Mūsas peldvietā Bauskā uzstāda gaumīgus atpūtas zviļņus 39

Šonedēļ Mūsas krastā pie pilsētas stadiona uzstādīti pievilcīgi koka zviļņi. Tos izgatavojuši pašvaldības uzņēmuma SIA «Vides serviss» strādnieki ziemas sezonā, kad darāmā bijis mazāk un enerģiju varēja veltīt radošām izpausmēm.

Ideja par šādiem atpūtas krēsliem nākusi no uzņēmuma tehniskā direktora Raimonda Bitina. Viņš stāsta, ka, Bauskas pilskalna «Laimes stūrītim» nomainot kāpnes, pāri palikuši ozolkoka dēļi. Grēks bijis tos neizmantot, tālab pašu rokām radīts šāds eksperimentāls zviļņu variants. Tiesa gan, to izmaksas vēl nav kalkulētas un domē apstiprinātas.

«Nedēļas vidū tos iebetonēja zemē, vietvaras atsauksmes neesam saņēmuši. Ja šis piedāvājums tiks pozitīvi novērtēts un akceptēts, domāju, lēnu garu zviļņu skaitu papildināsim,» teic R. Bitins. Viņaprāt, optimāls variants būtu katrā pludmalē pa desmit šādiem atpūtas krēsliem.

Jaunos objektus upes krastā jau ievērojuši iedzīvotāji un atzinīgi tos novērtējuši. Baušķenieks Juris norādīja, ka tagad radīta civilizēta iespēja cilvēkiem baudīt apkārtējo ainavu, upes tuvumu, kā arī uzņemt D vitamīnu ar saules peldēm. Viņš pieļāva, ka vasarā šiem zviļņiem būs liels pieprasījums, tālab jau tagad vajadzētu parūpēties par papildu eksemplāriem. «Tie viennozīmīgi patiks gan māmiņām ar mazuļiem, gan vecāka gadagājuma ļaudīm, gan arī jauniešiem. Cepuri nost, ka pie mums arī var kaut ko radīt, jo iepriekšējais variants, kad pludmalē par mēbelēm tika nolikti notēsti baļķi, likās tāda paņirgāšanās par atpūtniekiem,» nosaka baušķenieks un novēl, lai jaunuzstādītās mēbeles ilgi kalpotu un neciestu no vandaļiem.

Arī R. Bitins izteica cerību, ka jaunievedumi netiks postīti. Viņš atklāja, ka, mīkstinoties «Covid-19» ierobežojošiem pasākumiem, turpat pludmales volejbola laukumā tiks atjaunots smilšu segums. Savukārt jau pašlaik baušķenieki un viesi var izbaudīt garākas pastaigas līdz pat upju satecei Ķirbaksalā, jo pirms Lieldienām uzstādīts gājēju tiltiņš no pilskalna uz Ķirbaksalu pāri kanālam, kas savieno Mūsas un Mēmeles upi.

Pievieno komentāru

Komentāri 39

Ligita

Nu tad beidzot!!! Kaut kas acij tīkams arī Bauskā, tik mazuma piegarša un dažus varētu ar jumtiņu uztaisit.

pirms gada, 2020.04.18 12:56

Justs

Kur dezinfekcijas līdzekļi,lai katrs pirms sevis varētu dezinficēt virsmu?Tagad tas ir infekcijas perēklis!!!. Ko tik vara neizdomās,lai Covid epidēmija turpinātos. Jūs esat pie prāta,ka karantīnas laikā uzstādat publisku atpūtas mantu??? Jātnieka kungs,kur tā doma,ka karantīnas laikā jāuzstāda,kas tāds,kas var pavairot saslimšanu?

pirms gada, 2020.04.18 15:45

Joske

Katrs ir atbildīgs par savu rīcību, ja baidies, tad nelien uz tiem zviļņiem! Turpat šūpoles masīvkoka ikdienā vismaz desmit un vairāk bērni tās lieto. Ne jau vieni, bet vecāki viņus tur šūpina. Palūko Dambja ielas laukumā atpūtas vietu, tur sēž un svilpo, vai tad kāds dezinficē?! Pilns ar vietām pilsētā, kuras brīvi lieto bez nekādas dezinfekcijas. Tak mieru garu, bomži Zilā krusta patversmē ir inficēti ar COVID, bet klīniski veseli. Tā kā, ja gribi pats pazvilnēt un baidies par savu veselību, pats arī dezinficē, ja negribi zvilnēt, bet tikai bezdēt, tad neej no mājas ārā.

pirms gada, 2020.04.18 15:54

!

