Mucenieks sagrauj Hendriksa cerības 4

Ar pēdējo sacīkšu posmu Vācijā, Rudersbergā, 20. septembrī noslēdzies pasaules čempionāts blakusvāģiem. Kārtējais čempionu tituls Kasparam Stupelim kopā ar Nīderlandes braucēju Etjēnu Baksu. Tomēr pēdējā posmā lielāka intriga bija saistībā ar kantētāju no Gailīšu pagasta Mūsas ciema Elviju Mucenieku.

Šī sezona mūsu novadniekam bija ļoti raiba. Sezonas sākumu ļoti veiksmīgi aizvadīja francūži Valentīns Žiro un Nikolā Musē. Tomēr viņus apsteidza E. Bakss ar K. Stupeli un beļģa Bena Adriansena un Bena van den Bogārta ekipāža. E. Mucenieks sezonu sāka ierasti kopā ar beļģi Janu Hendriksu un pamazām sāka tuvoties trešās vietas pozīcijai, kur tobrīd atradās francūži.

Tad kritienu piedzīvoja sezonas līderis B. Adriansens, un viss sagriezās kājām gaisā. Pēc veiksmīgā posma Stelpē, kur J. Hendrikss un E. Mucenieks ieņēma otro vietu, J. Hendrikss pēkšņi paziņoja, ka atsakās no latviešu kantētāja. «Es gribu sasniegt kaut ko vairāk,» pauda beļģu braucējs, informējot, ka sezonu turpinās ar kantētāju Benu van den Bogārtu.

Jāteic gan, ka kaut ko vairāk J. Hendriksam sasniegt neizdevās. Vairākos posmos pat nācās atzīt nīderlandieša Daniela Vilemsena pārākumu, tuvoties V. Žiro otrajai vietai neizdevās – drīzāk bija jāuztraucas jau par trešo pozīciju. Tad nāca negaidīts pavērsiens – šoreiz traumu guva V. Žiro kantētājs Nikolā Musē, un J. Hendriksam otrā vieta jau bija rokas stiepiena attālumā.

E. Mucenieks tikmēr vairākus braucienus veica kopā ar beļģi Kristofu Santermansu, kurš, pateicoties šiem startiem, ar 61 punktu sezonas beigās ieņēma 23. vietu. Tad V. Žiro piedāvāja mūsu kantētājam atgriezties cīņā par pirmajām vietām, un mūsu novadnieks izaicinājumu pieņēma. Likteņa ironija – J. Hendriksa atmestais kantētājs varēja kļūt par iemeslu, kāpēc neizdosies realizēt paustos mērķus – izcīnīt vismaz otro vietu.

Pirmās sacīkstes E. Muceniekam kopā ar V. Žiro bija veiksmīgas, bet priekšpēdējā posmā Francijā sekoja neveiksme – kritiens otrajā braucienā, un J. Hendrikss jau trīs punktus kopvērtējumā priekšā. Visu izšķīra pēdējais posms.

Pirmais brauciens V. Žiro un E. Muceniekam neveiksmīgs – ceturtā vieta, savukārt J. Hendrikss – otrais. Toties pēdējais brauciens bija īsta visas sezonas sacīkšu kulminācija – V. Žiro aizbrauca pirmajā pozīcijā, bet angļu ekipāža Stjuarts Brauns un Džošs Čemberlens noturēja J. Hendriksu ceturtajā vietā. Rezultātā pēc finiša abu braucienu kopvērtējumā V. Žiro 43 punkti, J. Hendriksam – 40. Tā liecina mājaslapas sidecarcross.com informācija.

Kopvērtējumā abiem braucējiem 579 punkti, bet V. Žiro ir vairāk uzvaru, un tas viņam nodrošina otro vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā. Jāatzīst, ka diez vai V. Žiro ar citu kantētāju E. Mucenieka vietā spētu aizvadīt sacīkstes tikpat sekmīgi. Savukārt J. Hendriksa paustā vēlme sasniegt kaut ko vairāk palika tikai runas līmenī – labus rezultātus izdevās gūt tikai pretinieku neveiksmju gadījumā. Pārliecinoši braukt labāk par V. Žiro beļģa ekipāžai tā arī neizdevās, un pat ik pa brīdim nācās piekāpties D. Vilemsena un S. Brauna ekipāžām. Sen lolotais J. Hendriksa sapnis beidzot kāpt uz pasaules čempionāta pjedestāla otrā pakāpiena atkal palika nerealizēts, un diez vai tur vaina slēpjas kantētājos, jo B. Adriansens kopā ar Benu van den Bogārtu bija pārliecinošs pasaules čempionāta līderis.

Toties E. Mucenieks šajā raibajā sezonā pārliecinoši pierādīja, ka ir starp pašiem labākajiem blakusvāģu kantētājiem pasaulē, un nākamsezon atliek novēlēt atrast braucēju, kura ambīcijas un prasmes atbilst iespējām cīnīties par pirmajām vietām pasaules čempionātā, piepildot arī mūsu novadnieka sapņus.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Stīpniek van žiro de plāns

kas tas par sūda rakstu, vieni uzvārdi un uzvārdi , vai Tu pats saprati rakstīto

pirms 5 gadiem, 2015.09.22 22:35

Š.Holmss

Raksts kārtējais cepurnieka murgojums, nu ja cilvēks nerubī no sporta un viņam tas neinteresē, tad nevajag arī par to rakstīt.
Bet Elvijam lai veicās turpmāk, sezonas noslēgums bija salds:)

pirms 5 gadiem, 2015.09.23 12:25

!

Super! Prieks par Elvija panākumiem! Tā tik uz priekšu! :)

pirms 5 gadiem, 2015.09.23 13:02

Vietējās ziņas