Mūspusē iepazīst lopkopības saimniecības 2

Dobeles, Tērvetes un Jelgavas puses saimnieki šodien pieredzes braucienā apmeklē Bauskas novada un Lietuvas pierobežas lopkopības saimniecības ar dažādiem attīstības modeļiem.

Braucienu rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Dobeles nodaļa, vēstīts mājaslapā laukutikls.lv. LLKC uzņēmējdarbības konsultante Raimonda Ribikauska portālam pastāstīja, ka pirmā apmeklēta kazkopības saimniecība «Līcīši» Ozolnieku novada Cenas pagastā.

Brunavas pagastā zemnieki iepazīst saimniecības «Krišjāņi» piena lopkopības attīstību, piena un gaļas pārstrādi, produkcijas realizāciju, Eiropas finansējuma piesaisti. Ciemiņus uzņems saimniece Iluta Straģe.

Dienas otrajā pusē zemgalieši Skaistkalnes gides Laimas Indriķes vadībā viesosies Lietuvas Biržu rajona saimniecībās. Viņi apskatīs Kristinas Milišunienes aitkopības saimniecību ar gaļas un piena aitām, iepazīsies ar Lietuvas Aitu audzētāju asociācijas darbību. Dariusa un Neringas Linkeviču bioloģiskajā saimniecībā varēs izzināt lauku tūrisma virzienu ar savvaļas dzīvnieku apskati. Šajā saimniecībā tur briežus, muflonus un savvaļas aitas.

Kā skaidro R. Ribikauska, brauciena mērķis ir parādīt lauku biznesa attīstības dažādību un pieredzi piemērotākā virziena izvēlē.

Vairāk lasiet  laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā izdevumā trešdien, 26. augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Zemniece

Dobeles lauku konsultācijas dienests tagad RULLĒ, jo viņiem ir RAIMONDA!!! Bet Bauskas konsultāciju dienests pašlaik ir TUKŠS no idejām un mācību apmaiņas semināriem. Bauskas lauku konsultācijas dienestam un priekšniecei jāsāk kaut ko darīt lietas labā. Zemnieki GAIDA!!!

pirms 5 gadiem, 2015.08.25 09:15

Vietējās ziņas