Mūsas ūdeņos zied aļģes; Bauskas novada pašvaldība pasūtījusi peldūdens kvalitātes analīzes 10

Baušķeniekus aizvadītajā nedēļas nogalē pārsteidza Mūsas upes saduļķojums – upes ūdens bija izteikti zaļā krāsā. Par vienu no iemesliem vērtēja amfībiju, kas pļāva upē meldrus, bet Bauskas novada domi vides speciālists Valērija Gabrāns informēja, ka tas saistīts ar aļģu ziedēšanu.

SIA «Īslīces ūdens» vadītājs un vides speciālists Valērijs Gabrāns Bauskas novada domi informēja, ka pašlaik Mūsas upē vērojama aļģu ziedēšana. Duļķainais ūdens pakāpeniski virzoties pa upi uz leju un nedēļas laikā no Lietuvas robežas ir sasniedzis Bausku. Pašlaik pie Uzvaras ciemata ūdens jau sākot skaidroties.

«Ja laika apstākļi saglabāsies līdzšinējie, tad pēc nedēļas aļģu ziedēšana būs beigusies. Šis ir bioloģisks process, kas vasaras laikā notiek samērā bieži. Siltā laika ietekmē pastiprināti savairojas noteiktu sugu aļģes. Procesu izsauc pārlieka biogēno elementu – slāpekļa un fosfora koncentrācija ūdenī un biežāk tas notiek stāvošos ūdeņos. Pagaidām nav novērots, ka šī aļģu ziedēšana būtu izsaukusi kādas nevēlamas parādības. Taču iespējama arī tā saucamo zilaļģu savairošanās. Kad ūdenī sāk veidoties toksiski savienojumi, sākas ūdens iemītnieku bojāeja no saindēšanās ar toksīniem un, organismu noārdīšanās rezultātā, ūdenī sāk trūkt skābekļa. Šis process ir pastiprināti jāuzrauga,» norādīja V. Gabrāns.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs informēja, ka jau ceturtdien, 6. augustā plānots ņemt ūdens analīzes, turklāt vairākās vietās, nekā parasti. Mērķis ir izprast, vai šī parādība ir izraisījusi negatīvas sekas upes ūdenī.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

bez komentariem

Čačam - nevis analīzes jāņem ,bet lai pļāvējs izpļauj to aizaugušo dīķi-piedodiet Mūsas upi.Parādīsies straume upe pati sevi izārstēs. Analizātori gatavie.TUK TUK

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.05 13:38

abc

Tieši tā, ir jāizpļauj! Jau no bērnības atceros, ka Mūsa tāds kā strautiņš, vienmēr aizaugusi. Otra problēma ir pārlieku lielā slāpekļa un fosfora koncentrācija, kas nāk no lauksaimniecības. Līdz ar to upe aug ātrāk, kā to izpļauj. Protams var čaklāk pļaut, bet tam vajadzīgi vairāk resursu, tākā izdevīgāk ir palielināt joslu gar upēm, kurās netiek lietoti šie visi ******di.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.05 14:00

cilvēk,

tev vispār ir nojēga- ar ko upe atšķiras no novadgrāvja?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.05 15:26

tuk-tukam

vienam jau pagājušogad pēc pļaušanas Svētā Marija parādījās, nevis straume. Arī šogad vari stāvēt upmalā un gaidīt līdz tev "kas parādīsies"

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.05 19:56

tuk- tuk

zāles izpļāva, vai straume "parādījās"?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.07 14:51

diemžēl

te būtu vietā jautājums Gabrānam, kādēļ viņš domā, ka "aļģu ziedēšana" šogad notiek augustā, ja parasti tā ir maija beigās, jūnijā? Varbūt, tās ir tāda "eksotika"kā zilaļģes, kas pie mums iepriekš nebija sastopamas?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.05 15:25

SAHS

PAREIZI TEIKTS,GABRANAM LAIKI JUK,

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.06 14:59

Njā

Fascinē, tie komentētāji, kas savus komentārus velta konkrētiem cilvēkiem, kas minēti rakstā. Tak ne jau viņi te lasa kaut ko.
Ja jums ir reāli ieteikumi viņiem, lūdzu, nekautrējaties un sazinaties ar pašvaldības administrāciju, ir vieņiem gan kontakttālrunis, gan e-pasts, gan jau arī citi saziņas kanāli.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.06 16:22

Sabiedriskaa attiecība

BDz komentāru sadaļa - efektīvākais 24 stundu administrācijas saziņas kanāls

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.06 20:45

jā, jā

cik naivam jābūt cilvēkam, lai viņš ticētu ka pašvaldības administrācija un speciālisti ko ņems vērā, it sevišķi, ja tas nesaskan ar viņu iecerēm. Likums ir viens- būs tā kā mēs teicām, jeb nebūs vispār, naudu novirzīsim citiem, pateicīgākiem ļautiņiem, tiesa, arī naivākiem

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.07 14:49

Vietējās ziņas