Mūsas ciema iedzīvotāju dzīvi joprojām traucē šautuves troksnis; gatavojas palīzību meklēt tiesā 35

Bauskas novada domē šonedēļ pēc iedzīvotāju iniciatīvas notika kārtējā Ceraukstes pagasta Mūsas ciema iedzīvotāju un sporta kluba «Bauskas zemgaļi» pārstāvju tikšanās saistībā ar Mūsas upes krastā esošās šautuves radīto troksni.

Sporta klubam bija vairāki pārstāvji, no kuriem lielākie runātāji bija Dainis Upelnieks un Egils Āboliņš. Savukārt no sanākušajiem Mūsas ciema iedzīvotājiem visaktīvāk rīkoties bija noskaņota Kristīne Puķāne, kura skaidri paziņoja, ka meklēs risinājumu ar tiesas palīdzību. Bauskas novada domes vadību pārstāvēja domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs.

Tikšanās ievadā D. Upelnieks iepazīstināja sanākušos ar šautuves vēsturi un tās pašreizējo nozīmi. Viņš uzsvēra, ka tur trenējas ne tikai mednieki un notiek sacensības, tur eksāmenus kārto arī policijas pārstāvji, zemessargi un karavīri. Turklāt šautuvei ir arī nozīme valstiskā mērogā, jo tur trenējas valsts šaušanas izlases pārstāvji, kā arī pats D. Upelnieks, kurš plāno piedalīties Tokijas Olimpiskajās spēlēs. «Tas, ko mēs darām, nav bērnu spēlītes. Tās ir nopietnas lietas. Mēs ar Egilu esam zemessargi un plānojam pārstāvēt mūsu valsts bruņotos spēkus pasaules militārajās spēlēs, kas šī gada oktobrī notiks Ķīnā,» informēja D. Upelnieks. Viņš bija sašutis par pārmetumiem, ka sportistam kā iecavniekam nevajagot darboties Bauskas novada šautuvē, lai meklējot vietu savā novadā.

«Šis vienmēr ir bijis Bauskas reģions,» uzsvēra D. Upelnieks. Viņš sacīja, ka bija doma par šautuves izveidi bijušajā Iecavas novada Zālītes poligonā, bet tur zeme ir privatizēta.

Iedzīvotājus neapmierināja šautuves pārstāvju paustais. Guntars Vāvers no Mūsas ciema atzina, ka šopavasar šaušanas troksnis ir klusāks, un izteica pieņēmumu, ka tas tomēr ir sakrauto salmu ķīpu dēļ, kas mazinot troksni. Pārējie gan apgalvoja, ka pavasarī bijuši netipiski ziemeļaustrumu vēji, kas pūtuši pret otru krastu un troksni mazinājuši. Tomēr ierastie esot ziemeļrietumu vēji, un tie esot tieši pret šautuvi. Iedzīvotāji uzskaitīja ļoti daudzas problēmas, kuras rada negaidītais šāvienu troksnis – grūtības aizmigt bērniem vai citiem cilvēkiem, kam vajag izgulēties dienā, bērnu nevēlēšanos spēlēties laukā, kamēr notiek šaušana, un virkni citu nepatīkamu situāciju.

Kopēju kompromisu sanākušie rast nespēja. Šautuves pārstāvji uzsvēra, ka sākusies zemes vaļņa izbūve, un V. Čačs piebalsoja, ka arī zemi no Bauskas novada būvprojektiem ved un ber. Tomēr gan iedzīvotāji, gan šautuves pārstāvji atzina, ka valnim jābūt vismaz simts metrus, nevis dažus metrus augstam, lai tas kaut ko mainītu. Vienīgais risinājums, pēc V. Čača domām, varētu būt topošā Zemessardzes bāze Likvertenos, kur arī plānots izbūvēt šautuvi,– tad šo varētu pamest. Tomēr konkrētus termiņus, kad bāze varētu tapt, nosaukt nevarēja. Iedzīvotāji nevēlējās ciest vēl vairākus gadus.

No iedzīvotāju puses izskanēja ideja, ka būs vien jāvēršas tiesā. Iedzīvotāji ir droši, ka šautuves radītais trokšņu fons pārkāpj likumos noteikto. Savukārt D. Upelnieks bija pārliecināts, ka tas neko nedos. Viņš nosauca vairākus gadus ilgušo tiesāšanos, kuras mērķis bija apklusināt Kandavas kartinga trases troksni un kas beidzās ar sporta bāzes īpašnieku uzvaru. Iedzīvotāji tomēr pauda gatavību tiesāties, uzsverot gan, ka mērķis ir ne tik daudz slēgt šautuvi, cik panākt, lai samazina kaitinošos šāvienu trokšņus.

Pievieno komentāru

Komentāri 35

Fakts

Latvji un latvju krievi ir slimīgi tukša trokšņa taisītāji un durvju sišanas meistari.
Tikai policijas iesaistīšana un sodu sistēms latvi un latvju krievus spēs ārstēt

pirms gada, 2019.05.01 12:01

Šoferis

Kāds vienkārši grib prihvatizēt to zemes gabalu . Varbūt Mūsas iedzīvotājiem teātris arī nepatīk , tur aplausi būs skaļāki nekā bises plakš . Vai vienkārši grib pievērst sev uzmanību . Ja ne ar darbinieki tad kā cietēji . Glābiet nabadziņus .

pirms gada, 2019.05.01 13:21

Šoferis

Zemessargi , policisti un karavīri aizstāviet mūsu zemi , bet nedomājiet trenēties šaušanā . Kara gadījumā iebrucēji tiks iesūdzēt tiesā par trokšņiem Mūsas iedzīvotāji garantē .

pirms gada, 2019.05.01 13:47

P

Kara gadījumā neviens tos trokšņus neņems paurī,domās,ka kārtējās mācības vai treniņi.

pirms gada, 2019.05.01 15:17

Mūsas iedzīvotājs

Lai jau daži neapmierinātie skrien un tiesājas,man tas troksnis galīgi netraucē! P.S. Ir atsevišķa suga,kuri vienmēr ir neapmierināti

pirms gada, 2019.05.01 14:30

Tieši tā

Bauskā dažiem īgņām pat strūklakas ūdeņa šļaksti traucē. Tad ko nu mēs te brīnamies ...

pirms gada, 2019.05.01 21:19

ko tad

cepies ja netraucē ?

pirms gada, 2019.05.02 08:20

pif ! paf !

Nu kā var nesaprast : tie divi pliukšķinātāji taču pārstāvēs mūsu varenos bruņotos spēkus Ķīnā pasaules militārajās spēlēs ! Bet tikai spēlēs ! Nopietna militāra konflikta gadījumā sargās mūsu zemi tepat kādā krūmājā ielīduši. Kā jau visi pārējie bruņotie.

pirms gada, 2019.05.01 15:33

Njā ...

Un kur tu būsi militāra konflikta gadījumā ? Varu pat saderēt - bučosi krievu tankus. Nožēlojamā jēra dvēsele ...

pirms gada, 2019.05.01 21:17

fakts

vispār man arī traucētu šāviņu skaņa. nav patīkami. šautuves parasti izveido pazemē, lai citiem netraucētu.

pirms gada, 2019.05.01 17:04

Tēvs Tuks

Ko te var cepties vispār, es uzskatu, ka šāvēji nebliež no saules lēkta līdz rietam. tad jau visam Uzvaras centram jāpzūd no ciemata, kad Fišers sāks zemenes sargāt no krauķu uzlidojumiem. neko jau ,bet kautkā sadzīvojam ar tiem blīkšķiem, kuri skan ik pa mirklim no 6 rītā, līdz 22 vakarā.

pirms gada, 2019.05.01 18:32

Policists

Ir spēkā Ministru kabineta noteikumi par trošņa noteikto diapazonu. Jāveic mērījums un būs skaidris. vai pārkāpts, vai nav. Bez tam ir noteiktas dienas stundas kad nedrīkst trokšņot.

pirms gada, 2019.05.01 18:57

Ha ha

Sasmëjos!Valstiski svarīgie šävëji!Olimpiskajä izlasë tädus neatradu!Dainis atkal uz haľavu cer?

pirms gada, 2019.05.01 21:02

Atis

Sveiciens "olimpiskajam tūristam" Dainim Upelniekam. Galvā sakāpis - tūrisma sezona ir beigusies. Neviens tavi Tokijā negaida. Bet, par visu jāatbild atļaujas izdevējam - domei. Un tā arī būs.

pirms gada, 2019.05.01 21:37

tipiski, tipiski

labi, šis ne gluži atbilst, jo šautuve nekādus lielos nodokļus, visticamāk, neienes un darbavieta 1 vai 2. bet parāda tipisko attieksmi - ja tur klaudzētu kāda rūpnīca, mūsu bāleliņi arī gaudotu, ka nevar gulēt no 8 līdz 17...

pirms gada, 2019.05.01 23:19

vot kā

Traucē jau nu gan, krīt uz nerviem, šī nav īstā vieta šautuvei. Dzīvoju uz Salātu ielas un pat tur sajūta bieži vien ir ļoti neomulīga kad vējš no šautuves puses.

pirms gada, 2019.05.01 23:28

vau

Vai tad tie šāvēji nevarēja uz pasākumu paņemt līdz stobrus? Neviens neprotestētu.

pirms gada, 2019.05.02 06:35

meli

Ne jau Ceraukstes iedzīvotāji organizēja šo teātri , bet dome , no kuras palīdzību un atbalstu laikam nesagaidīsim.

pirms gada, 2019.05.02 09:17

P

Priekspedejo vardu izmet.

pirms gada, 2019.05.02 11:41

laža

un tu cerēji, ka sagaidīsi? no domes sagaidīsi atbalstu??"kādas sēnes tu lieto, ja kaut ko tādu vari iedomāties??? vasarā sniegu drīzāk sagaidīsi nevis atbalstu no šīs domes

pirms gada, 2019.05.04 23:52

pensionare

Zel ka ar tik vajiem nerviem ir tie Ceraukstes lautini,ka nevar gulet no trolsniem,ka jus panesat automasinu
troksnus ,kas ne mazak troksno un nepartraukti jono,sausana jau nenotiek nepartraukti un visu dienu.
Un vel tiesas darbus ievajadzejies taisit.
Pratin,nac majas.!

pirms gada, 2019.05.02 09:30

pensionārei

Nu ja tu esi kurla , tad tev nekas netraucē..Un būtu labi, ja kāds šāvējs pa reizei patraucētu..ha..

pirms gada, 2019.05.02 09:36

Protams

Tie bērni kam jāpacieš šis troksnis ir dīvaiņi
,ko gan viņi iedomājās

pirms gada, 2019.05.02 10:47

Normāli

Tad jau nedrikst malku zāģēt, arī zālīti pļaut......

pirms gada, 2019.05.02 14:15

Vietējās ziņas