Un vai rakstu lasīji? Kur tad dome, tās viedokli tikai prasīs vēl, iniciatīva nāk no Vides serviss puses. Ja dome teiks, ka nevajag, tad nebūs. Taču manuprāt būtu gana stulbi, jo beidzot kaut kas normāls parādījies!

pirms gada, 2020.04.18 16:00

joskei

Stadions ir slēgts,citas aktīvās atpūtas vietas arī slēgtas, Jautājums joskei,kāpēc karantīnas laikā bija jāuzstāda? Pagaidiet,kad beidzas karantīna un uzstādied,bet tad jau nebūs ar ko zīmēties..

pirms gada, 2020.04.18 16:01

!!!!;somin

Vides serviss ir domes pakļautībā,tā kā paklusē.

pirms gada, 2020.04.18 16:03

Justam

Aizej pastāvi pie Bauskas sākumskolas īstenotā projekta fotorāmja - cik tur dienā pieskaras, vizinās kā karuselī un citādi izklaidējas. Paskaties, cik sēž pilskalnā uz soliņa, pie tam pa kompānijām vēl. Aizej uz saulrietu uz Ķirbaceni un paskaiti sēžamvietas, kas tur atstutētas dzer aliņus. Un tagad padomā, ko uzskrebeleji!

pirms gada, 2020.04.18 16:16

justkungs

varbut nevajag neko taisīt, nekad nevienu nekas neapmierina. kas jums kaišs, sēdi mājās, neviens tev neliek tur iet, tagad pat nav sezonas laiks lai ietu tur sedet. Manuprat lielisks jaunums Bauskas pilsetai.

pirms gada, 2020.04.18 20:26

Ai

Beigsies pandēmija, ej un sildies.
Tagad izvairies no tās vietas, vai domā, ka tagad būs rindā 59 cilvēki, kuri viens pēc otra, vai klēpī otram sēdēs, viss OK, dome strādā, pilsēta dzīvo!

pirms gada, 2020.04.18 15:53

Atdziesti!

Es patlaban esmu pie zviļņiem. Vecāki atlaidušies ķer D vitaminu, bērni spēlējas turpat blakus. Aizskrien uz smilšu laukumu ar auto pabraukāt. Justiņ, tu iesaki arī smiltis izrakt? Vai nelasīji ka viens no visizplatītākajiem riskiem varbūt majdzīvnieks, kas var atnest vīrusu, jo ķepas un pats nokļūst daudzviet? Varbūt mājdzīvniekus ari aizliegsim turet?

pirms gada, 2020.04.18 16:11

sara

labi. Nedomāju, ka no upmalas suns vai kaķis var atnest vīrusu - ja nu vienīgi ērces. Es arī esmu sašutusi par Justa komentāru. Būtu labāk palūkojies, ka šajā sarežģītajā laikā Vides serviss nav nokavējis vai ignorējis atkritumu izvešanas grafiku. Paldies uzņēmumam par to! Ja pilsētā atkritumi uzkrātos, tas būtu patiešām apdraudējums. ļoti labi, ka Vides servisa strādnieki pašlaik upmalā veiC

pirms gada, 2020.04.18 17:14

Atdzisušajai

Pie mums nekādi drošības pasākumi nav jāievēro,pie mums nav karantīna. Urā urā urā Laikam jau tu vēl Īrijā sēnes lasi,ka nezini,ka pie mums Latvijā ir karantīna. :))

pirms gada, 2020.04.18 16:22

Tu

Zini ko nozīmē karantīna? Kad no majas netiksi lauka, sapratīsi! Kolumbijā tikai viens mājsaimniecības pārstāvis drīkst iet iegādāties pārtiku. Vīrieši drīkst iziet no dzīvesvietas tikai nepāra datumus, sievietes - tikai pāra datumos.

Austrālijā noteikts liegums ceļot ārpus valsts un pārtraukta visu nebūtisko pakalpojumu sniedzēju darbība. Nav atļautas sabiedriskas pulcēšanās, tostarp privātās mājas viesībās. Kāzās var piedalīties ne vairāk kā pieci cilvēki, bet bērēs - ne vairāk par desmit.

Bosnijā un Hercegovinā ierobežota pārvietošanās ārpus mājas laikā no 18 līdz 5. Noteikta pilnīga izolācija bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam un senioriem pēc 65 gadiem. Mediķi nedrīkst atstāt valsts teritoriju.

Azerbaidžānā no mājas drīkst iziet tikai uz divām stundām, iepriekš nosūtot īsziņu un saņemot uz to atbildi.

pirms gada, 2020.04.19 12:51

INGA

Tā jau tik tiešām skaisti izskatās,tikai vai neatradīsies atkal kāds ''gudrinieks'',kuram gribēsies tur kaut ko ar baloniņu uzpūst,pagraizīt.Nu lai tā nebūtu,ļoti cerēsim.

pirms gada, 2020.04.18 17:25

slaists

Super,kā Rivjērā.Piesakos rindā uz zvilnēšanu.

pirms gada, 2020.04.18 22:49

rasa

Es arī izmēģināju atlaisties. Superīgi. Paldies Vides servisam. Saudzēsim un mīlēsim visu kas mums ir apkārt un ko mums sniedz daba.

pirms gada, 2020.04.19 07:50

Jāns

Es kā neatkarīgs novērotājs varu apliecināt, ka tautai patīk. Pats turpat vimbas copēju un pamanīju, ka jaunums ir vietējiem iepaticies. Bija tādi, kas atlaidās, bija tādi, kuri iegūla, lai iemūžinātu šo mirkli un prom bija, bija, kas vien ar acīm noraudzījās. Divi ļežaki domāju nav nekāds apdraudējums vietējai kopienai. Ja ir tik paniskas bailes, nopērc Rimi Seal ražojumu 9,99 eiro un staigā pirms un pēc dezinficēdams gan sevi, gan virsmas. Atgriežoties pie zviļņiem, gribēju piebilst, ka divi tik tiešām ir daudz par maz. Ar desmit vienai vietai iespējams pietiktu. Lai mīkstāk būtu, es nākšu ar savu matracīti.

pirms gada, 2020.04.19 11:04

Britanec

Es par to pašu. Vai tiešām uz visu pilsētu būs tikai DIVI???

pirms gada, 2020.04.20 08:22

kokam divi gali

lai uzstādītu vairāk, būtu jāceļ nodokļi, jo zviļņi nav kāds labdarības akts, bet tērēta tava nodokļos un pakalpojumos samaksātā nauda. Ja necels nodokļus, tad var gadīties nesanāks tie santīmi dienā bērnu ēdināšanas pabalstam, tie tiks iztērēti "vairāk zviļņiem"

pirms gada, 2020.04.21 13:42

Britanec

Runa iet par to, kam viņi TIKAI DIVI bija vispār vajadzīgi???

pirms gada, 2020.04.22 14:38

dankans

ņemot vērāk, kāda publika ir Bauskā, tas ir tikai laika jautājums, kad uzdarbosies demolētāji.

pirms gada, 2020.04.19 12:33

senkāns

jaizvieto video kameras. var sleptas -kokos, un bus kartibaa!.

pirms gada, 2020.04.20 12:46

Nē, policists

Nu tad darām tā, kāpēc lasīta par vandalism un zinot Bauskas palaidņus) ja konstatējām ka tādi tur darbojas un piemēram es esmu tuvumā, tad es skrienu klāt un ķeru rokā, nevis pāreju garām. Kopīgi neļaut bojāt skaisto. Un ja šādi cilvēki būs Bauskā daudz vairāk, huļigāni baidīsies ne tik ļoti no policijas (kura nemaz tur nav uz vietas) bet no katra garāmgājēja, kurš ķers rokā un zvanīs policijai. Tad arī mazāk huļigāni bus, ja paši viņus palīdzēsim ķert. Ne tā?

pirms gada, 2020.04.19 14:36

Baušķenieks.

Man patīk.Tikai ir tā,kā tai teicienā-pirmais darbiņš vēl nav beigts,kad jau nākošais tiek steigts.Vai pasen atpakaļ nesolīja soliņus arī citā vietā.Kur ir?

pirms gada, 2020.04.20 07:08

hik

Kurā solīja? Kurā nav?

pirms gada, 2020.04.20 09:47

Hikujai

Vakar komentāri bija normāli,bet kā šodien darbā ieradās domes darbinieces un tad nu iespējami sākās,cik mums Bauskā viss skaisti-kurā solīja/kurā nav? Cik vides serviss lieli malači un t.t. Vai novada domē darba laikā nav jāstrādā???

pirms gada, 2020.04.20 14:45

to hikujai

Un kāpēc tu domā, ka Bauskā ir tikai tādi pūknāši kā tu, kam nekas un nekad nav labi, ar tādu attieksmi pret visu tava dzīve ir tiešām skumja un nozēlojama? Man tevi tomēr jāsarūgtina- ir pietiekami daudz Bauskā normāli domājoši un pozitīvi cilvēki , ja kas.

pirms gada, 2020.04.20 15:22

administrācijas komentētāja

jel nedaudz atdziesti!

pirms gada, 2020.04.22 11:15

ideja

Nesen bija raksts par konkursu "Mēs savam novadam" un dīvainiem projektiem paredzēto naudu, vai tad šos zviļņus un Vides servisu nevar pasludināt par uzvarētājiem un konkursam paredzēto naudu novirzīt vairāku šādu solu izbūvei, būtu ļoti estētiski un lietderīgi, un nebūtu jāgrābstās gar Mūzikas skolas pulksteņiem un pontoniem. Galvenais, kas būs derīgs plašām tautas masām un visiem pieejams. Kas par?

pirms gada, 2020.04.20 10:53

idejas segums

ja runājam par "plašām tautas masām", tad tie "argumenti" kādi ir, tādi ir, bet zviļņus tiešām apmaksā plašas tautas masas, ar saviem nodokļiem, un, iespējams, arī ar apsaimniekošanas maksu par savu mitekli. Ja vēl publicēs šo zviļņu izmaksas ar visu uzstādīšanu, tad, diez vai "plašām tautas masām" tas izrādīsies parāta darbs, jo beigu beigās uzstādīts tieši par tavu, nodokļos samaksāto naudu

pirms gada, 2020.04.21 10:44

Idejai

Ja Jums tiks ļoti nepatīk pulksteņi un kaut kas interesants Bauskā, tad variet apsēsties Upmalas ielā uz jau izvietotiem gaumīgiem soliņiem un klusi pasēdēt....

pirms gada, 2020.04.21 15:46

to idejai

Nekad un nevienam nevajag uzbāzties ar saviem padomiem, it sevišķi, ja neviens nav tev lūdzis, un , cik es atceros, tad es nevienam neprasīju padomu, kur man sēdēt, jo vēl esmu tajos gados, kad spēju pati pieņemt lēmumus un varu aiziet, kur vien gribu. Un vēl - kāpēc kāds domā, ka pulkstenis pie nomaļas ēciņas- mūzikas skolas ir kaut kas ģeniāls un interesants, tikpat interesants kā pontons upē ?

pirms gada, 2020.04.21 16:07

Janka no servisa

Atbalstu Idejas ideju ar noteikumu ,ka nauda tiek zviļņu izgatavotājiem.

pirms gada, 2020.04.20 19:49

malači puikas

varēs, iespējams, pēc laiciņa teikt, skatoties, kas palicis pāri no zviļņiem, jo, varbūt, puikas šādi protestēs par piešķirtajiem centiem viņu ēdināšanai karantīnas laikā, kuru piešķiršanu vēl nedēļām lēma

pirms gada, 2020.04.21 13:46

to malači puikas

Tas viss ir atkarīgs no to malaču puiku vecākiem, kā viņi savus bērnus audzina un gatavo dzīvei, ja ģimenē rītā un vakarā, un ,ja Dievs nav žēlīgs, arī pusdienā bērniem skandinās, cik viss ir slikti ,cik visa vadība ir slikta, ka visi ir zagļi, ka visus ir jānosit. Tad jau gan, tad nav ko brīnīties, ka kāpas izbraukā, soliņus salauž, sienas apķēpā, ja iet ar devīzi-mēs jums parādīsim- , ja bērnam nemāca, ka arī tas, kas ir uz ielas, upmalā u.t.t., ir arī tavs, par tavu vecāku un citu naudu būvēts,ka tas jāsargā, tad jau gan, tad diezin vai tādi bērni savus vecākus arī atcerēsiem, gan vecumdienās kā nevajadzīgu hlamu izmetīs kaut kur mēslainē. Viss atkarīgs tikai no mums pašiem.

pirms gada, 2020.04.21 16:19

kā uz to skatās

ja salīdzinām ar pirmo brīvvalsts laiku, tad 20 gadu laikā paveikto toreiz vēl 90, gadu sākumā šo laiku piedzīvojušie atcerējās ar asarām acīs, bet cik būs to, kas kaut pēc pārdesmit gadiem atcerēsies šo laiku, nesaku ka nebūs, bet aizņemtie miljardi tomēr būs jāatdod, pretstatā tām zelta tonnām Latvijas Bankā, ko iedzīvotāji sastrādāja pirmās brīvvalsts laikā, pie vismaz 10 reižu mazāka ierēdņu un pašvaldības darbinieku skaita.

pirms gada, 2020.04.21 16:35

Vietējās ziņas