Motosportisti cenšas trenēties arī ziemā

Lielākā daļa sporta entuziastu sagaida, ka jau pavasarī sāksies pilnvērtīga sacensību sezona. Viņu vidū ir arī motosportisti, kuriem gan ziemā trenēties ir grūtāk. Tomēr Skaistkalnē sporta biedrība «Lausks» gatavo trasi ziemas perioda salam un cer, ka trenēties tomēr varēs.

Treniņu trasi Skaistkalnē uztur Andris Ziemelis, sporta biedrības «Lausks» vadītājs. «Tādā smilšainā trasē var trenēties diezgan ilgi rudenī, un arī pavasarī tā ir agrāk izmantojama,» stāsta A. Ziemelis. Domājot par iespējām trenēties arī pēc sala iestāšanās, skaistkalnietis trasi nolīdzināja un sakopa. Galvenais uztraukums bija par to, ka kāds varētu uzbraukt uz vēl nesasalušās treniņu trases un sabojāt segumu, bet pats kopējs domā, ka būs labi.

A. Ziemelis jau otro gadu sacensībām gatavo dēlu Ronaldu Ziemeli, kurš startē Latvijas junioru čempionātā 55 kubikcentimetru klasē. Rezultāti pašlaik – starp 21 dalībnieku 11. vietā. «Tagad, cik vien varam, gatavojamies nākamajai sezonai. Ceram, ka nebūs «Covid» un būs ne tikai lielie čempionāti, bet arī mazās sacensības, kur braukt, piemēram, Mārupē bija minimotokross tieši bērniem. Plānojām sacensības rīkot arī Vecumnieku novadā, bet ar «Covid-19» izplatību pieņemtie ierobežojumi iztraucēja,» stāsta A. Ziemelis. Ja ierobežojumi nebūs pārāk spēcīgi, tad šogad noteikti ir plānots rīkot šādas sacīkstes.

Trasē trenējas ne tikai vietējie – brauc arī rīdzinieki. Turklāt šī ir iespēja, ka var trenēties ārā līdz desmit dalībniekiem, ievērojot drošības pasākumus. «Pat ja būs nedaudz uzsalis, var uzlikt radžu riepas un braukt. Un, ja izdosies saglabāt līdzenu segumu, arī uz sasaluša varēs trenēties. Motosportistam ir tā – jo vairāk brauc, jo labāk,» tā skaistkalnietis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas