Mūsas trasē šonedēļ noslēgsies Latvijas rallijkrosa un autokrosa sezona 1

Nedēļas nogalē Bauskas novada sporta kompleksā «Musa Raceland»  norisināsies Latvijas autokrosa čempionāta, Latvijas rallijkrosa čempionāta un folkreisa vasaras kausa posms, informēja sacīkšu rīkotāji.

Sacensības norisināsies 7. un 8. septembrī trasē «Mūsa Raceland» Bauskas novada Gailīšu pagastā. Divu dienu garumā savā starpā sacentīsies teju 190 autosportistu no Baltijas valstīm.

Rīkotāju pārstāve Zane Lielkāja stāsta,ka kuplā skaitā sezonas noslēgumam sevi pieteikusi Spīķu ģimene – trasē dosies septiņi šīs ģimenes pārstāvji, seši brāļi un vecākā brāļa Ilgvara meita Līga, kas savus spēkus pierādīs gan rallijkrosa, gan folkreisa disciplīnās. Ģimene ar autosportu vienmēr bijusi uz «tu». Visiem ir «benzīns asinīs» – iekšēja vēlme doties trasē un sacensties. Juris ir viens no viņiem, savas autosportista gaitas sācis jau sen – startējot mazāka mēroga kartinga sacensībās. 2012. gadā jau nopietnāk – debitēja Latvijas čempionātā autokrosā. Caur tituliem Juris Spīķis nonācis rallijkrosā, kur turpina piedalīties arī pašlaik.

Mūsas trasē līdzjutēji varēs vērot arī pasaules rallijkrosa čempionāta braucēju Reini Nitišu. Savu dalību autosportists pieteicis «Xtreme kroskartu» klasē - tā viņam nav sveša, šogad startējis divos sacensību posmos. 

«Sacensības Bauskā varētu teikt, ka būs treniņš pirms Pasaules rallijkrosa sacensībām nākamajā nedēļas nogalē. Tāpat, kā automašīnai, bagijam ir pedāļi un viss pārējais, lai stātos uz starta. Šis arī ir kontakta autosporta veids, procedūra lielā mērā nemainās - jākoncentrējas, jābūt veiksmīgam startam starp pārējiem dalībniekiem. Savus bonusus tas dod. Cīņas Bauskas trasē būs spraigas un iespaidīgas, dalībnieki būs daudz, līdz ar to konkurence būs ļoti sīva. Mērķis vienmēr augsts - uzvarēt. Domāju, ka trasē mani sagaida cīņa ar šī brīža kopvērtējuma līderi Ronaldu Baldiņu, jo Mūsas trasē abi esam ātri. Pirmajā sacensību posmā ierindojos otrajā pozīcijā, tāpēc Bauskā būtu laiks revanšam,» atklāj R. Nitišs.

Sportists atzīmē, ka rallijkross ir tā disciplīna, kurā jūtas vislabāk. Arī citas autosporta disciplīnas esot aizraujošas, bet tomēr rallijkross esot R. Nitiša topa augšgalā.

«Sacensības būs gana interesantas un piesātinātas arī skatītājiem, jo uz Bausku dosies teju 200 sportisti, kas parūpēsies par spraigām cīņām trasē. Līdzjutēju acīm vilinošākas varētu būt dinamiskās klases - Open RX un Xtreme kroskarti. Lielākajai daļai dalībnieku šīs ir sezonas pēdējās sacensības, cīņa par tituliem, tāpēc tas piedod sava veida asumu - spēki netiks taupīti, brauks uz visiem 100%,» domā R. Nitišs.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Niks pliks

Kopš kuriem laikiem trase atrodas ceraukstes pagastā???

pirms gada, 2019.09.08 07:26

Vietējās ziņas