Mūsas trasē norisināsies FIA Eiropas autokrosa čempionāts

Nākamās nedēļas nogalē, 1. un 2. jūnijā, Bauskas trasē «Mūsa Raceland» norisināsies Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Eiropas autokrosa čempionāta otrais posms, portālu informēja rīkotāji. Kopumā Bauskā uz starta stāsies aptuveni 100 autosportisti no visas Eiropas – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Čehijas, Slovākijas, Ungārijas, Nīderlandes, Beļģijas, Vācijas, Francijas, Itālijas, Spānijas, Portugāles.

Sacīkstēs startēs arī viena no ātrākajām latviešu dāmām – Beate Klipa. Sportiste savu dalību pieteikusi «Riga International Airport - RIX cup», kas norisināsies FIA Eiropas Autokrosa čempionāta ietvaros. «Xtreme buggy » klasē spēcīgo dāmu sagaida tikpat spēcīgi vīriešu kārtas sportisti.

«Sacensībās uz mani skatās kā uz sāncensi, visi esam vienlīdzīgi un ar vienlīdzīgu mērķi. Citi sportisti būdami vīrieši mani necenšas žēlot, jo esmu sieviete. Man arī to nevajag», uzsver Beate Klipa.

«Ar nepacietību gaidu čempionātu Bauskā. Tās man ir bijušas mīļākās sacensības kopš sevi atceros. Sēdēju trases malā un tētim teicu, man arī ļoti gribētos tādu bagiju. Prieks, ka šogad varēšu izbaudīt pasākumu esot trasē un piedaloties. Mans galvenais uzdevums sacensībās būs - visas nedēļas nogales garumā nezaudēt prieku un smaidu sejā», emocijas neslēpj Beate.

Viņa līdz šim izmēģinājusi dažādas disciplīnas, bijusi divkārtēja Latvijas čempione autokrosā, ieejot vēsturē kā pirmā sieviete, kura uzvarējusi Latvijas čempionātā. Beate ir pierādījusi, ka autosportā vieta ir arī sievietēm un pārējiem sportistiem ir jārēķinās ar to, ka šī dāma ir nopietna konkurente.

FIA Eiropas Autokrosa čempionāta otrais posms sāksies jau piektdienas, 31. maija, vakarā ar grandiozu dalībnieku parādi Bauskas pilsētas centrā – tirdzniecības centra «Rimi Bauska» laukumā. Sacensību sākums un pirmā diena 1. jūnijā, mači turpināsies un sīvākās cīņas būs vērojamas 2. jūnijā. Pasākums noslēgsies svētdienas vakarā ar labāko apbalvošanu turpat «Musa Raceland» kompleksā.

Lai pasākums būtu draudzīgs un interesents visiem apmeklētājiem, arī ģimenēm ar bērniem – abās norises dienās būs pieejama bērnu pilsētiņa ar animatoriem, elektriskajām mašīnām un piepūšamajām atrakcijām. Tikmēr, pārējiem ģimenes locekļiem būs iespēja apmeklēt amatnieku tirdziņu, paredzētas arī citas izklaides iespējas.Pievieno komentāru

Vietējās ziņas