Motormuzeja Bauskas ekspozīciju papildinājuši trīs jauni eksponāti

Oktobrī Rīgas Motormuzeja Bauskas ekspozīciju papildinājuši trīs jauni eksponāti - 1936.gada "Adler Trumpf Junior 1E", 1958.gada "Mercedes-Benz 300d (W189)" un 1986.gada "RAF 2203" bruņotais inkasācijas auto, informēja Rīgas Motormuzejā.

"Adler Trumpf Junior 1E" ir 1936.gadā Vācijā ražots četrvietīgs kompaktklases automobilis ar nesošo virsbūvi un priekšējo riteņu piedziņu, kas tā laika spēkratiem nebija raksturīgi. Rūpnīcā, kurā ražots šis auto, sākotnēji ražotas rakstāmmašīnas un velosipēdi.

Vācijā ražotais "Mercedes-Benz 300d (W189)" ir augstākās klases "Mercedes-Benz" modelis, kas tautā ieguva iesauku "Adenauers" par godu tā laika Vācijas Federatīvās Republikas kancleram Konrādam Adenaueram. Šis ir pirmais "Mercedes-Benz" modelis, kam uzstādīta trīspakāpju automātiskā pārnesumkārba. Konkrēto spēkratu īpašu padara limuzīna izpildījums ar atdalošo starpsienu starp vadītāju un pasažieru salonu un tas, ka 1950./1960.gadu mijā auto kalpojis Vācijas vēstniecībā ASV.

"RAF 2203" ir PSRS, Vācijā ražots inkasācijas automobilis, kas uzbūvēts vienā eksemplārā kā prototips, saglabājot RAF virsbūves priekšējo daļu. Automobilī ir četras sēdvietas un vieta 300 kilogramiem kravas. Bruņotā automobiļa aizsardzība pret šāvieniem tikusi pārbaudīta poligonā - par to liecina ložu atstātās pēdas automobiļa logu stiklos.

Līdz oktobra beigām Bauskas ekspozīcijā var iepazīt arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) fotoizstādi "Latvijas armija fotogrāfijās". Izstāde veltīta Neatkarības kara un Latvijas armijas 100.gadadienai, tajā atspoguļota Latvijas bruņoto spēku kaujas spēju attīstība un gatavība aizsargāt Latviju. Izstādi veido 50 fotogrāfijas, kas uzņemtās laikā no 2015. līdz 2019.gadam un kurās redzami NBS karavīri un militārā tehnika mācībās un dažādos publiskos pasākumos.

Bauskas ekspozīcija atvērta apmeklētājiem no trešdienas līdz svētdienai, no plkst.10 līdz 18. 

Muzejs apmeklētājus aicina rūpēties par sev un apkārtējiem drošu viesošanos muzejā. Ērtībai muzejā izvietoti spilgti dzelteni vienota dizaina un informācijas materiāli, kas veidoti saskaņā ar valstī noteiktajām sanitārā protokola prasībām, pieejami dezinfekcijas līdzekļi, sejas maskas un citi aizsardzības līdzekļi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas