Mūsas ciema iedzīvotāji Ceraukstē lūdz izbūvēt ātruma slāpētājus 5

Par bērnu un pieaugušo drošību satraukušies Bauskas novada Ceraukstes pagasta Mūsas ciema iedzīvotāji. «Kad Bauskas novada pašvaldība beidzot risinās šo jautājumu? Galvenā – Centra – iela, kas ved gar pirmsskolas izglītības iestādi, kļuvusi bīstama. Lai gan tur izvietota zīme «Dzīvojamā zona», kas nosaka braukšanas ātruma samazinājumu, daždien liekas, ka te tiek rīkotas ātrumsacīkstes,» situāciju apraksta Mūsas ciema iedzīvotājs Andris.

Viņš pagasta pārvaldē noskaidrojis, ka projekts par gulošo policistu uzstādīšanu pirms diviem gadiem saskaņots, taču neesot realizēts. «Es uztraucos par savu bērnu dzīvību. Ja nekas netiks darīts, pats izrakšu grāvi, lai pārrautu šo satiksmes dzīslu. Lai mani tiesā, soda, bet nepieļaušu, ka maniem bērniem jācieš vai jāpārvēršas par kropļiem,» skarbs ir ceraukstietis.

Ceraukstes pagasta pārvaldes vadītājs Viesturs Janševskis atzīst, ka šis jautājums «tiek cilāts» vairākus gadus. Ceļu uzturēšana esot Bauskas novada saimnieciskās nodaļas pārziņā. Priekšlikumi iesniegti, bet risinājuma joprojām nav. «Projekts ir izstrādāts, tādi paši ātrumvaļņi vajadzīgi arī Pūriņu ielā, jo, kad tur bija grants segums, saņēmām sūdzības par putekļiem. Uzlēja asfaltu, atkal pieauga iedzīvotāju neapmierinātība, jo par ātru braucot,» stāsta V. Janševskis.

Pārvaldnieks izpētījis, ka ir divu veidu ātrumvaļņi. Vieni skrūvējami pie seguma virsmas, otri izbūvējami no bruģakmens vai uzlejot asfaltu. Pagājušajā gadā gan pieņemti noteikumi, ka pieskrūvējamie drīkstot atrasties vien iekšpagalmos. V. Janševskis minēja, ka, piemēram, šo noteikumu dēļ esot uzrakstīts akts, ka ātrumu ierobežojošie vaļņi, kas pieskrūvēti pie ceļa seguma virsmas pie Mežotnes sākumskolas, tagad ir jādemontē. Izbūvējamie vaļņi procesu sadārdzina. Viens izmaksā aptuveni 2000 eiro, Mūsas ciemā nepieciešami vismaz četri vaļņi, lēš pagasta pārvaldnieks. 

V. Janševskis atzīst, ka ceļu satiksmes noteikumus pārkāpj paši ciema iedzīvotāji, sveši te reti braucot. Būtu jāsāk ar sevi un jāievēro likumi. Esot noruna, ka Bauskas novada pašvaldības policija un Ceļu policija biežāk brauks reidos.

Bauskas novada saimnieciskās nodaļas būvinženiere Agita Eglinska paskaidroja, ka Mūsas ciemā pirms diviem gadiem tika saskaņots projekts par ātrumvaļņu izbūvi Upes ielā, kas arī realizēts. Savukārt Centra ielas satiksmes organizācijas shēmas izstrāde un ātrumvaļņu izbūve par pašvaldības budžeta līdzekļiem plānota tuvāko gadu laikā.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemāra Čačs pieļāva, ka papildu gulošos policistus Mūsas ciemā varētu uzstādīt tikai nākamgad. «Profilakses dēļ lūgsim vēlreiz Valsts policijai dežurēt un sekot, vai autobraucēji ievēro atļauto ātrumu,» sacīja V. Čačs.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Inta

Ļoti atvainojos, bet nu jau, ir par maz teikts par bērniem, pat dzīvniekus nevar normāli izvest pastaigā, pašam jasargās, vēl jāpaspēj noreaģēt, lai arī dzīvnieks neciestu. Personīgi man pie kājām nobrauca kaķi. Tas viss jau turpinās vairāku gadu garumā. Vienreiz jāpieliek punkts tam visam.

pirms gada, 2019.10.13 15:53

Cita ciemats

Vai visu tikai Mūsas ciematam? Gribu! Gribu! Citu arī dzīvo cilvēki.

pirms gada, 2019.10.13 17:15

Niks pliks

Cik daudz vinus liksiet?Pie vina piebremzesu pec vina dosu miza

pirms gada, 2019.10.13 18:46

kika

Sabrauks pašam tuvinieku šādā situācijā tad dziedāsi citu dziesmu.

pirms gada, 2019.10.15 11:35

Vietējās ziņas