Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Modernās tehnoloģijas kļūst par ikdienu

Bauskas sākumskolā trešdien, 23. aprīlī, vecāki varēja iepazīties ar moderno tehnoloģiju izmantošanu mācību procesā. Atvērto durvju dienā viņi apmeklēja vairākas mācību stundas.

Divu sākumskolas skolēnu māmiņa Dagne Rācenāja portālam pauda stundās gūto atziņu: «Dažādu tehnoloģiju arvien lielāka izmantošana ir neizbēgama. Ka tās bērni apgūst jau skolas laikā, es vērtēju tikai pozitīvi.» 4. klases skolnieces māmiņa Liene Šlēkste stundās novēroja, ka bērni ir aktīvi, brīvi uzvedas, skolotāji viņiem mācību darbu organizē radoši un interesanti: «Augstu novērtēju to, ka sākumskola ir atvērta visam jaunajam. Vēl te ir lieliska pedagogu sadarbība ar vecākiem.»

Mūzikas stundā skolotāja Zane Stankeviča, izmantojot digitālās prezentācijas, 3. klases skolēniem stāstīja par sitamajiem instrumentiem, izspēlēja atraktīvus zināšanu pārbaudes uzdevumus. «Bauskas Dzīvei» skolotāja atzina, ka dažādu prezentāciju sagatavošanai jāpatērē daudz laika, tomēr stundās tas atmaksājas. Tā skolēnus var vairāk ieinteresēt mācību vielā. Pedagoģe izteica vēlmi, kaut būtu digitālo metodisko materiālu krātuve mūzikas stundām. Viņa arī gribētu, lai mācību programmas mūzikā būtu mūsdienīgākas, ne tik piesātinātas ar teoriju.

Vairāk kā vienu mācību stundu 2. c klases skolēni vadīja, gatavojot animācijas filmiņas par Imanta Ziedoņa «Dzelteno pasaku». Strādājot grupiņās, viņi gatavoja dažādus pasakai atbilstošos tēlus: ziedus, taureņus, kukaiņus. Tad tos izvietoja uz krāsaina fona, pārvietoja un katru epizodi nofotografēja ar planšetdatoru vai viedtālruni. No šiem kadriem tika veidota animācijas filmiņa.

Bauskas sākumskolas direktore Linuta Ģerģe vecākiem skaidroja, ka modernās ierīces kļūst par ikdienu ne tikai sadzīvē, viņu darbā, bet arī skolā: «Tehnika attīstās tik strauji, ka mēs nespējam pat visam izsekot. Diemžēl arī valdība nespēj pildīt visus solījumus. Portatīvie datori būtu nepieciešami katram skolēnam, drīz jau tos vajadzēs nomainīt ar vēl ko jaunāku.»

Vienlaikus direktore apliecināja, ka skola cenšas sabalansēt tehnoloģiju izmantošanu ar tradicionālajām mācību metodēm. Dabas zinībās, stāstot par upēm, tās nevajadzētu pētīt datorā, bet doties dabā un vērot ūdeņus, to iemītniekus, augu valsti. Viņa arī uzsvēra vecāku lomu prasmē skaidrot bērniem tehnoloģiju iespējas, kā arī draudus, kurus viņiem var radīt virtuālā pasaule.

Bauskas sākumskolā mācību darbā šobrīd tiek izmantoti 50 datori, 17 projektori, pieci printeri, viens skeneris. Divās klašu telpās ir interaktīvās tāfeles, tās tiks gādātas vēl. Skolas pedagogi iesaistījušies programmā «Samsung skola nākotnei». Tajā viņi pilnveido savas prasmes darbam ar modernajām tehnoloģijām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas