Mūsas HES būve kā valsts solījums 4

Hidroelektrostacijas, ko plānots būvēt uz Mūsas, būvniecības ietekmes uz vidi novērtējums vēl nav saņemts, taču Bauskas novada iedzīvotāji par to aktīvi diskutē.«Lai kliedētu maldus un mītus, tiks sākts ietekmes uz vidi novērtējums. Tik augsta ūdens līmeņa kā šī gada palos pēc hidroelektrostacijas (HES) atvēršanas nebūs. Tāpēc daudzi uzskati par platībām, kas tiks applūdinātas, nav pareizi,» saka SIA «Mūsas straume» sabiedriskās apspriešanas konsultants Valdis Felsbergs. Viņš uzskata, ka ar HES būvi tiks realizēts arī vēsturiskā taisnīguma princips. Savulaik valsts pārdeva zemi privātam investoram, solot, ka uz tās varēs būvēt HES, bet atļauja to darīt vēl aizvien nav saņemta. Gailīšu pagasta viesu mājas «Krāces» īpašnieks Jānis Logins ieradās «Bauskas Dzīves» redakcijā krekliņā, uz kura bija rakstīts «Pret Mūsas HES». «Savulaik man neļāva būvēt lielāku viesu māju, jo tas izjauktu dabisko ainavu. Vai tad hidroelektrostacija to nebojās? Pašlaik pie upes ir lēzenas peldvietas, bet pēc uzplūdināšanas krasti būs stāvi un labu peldvietu nebūs. Ūdens līmenis noteikti svārstīsies, lai arī ko teiktu HES būvētāji, un mūsu mālā izveidosies slidena krasta josla, kas padarīs upi nepieejamāku,» tā Jānis Logins. Upē ligzdo gulbji un arī citi putni, kuru ekosistēma tiks izjaukta pilnībā. Viesu mājas darbību iespējamais HES noteikti apgrūtinātu. 14. aprīlī plkst. 18 būvniecības ietekmes uz vidi apspriešana notiks Ceraukstes pagasta pārvaldē. Tās vadītājs Viesturs Janševskis stāstīja, ka vietējie iedzīvotāji par šo pasākumu ir informēti. Uztraukušies par HES būvi ir iespējamo applūdināmo zemju īpašnieki, arī iedzīvotāji, kas dzīvo Mūsas tuvumā, paužot bažas, ka ūdens līmenis upē kritīsies pēc HES ierīkošanas.15. aprīlī plkst. 18 HES ietekme uz vidi tiks apspriesta Gailīšu pagastā, Uzvaras vidusskolā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Jānis

Negribu neko sliktu teikt par iedzīvotājiem, bet pagaidām izskatās, ka daudzi ir PAR projektu! Un "desmaize" ar kuru tie ir iebaroti ir tilts!!!

pirms 11 gadiem, 2010.04.17 12:49

Jānim

Mums jāvar ko labot! Vai tiešām tiek uzskatīts, ka iedzīvotāi ir piedodiet"aunu bars" un ar mums var manipulēt, kā grib.Mūsas upe nav tikai pie Uzvaras un Ceraukstes, tā plūst uz Lielupi...un tās krastu apkārtnē lidz Bauskai dzīvo daudz ļaužu.Vēl tūristi, peldvietu apmeklētāji un makšķernieki...Lasīju internetā, ka Ceraukstes plānojumā hidroelektrostacija nav paredzēta.Es gribu dzīvot dabiskā vidē un to saglabāt nākošajām paaudzēm!

pirms 11 gadiem, 2010.04.15 11:11

Dauka

Kas Jums solīja, tam arī prasiet. Tā noteikti nav Dombrovska valdība. Kalvīša sieva ļoti labi ražo elektroenerģiju un pārdod to par dubulto tarifu. Palūdziet mierinājuma naudiņu no viņiem. Nu nokavējāt, pie varas nav oranžie.

pirms 11 gadiem, 2010.04.14 18:32

Jānis

Tik augsts līmenis nebūs???
Aizbrauciet un paskatieties uz kokiem pie šī dambja! Kādā augstumā kokiem ir noplēsta miza, ledus iešanas laikā! Un paskatieties uz slūžām! Bez jebkādiem mērinstrumentiem var redzēt, ka slūžas var noturēt vel lielāku līmeni!

Solīja Valsts un tagad tas ir jāizpilda???
Solīja nevis valsts, bet konkrētas amatpersonas! Un uz kāda pamata tajā laikā bija tie solījumi, ja vel nebija veikts vērtējums par ietekmi uz vidi?

Man ir informācija, par to kā līdzīgi, kļūdaini projekti ir tikuši īstenoti un tad jau gan vairs neviens nav nedz atbildīgs, nedz kaut kas ir labojams...

pirms 11 gadiem, 2010.04.14 11:25

Vietējās ziņas