Mūspusē dārzi diezgan labi pārcietuši salnas

Sals naktī no svētdienas uz pirmdienu daudzviet Latvijā postījis augļu kokus un ogulājus, daudzus augļkopjus atstājot bez ražas. Īpaši cietušas kultūras, kas jau bija sākušas ziedēt, – ķirši, plūmes, bumbieres, kā arī agrīnākas ābeļu šķirnes, šodien ziņo portāls. la.lv. Mūspusē salna tik lielu skādi nav paveikusi. «Bauskas Dzīves» uzrunātie saimnieki nav īpaši noraizējušies, jo plašu un neatgriezenisku postījumu vēl neesot.

Andis Arājs Iecavas novada «Jaunstrīķeros» par labības un rapšu sējumiem pagaidām ir drošs, bet kartupeļi vēl tiekot stādīti un neesot izdīguši. A. Arājs domā, ka no ilgstošā sausuma būs lielāka skāde nekā no salnām.

Aivars Upenieks, SIA «Lepšas» īpašnieks Rundāles novadā, teic: «Aukstā nakts pagājusi, nu viss saulītē sildās. Atklātā laukā zemenes vēl neziedēja, un augi nav apsaluši, tuneļos audzētām ogām viss ir labi. Iespējams, vairāk būs cietuši ķirši, arī saldie, tas atkarīgs no tā, vai tie jau noziedējuši vai vēl zied.»

Vecumnieku novada Valles pagastā, zemnieku saimniecībā «Ligzdas», Līga un Juris Milti kopj dažādus krūmaugus. Līga teic, ka saimniecība nav liela, bet tik un tā žēl, ja kas nosalst. Salnās cietusi aktinīdija, kam augļi līdzīgi kivi. Zem eksotiskā persika esot nolikuši elektrisko sildītāju, citus augus laistījuši.

Raimonds Kazbuķis zemnieku saimniecībā «Mūrnieki» Rundāles pusē jau no rīta steidzies pārlūkot 30 hektāru pupu sējumus un ir apmierināts – viss dzīvo. Saimnieks  šo kultūru raksturo kā diezgan izturīgu, tā pacieš pat mīnus četrus un piecus grādus pēc Celsija.
Ruta Āboliņa zemnieku saimniecībā «Cepļi» Iecavas novadā atzīst, ka salnas viņai ļoti nepatīk. Zemenes pushektāra platībā jau sākušas ziedēt un izskatās apsalušas. Īstā aina būs redzama, kad veidosies ogas. Cietuši arī ķirši, ziedēja arī pa kādai ābelei. Tuvākajās dienās dārzu rūpīgi apskatīšot. R. Āboliņa pieminēja kaimiņa kāpostu lauku, kur pēc salnas situācija ir krietni bēdīgāka.

Sanita Kocere, kas saimnieko piemājas saimniecībā «Rozzieži» Bauskas novada Īslīces pagastā, stāsta: «Ne zirņi, ne pupas nav cietuši, bet kartupeļi, kas tikko sadīguši pushektārā, gan nosaluši. Tos apskatījām vēlā pēcpusdienā pēc salnas. Kabačus piesedzām ar agrotīklu, tie ir nedaudz apsaluši, taču izdzīvos.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas