Mūspusē «drošo pašvaldību» sarakstam nekvalificējas neviens novads

No nākamās pirmdienas 1.-6.klases un 12.klases, kā arī 7.-9.klases un 10.-11.klases pēc rotācijas principa klātienē varēs mācīties 29 pašvaldībās, kas ir vēl par 15 pašvaldībām mazāk, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākā informācija.

15 vietvaru pulkā, kuras no nākamās nedēļas izkritušas no «drošo pašvaldību» saraksta atrodams arī Vecumnieku novads. Te pašreizējais 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir 287, kas nozīmē, ka mācības klātienē jāpārtrauc, jo šis rādītājs drīkst būt robežās līdz 220.

Šobrīd no mūspuses četriem novadiem neviena pašvaldība nav kvalificējusies «drošo pašvaldību» sarakstam. Pēdējo divu nedēļu kumulatīvais saslimušo skaits uz 100 000 iedzīvotāju Rundāles novadā pārsniedz 450, Iecavas novadā šis rādītājs ir 419, bet Bauskas novadā 340.

Jau ziņots, ka no 7.aprīļa 12.klašu skolēni visā valstī divreiz nedēļā var doties uz skolu un mācīties klātienē, savukārt visām pārējām klasēm iespēja mācīties klātienē dota vien epidemioloģiski drošajās pašvaldībās, paredz Ministru kabineta lēmums.

Lai sagatavotos maijā gaidāmajiem centralizētajiem eksāmeniem, 12.klašu skolēni varēs mācīties klātienē ne vairāk kā divas dienas nedēļā visā valstī neatkarīgi no Covid-19 saslimstības rādītājiem. Apmēram 20 000 vidējās izglītības beidzēju tā būtu iespēja pārliecināties par savām zināšanām pirms eksāmeniem. Skolēni tiks testēti, ievēros visus epidemioloģiskās drošības prasības un nepārklāsies "drošajās zonās" skolā ar jaunākajām klasēm.

Savukārt tikai epidemioloģiski drošajās pašvaldībās klātienes mācības varēs atsākt 1.-6.klašu skolēni, kā arī pēc rotācijas principa 7-9. un 10.-11.klases. Testēšana tiks nodrošināta tikai izglītības iestādes nodarbinātajiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas