Mitruma dēļ augļi šogad vairāk bojāti kokos

Mitrums vasaras nogalē vairāk bojājis augļus kokos, tomēr ābolu, bumbieru un plūmju raža ir visai laba, portālam saka Vecumnieku novada Valles pagasta bioloģiskās augļkopības saimniecības «Dzērves» vadītājs Māris Kaminskis.

«Vasaras laikapstākļi ar vēsumu sākumā un mitrumu beigās bioloģiskajā saimniecībā, kur neskraida ar miglotāju, bet paļaujas uz dabu, atnesuši normālu ražu, vienīgi augļi vairāk bojājušies jau kokā,» skaidro dārznieks, «vasaras šķirnes – āboli un bumbieri – ir garšīgas, nedaudz ir kraupis uz dažiem āboliem, bet cilvēki tam nepievērš lielu uzmanību, jo saprot – tas ir simtprocentīgi bez ķīmijas audzēts.»
Vasaras āboli numur viens šogad esot ‘Konfetnaja’ – saldi, sulīgi, graužami uzreiz no koka, vienīgi mitruma dēļ āboliem mazliet vairāk metas puve. «Pēdējos gados kadiķu rūsa ir problēma visos dārzos, ar to grūti cīnīties. To veicina mitrums un noteiktas šķirnes kadiķi tuvumā. Jāizvēlas, ko audzēt. Tā kā mēs audzējam gan vienus, gan otrus, situācija ir sarežģītāka,» stāsta saimnieks.

M. Kaminskis atklāj, ka ar visu vēsumu bija raža arī aprikozēm un persikiem, kaut arī koki iepriekšējos gados bija salā cietuši. «Atjaunosim, stādīsim jaunus, jo ražošanas laiks šiem augļu kokiem pie mums ir īsāks,» teic dārzkopis, «no plūmēm bagātīgi ražoja agrā ‘Komēta’, ‘Krupnaja raņņaja’, augļi gan bija mazāki nekā pērn, varbūt sausuma dēļ sākumā. Vēlākās šķirnes, kas vēl jāvāc, kokā bojā mitrums.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas