Mūspusē pārkāpējiem komandantstundā dažādi argumenti 19

Nedēļas nogalē, piektdienas, 8. janvāra, vakarā līdz svētdienas, 10. janvāra, rītam Latvijā jāievēro komandantstunda, paredz iepriekš Ministru kabinetā lemtais. Tādējādi iedzīvotājiem nakts stundās no plkst. 22 līdz plkst. 5 jāuzturas savā dzīvesvietā.

Arī «Bauskas Dzīve» no Valsts policijas mājaslapas izdrukāja pašapliecinājuma veidlapu, to aizpildīja, paņēma personu apliecinošu dokumentu, kā arī preses karti un piektdienas vēlā ziemīgā un sniegotā vakarā uz aptuveni trim stundām pievienojās Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa policistiem komandantstundas reidā. Bauskas iecirkņa apkalpojamo teritoriju Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novadā 8. janvāra vakarā un naktī uzraudzīja 12 ekipāžas, ko atbalstīja desmit Rīgas 1. brigādes 53. kājnieku bataljona zemessargi. Devāmies kopā ar Kārtības policijas nodaļas inspektoriem Raivo Gruzdu un Eviju Švikuli.

No pārkāpējiem iepriekšējās komandantstundās dzirdēti dažādi argumenti – par sastrīdēšanos ar draudzeni un pastaigu, piedzērušās drauga vešanu mājās un līdzīgi. Tomēr dzīvesvietas atstāšana šajā laikā pieļaujama tikai īpaši neatliekamos gadījumos. Atstājot dzīvesvietu, līdzi jābūt pašapliecinājumam, kurā norāda personas datus, dzīvesvietas adresi, pārvietošanās iemeslu, un pārvietošanās galamērķi. Ikvienam iedzīvotājam ir pienākums ņemt līdzi arī pasi vai ID karti.

Pārvietošanās ierobežojumi noteiktajās nakts stundās neattiecas uz personām, kuras dodas uz darba vai dienesta vietu vai no tās vai veic darba vai dienesta pienākumus. Tāpat šī prasība neattiecas uz pārvietošanos, kas nepieciešama ārstniecības pakalpojumu saņemšanai vai dzīvnieku veterinārmedicīniskajai aprūpei, vai diennakts aptiekas apmeklējumam. Savukārt kā ir ar suņa vešanu pastaigā? Dzīvnieku taču var izvest neilgi pirms komandantstundas, uzsver likumsargi.

Atbildīgiem cilvēkiem ir bijuši pašapliecinājumi, citiem arī uz baltas lapas, nevis izdrukāti, piemēram, no Valsts policijas mājaslapas. Varot būt arī tādi, tikai svarīgi iekļaut visus vajadzīgos datus. Varot arī būt elektronisks apliecinājums, ko uzrādīt likumsargiem. Sākumā ne visiem bijis šis dokuments, tagad vairums sāk apzināties situāciju.

Ja cilvēks atgriežas no darba un nav dienesta apliecības, darbavietas ailītē nepieciešams arī zīmogs kā apliecinājums, ka persona patiesi strādā minētajā vietā.

Vakarā pirms pulksten 22 maigi un klusi krita sniegs, dažas ģimenes vēl pēdējās minūtēs ar bērniem ragaviņās steidzās mājās, izmantoja ziemīgo mirkli pirms naktsmiera. Pulksten 22.07 Ziedoņu ielā Bauskā likumsargi apturēja automobili – no Aizkraukles braucot, slidenajā ceļā aizkavējusies Bērzkalnos dzīvojoša ģimene ar bērniņu mašīnā. Uz ceļa ik pa laikam sastopam sniega tīrītāju transportu, kas likumīgi pildīja savus pienākumus.

Īslīces pagastā aiz Bauskas robežas pulksten 22.20 sastopam automašīnu «Audi», kurā trīs dāmas brauc mājup no vienas darbavietas. Sievietes pārbaudi uztver saprotoši, turklāt visām ir pašapliecinājums. Automātiski policistu izmantotajā aplikācijā telefonā sistēmā parādās visi fakti par automobili un personu. Uz pašapliecinājuma policisti uzspiež zīmogu, uzraksta, cikos automobili pārbaudījuši, lai tas vairs nebūtu jādara citai ekipāžai. Braucot patiesi ik pa brīdim sastopam citu likumsargu mašīnas.

Policisti saņem telefona zvanu, ka automašīna ar aizturētās personas nodalījumu tūlīt vajadzīga Rijas ielā Bauskā, lai iecirknī nogādātu personu, kas komandantstundas laikā atradās uz ielas un atteicās nosaukt vārdu. Dodamies atpakaļ uz Bausku. Uz «Bauskas Dzīves» jautājumu, kāpēc jaunietis ap pulksten 23 bija laukā, viņš sacīja, ka bijis ciemos un iznācis uzpīpēt. Ikvienā pārkāpumā ir vainu mīkstinoši vai pastiprinoši apstākļi, kā šajā reizē, kad jaunais vīrietis tika aizturēts personības noskaidrošanai un lēmuma pieņemšanai par administratīvā procesa sākšanu. Par pārkāpumu sods var būt no 10 līdz 2000 eiro.

Pēc personas nogādāšanas iecirknī atgriežamies ielās. Zaļās ielas lokveida krustojumā pēc pulksten 23 tika apturēta automašīna «Volvo», kurā ar apliecinājumiem no darba mājup brauca vīrietis un sieviete.

Dažas minūtes vēlāk uz Mēmeles tilta tiek apstādināts «Subaru». Sieviete ar vīrieti ar aizpildītiem pašapliecinājumiem brauca no Ukrainas, ceļā esot pat avārijā iekļuvuši, tādējādi brauciens ievilcies.

Pretī kultūras namam Bauskā 23.30 tika apstādināts automobilis «Opel», ko stūrēja Polijas pilsonis. Mašīnā atradās ģimene, visiem «covidpass» bija aizpildīts, savukārt pašapliecinājums viņiem nav nepieciešams.

Arī «Bauskas Dzīve» uz saviem pašapliecinājumiem saņēma policistu apstiprinājumu par pārbaudes laiku un devās mājup. Kolēģis vēl nemaz netika laukā no Bauskas, kad novada pašvaldības policija un arī Rundāles novada pašvaldības policijas inspektors pēc pusnakts viņu apturēja, lai noskaidrotu pārvietošanās iemeslu.

Valstī noteiktie ar «Covid-19» saistītie ierobežojumi un komandantstunda nedēļas nogalēs būs spēkā līdz 25. janvārim, lēma Ministru kabinets.

Komandantstunda būs jāievēro no 15. janvāra līdz 17. janvārim un no 22. janvāra līdz 24. janvārim, kad iedzīvotājiem būs aizliegts pārvietoties laikposmā no plkst. 22 līdz plkst. 5.

Ministru kabinets konceptuāli vienojās līdz 7. februārim pagarināt ārkārtējo situāciju, iekļaujot papildu nosacījumu par komandantstundu, ko valdība sauc par «brīvdienu mājsēdi».

Pievieno komentāru

Komentāri 19

PD

Būtu noziedzniekus tik aktivi ķēruši, nevis tautu tramdījuši....klauni.

pirms mēneša, 2021.01.11 13:58

SD

Kas ir noziedznieks? Tas, kurš pārkāpj likumus vai nepilda valdības rīkojumus. Loģiski, ka arī tādus tramda. Un nevajag teikt, ka es jau tikai mazs noziedznieks (pārkāpējs), tas tur ir lielāks - ķeriet viņu. Mazam noziedzniekam likumos paredzēts mazāks sods, nekā lielajam. Tā tam jābūt, un katram pašam jāatbild par savu rīcību.

pirms mēneša, 2021.01.11 16:20

Sveiki

Protams,ka visi jau saprot,ka par šīm komandantstundām policijas darbiniekiem ir papildus samaksa.

pirms mēneša, 2021.01.11 15:14

Trakais

tas nu gan ir pārsteigums, Un Tu domā, ka par velti strādā? :)

pirms mēneša, 2021.01.11 15:25

0-0

Jā, ir papildus samaksa,ja tā ir papildus maiņa, t.i. tiek strādātas virsstundas. Ja tā ir maiņa pēc grafika, nekāda papildus maksa nepienākas.

pirms mēneša, 2021.01.11 17:43

cilvēks

Uff,pamazītēm kļūstam par pārkāpējiem.

pirms mēneša, 2021.01.11 16:00

tomēr

Tava paša brīva izvēle, nav jau dzīvības un nāves jautājums. Ja daudz naudas, var jau mēģināt, kā jau teicu- tava paša brīva izvēle.

pirms mēneša, 2021.01.11 17:01

Pilsonis

Kaut kur žēl policistu ,kuri ir starp dzirnakmeņiem, no vienas puses tauta, kura nevēlas , lai ar to manipulē, no otras puses maza saujiņa varas neliešu , kas izdomā visādus likumus un ierobežojumus, kuri bez ierunām jāizpilda policistiem.
Ieteiktu visiem palasīt vēsturi par cēloņiem franču revolūcijai , par 1905 gada revolūcijai, jo viss atgriežas pa spirāli un nav nekā jauna.

pirms mēneša, 2021.01.12 12:11

to pilsonis

Kāpēc tu uzskati par tautu tos ,kas speciāli komandantstundas laikā vazājas apkārt, bet vai tad tauta nav arī tie, kas neskraida pa nakti apkārt dzerdami un tusēdami? Kas tev tā tāda interesanta mēraukla - tauta ir tikai tie, kas atbilst manam klaidoņa un dzērāja garam, bet pārējie taču nav cilvēki? Bet , ja tā paskatās, tad tā "tava tauta" ir tikai neliels klaidoņu bariņš.

pirms mēneša, 2021.01.12 15:46

INGA

Un,vai tad kādam komentētājam liekas,ka policistiem nu ir baigais prieks pa naktīm dežūrēt,un ķert likumpārkāpējus? Tas ir viņu darbs,tāpēc jau viņi ir policisti,un pilnīgi saprotams,kad viņiem arī pienākās samaksa par to.

pirms mēneša, 2021.01.11 19:31

Inga

Pirmkārt ir izvēles iespēja,daudzi grābj šīs komandantstundas,lai tik nopelnītu un tad ir neizglējušies un visa pasaule vainīga. Parādās agresivitāte u.t.t.

pirms mēneša, 2021.01.12 06:38

No vienas pused

Policijas darbiniekiem maksā algas un viņi ir dienestā līdz ar ko ir jābūt gataviem strādāt jtbkur un jebkad. Līdz ar ko nezin vai par to,ka strādā komandantstundās būtu papildus jāmaksā. Citiem nav darba un naudas,bet viņiem peļņas laiks sākas.

pirms mēneša, 2021.01.12 12:38

atbilde Ingai

Kāda agresivitāte var parādīties ,ja cilvēks nepārkāptu noteikumus ? sēdi mājās 22 un punkts , kur tagad ziemā vispār ir jēga vazāties apkārt . Un ja jums butu naktīs jāstrādā , jūs to darītu pa velti ? Debīlie Baušķinieki

pirms mēneša, 2021.01.12 13:09

Ok

Jautājums. Vai policijas darbinieki ievēro paši noteikumus par ko uzliek sodus citiem? Vai var pateikt,ka godīgi dzīvo ievērojot noteikumus. Vai nav braukuši ciemos visa ģimene pie radiem svētkos?Vai visi ir bijuši godīgi?

pirms mēneša, 2021.01.12 17:07

xc

Aptrakuši PAMUĻĶI . Visiem pa Latvijas lepnuma žetoniem .

pirms mēneša, 2021.01.11 22:35

redīss

Glupiešiem pa Trīs Kāpostgalvu ordenim !

pirms mēneša, 2021.01.12 12:07

Harijs

Kāpēc. Bauskas policisti neliek maskas sēžot viens otram blakus. Cik redzam. Brauc bez maskām bet mums piespiež. Ja kāds cits sēž blakus. Kur taisnība. Tagat būs bagāti naudu sapelnijuši no iedzīvotājiem.

pirms mēneša, 2021.01.12 20:55

Hello

Papildinātu algas
Un bērniem naudas
Nevis biedē tautu prom. Tāpēc es saku ar kādām mašīnām brauc.
Un viņi ir tādi paši kā mēs. Tagat viņi lepni ira. Bet ja kaut kas notiek tad tik acerās.

pirms mēneša, 2021.01.12 20:58

Par maskām

Paskataties foto kur cilvēku policijas darbinieki ved iecirknī ir redzams,ka maska neatrodas uz deguna bet zem. Vai tā var nēsāt?

pirms mēneša, 2021.01.12 21:56

Vietējās ziņas