Mūsas ciemā ierīko āra trenažierus

Bauskas novada Ceraukstes pagasta Mūsas ciemā izdevies realizēt vienu no četriem «Latvijas Mobilā telefona» (LMT) konkursa «LMT Latvijai – Bauska» apstiprinātajiem projektiem, kuri saņēmuši finansējumu savu ideju realizēšanai.
 
Mūsas ciemā strauji attīstās un tiek uzlabota vide bērniem un jauniešiem. Iepriekš tika labiekārtota peldvieta pie upes – izbūvēts pludmales volejbola laukums, uzstādīti pievilkšanās stieņi, āra tualetes un soliņi. Pērnā gada septembrī projektā «Iedzīvotāji veido savu vidi» tika izbūvēts bērnu rotaļu laukums, bet otrdien, 30. jūnijā, daudzdzīvokļu māju pagalmā tika atklāts āra trenažieru laukums, kuru projektēja un, sadarbojoties ar vietējiem iedzīvotājiem, ierīkoja SIA «Inotech Solutions».
 
Lai arī jaunie āra trenažieri uzstādīti pirms mēneša, laika trūkuma dēļ atklāšanas pasākums noticis tikai šonedēļ. Daudzo cilvēku drūzmēšanās pie jaunajām lietām dzīvojamo ēku pagalmā apliecina interesi par notiekošo ciematā un atbalstu projektam.

Klātesošos uzrunāja LMT pārstāve, biznesa klientu centra «Jelgava» vadītāja Agnese Lūkina. «Liels prieks par iedzīvotāju vēlmju realizēšanu. Konkurss Bauskas novadā ieguva lielu atsaucību, un LMT par to tikai priecājās, jo tā tiek izrādīta cilvēku interese un vēlme uzlabot apkārtējo vidu. Patiesībā, piešķirot jums finansējumu, mēs izdarām vieglāko darbu. Grūtākais – projekta realizēšana – jāpaveic jums pašiem – iedzīvotājiem. Tas ir fantastiski un apsveicami. Paldies jums!» klātesošos trenažieru atklāšanas pasākumā uzrunāja A. Lūkina.

Projekta iesniedzēja ceraukstiete Ingrīda Levko ir gandarīta par paveikto. «Paldies iedzīvotājiem, kuri trīs dienu garumā strādāja – raka bedres, betonēja, skrūvēja, līmeņoja un darīja neskaitāmus citus darbus, lai šodien mēs lūkotos uz šiem āra trenažieriem. Pirms gada izbūvējām bērnu rotaļu laukumu, bet tagad esam spēruši kārtējo plato soli mūsu ciemata attīstībā, uzstādot trenažierus. Prieks, ka turpinām iesākto. Paldies visiem, kas palīdzēja,» uzrunā minēja I. Levko. Viņa pastāstīja, ka kustību trenažieris ir lieliski piemērots senioriem. Uz tā var imitēt vieglākas un grūtākas slodzes kustības rokām un kājām.
 
Atklāšanas pasākuma apmeklētājus ar dziesmām izklaidēja Ceraukstes pagasta folkloras kopa «Laukam pāri», bet Ineses Lavrinovičas izpildītās dziesmas priecēja lielos un mazos.

Niklāvs, kuram ir desmit gadi, par trenažieriem ir priecīgs. «Katru vakaru varēs nākt un vingrot, karāties un brīvo laiku pavadīt šeit. Forši, ka ciematā ir par vienu interesantu vietu vairāk,» tā puika.

Mūsas ciema iedzīvotājs Lauris Tijons bija viens no tiem, kurš palīdzēja ierīkošanas darbos. «Darba bija daudz. Paveicās, ka ar betonēšanu tikām galā vienas dienas laikā, jo lietus nelija. Strādājām trīs pilnas darbdienas, un kopumā aptuveni 30 cilvēki pielika savas rokas laukuma uzstādīšanā,» tā jaunais vīrietis. Viņš joko, ka bērnus pieskatīt ir kļuvis vieglāk. «Neviens vairs nekur neklīst. Tagad visi bērni spēlējas rotaļu laukumā vai ir pie trenažieriem,» stāsta Lauris. Viņš uzsver, ka ierīkošanas darbi bijuši kā liela talka, kurā vietējie iedzīvotāji sadarbojās un vienojās kopīgam mērķim.

Jaunietis Mārtiņš Vīgups sacīja, ka jaunie trenažieri ir labāki par stieņiem pie upes. «Te ir vairāk iespējas trenēties, plašāks pielietojums. Arī vietas pietiks visiem,» uzskata jaunietis.

Valērijs, kungs labākajos gados, par jaunbūvi pagalmā ir priecīgs. «Jauniešiem būs, ko darīt. Lai tik vingro un «kačājas»! Arī par senioriem ir padomāts, par to prieks,» stāsta vietējais iedzīvotājs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas