Mūsas peldvietā uziet vēl trīs nesprāgušas granātas; teritoriju pārmeklēs arī piektdien un īslaicīgi slēgs satiksmi Krasta ielā 4

Rīgas 1.brigādes Zemessardzes 53.Bauskas kājnieku bataljona trīs zemessargi un Rīgas 1.brigādes Inženieru rotas trīs profesionālās rotas karavīri šobrīd pārmeklē Mūsas krasta teritoriju Bauskā, lai pārliecinātos, ka šeit neatrodas vēl citi sprādzienbīstami priekšmeti.

Jau ziņojām, ka otrdienas, 5. maija, pievakarē Mūsas upes krastā puikas, pastaigājoties gar mājvietai tuvo upes malu, kuru pēc pērnā gada gultnes tīrīšanas darbiem, ieskauj akmeņu krāvumi, atraduši kara laika lādiņu. Nacionālo bruņoto spēku sapieri sprādzienbīstamo priekšmetu paņēma un aizveda prom. 

Pēc šī atraduma tika nolemts uzdot pārmeklēt visu teritoriju. Ceturtdien, 7. maijā,  atrastas trīs nesprāgušas rokas granātas, portālam apstiprināja  Rīgas 1. brigādes inženieru rotas komandieris Dainis Kravals, norādot, ka meklējumi tiks turpināti.

Bauskas pašvaldības policija šobrīd uzrauga teritoriju, notikuma vietā ierodamies tiek gaidīti Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas (NMN) rotas karavīri, kuri izvērtēs lādiņu stāvokli un noteiks, vai tie tiks pārvesti neitralizēšanai citviet vai atstāti neitralizēšanai uz vietas.

Karavīri un zemessargi ar mīnu detektoriem pārmeklēja trešdaļu upes krasta, darbi turpināsies rīt, 8. maijā. Tālab rīt, 8. maijā, no plkst. 9 līdz 14 Krasta ielā, posmā no Pionieru ielas līdz Mūsas tiltam, būs slēgta satiksmei un gājējiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas