Mūspusē bezdarbnieku skaits pagaidām mazāks nekā pērn

Pagaidām reģistrēto bezdarbnieku skaits mūspuses novados ir mazāks nekā pērn šajā pašā laika periodā.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Bauskas filiāles vadītāja Igunda Bēmane informē, ka Bauskas filiālē 1. aprīlī bezdarbnieka statusā bija reģistrētas 1277 personas, kas ir par 14 personām mazāk nekā gadu iepriekš. 

«Neskatoties uz to, ka darba tirgū valda nenoteiktība un kopējās tendences ir negatīvas, bezdarbnieku skaits mūsu pusē pagaidām neliecina par strauju bezdarba pieaugumu. Darba devēji arī ārkārtas situācijas laikā turpina meklēt darbiniekus un reģistrēt jaunas vakances,» stāsta I. Bēmane.

Viņa atklāja, ka pašlaik filiālē reģistrētas 53 aktuālas vakances tādās profesijās kā sezonas lauksaimniecības strādnieks, lauksaimniecības palīgstrādnieks, būvstrādnieks, betonētājs. Ir arī darba piedāvājumi bruģētājam, frizierim, pavāram un pieciem inspektoriem (iekšlietu jomā). «No tā izriet, ka ir uzņēmumi, kuriem šajā laikā pieprasījums pēc strādājošajiem pieaug, tie meklē darbiniekus, gatavi viņus pieņemt darbā, gatavi tos apmācīt,» teic I. Bēmane.

Vaicājot, vai nav novērota piedāvātā atalgojuma samazināšanās, NVA Bauskas filiāles vadītāja paskaidroja, ka aģentūra šādus datus neapkopo, tālab nebūšot viņas kompetencē šādu jautājumu komentēt.

Saistībā ar valstī izveidojušos situāciju, ko radījusi jaunā koronavīrusa izraisītās slimības «Covid-19» izplatība, NVA Bauskas filiāle līdz otrdienai, 7. aprīlim, nebija saņēmusi nevienu paziņojumu par kolektīvo atlaišanu. I. Bēmane atklāja, ka ir ziņots par trim dīkstāves gadījumiem projektā «Pasākums noteiktām personu grupām».

Tikmēr 3. aprīlī noslēdzās darba devēju pieteikumu pieņemšana skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanai. NVA Bauskas filiāles teritorijā pieteikušies 22 darba devēji, vēloties nodarbināt skolēnus 187 darba vietās. Taču joprojām nav skaidrs, vai pasākums vispār notiks.

Lēmums par to, vai tiks organizēti vasaras skolēnu nodarbinātības pasākumi, ir atkarīgs no tā, vai Ministru kabinets nolems pagarināt skolēnu mācību gadu, informēja NVA sabiedrisko attiecību nodaļā.

Jau vēstījām, ka darba devējiem, kuri piedalīsies pasākumā, NVA plānojis nodrošināt dotāciju skolēna mēneša darba algai, kā arī dotāciju darba vadītāja atalgojumam.

Tāpat arī NVA apmaksās veselības pārbaudi skolēnam, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm, kā arī apdrošinās skolēnu pret nelaimes gadījumiem darba vietā.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas