnieku novada jauniešu naktsmājas radīs Rīgas 88. vidusskolā Pļavniekos, Ilūkstes ielā 30.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lūk!

Malači! Apsveicu Misas skolu ar piedalīšanos Dziesmu svētkos!Tiešām, pieklājīgs bija Misas vidusskolas koru sniegums Bauskā un vokālā ansambļa sniegums jau Rīgas finālskatē! Prieks, ka ir skolas, kurās priecājas par koriem un bērnu aizrautību,Kurās ir tāda vadība un tik dziesmota AURA. Lai skan!

pirms 5 gadiem, 2015.05.31 19:35

Vietējās ziņas