Mūspusē pašvaldības policija strādās ierastajā režīmā 41

Ministru kabinets konceptuāli vienojās līdz 7. februārim pagarināt ārkārtējo situāciju, iekļaujot papildu nosacījumu par komandantstundu, ko valdība sauc par «brīvdienu mājsēdi». Paredzams, ka visiem Latvijas iedzīvotājiem laikā jau no šodienas, 30. decembra, vakara līdz 4. janvārim, kā arī 8. un 9. janvārī no plkst. 22 līdz plkst. 5 būs jāuzturas savā dzīvesvietā.

Aģentūra LETA informēja, ka dzīvesvietas atstāšana šajā laikā pieļaujama tikai īpaši neatliekamos gadījumos. Atstājot dzīvesvietu, līdzi jābūt pašapliecinājumam, kurā norāda personas datus, dzīvesvietas adresi, pārvietošanās iemeslu un galamērķi. Ikvienam iedzīvotājam ir pienākums ņemt līdzi arī pasi vai ID karti.

Šajās dienās tirdzniecības vietas, ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas vietas un klātienes pakalpojumu sniedzēji darbu beidz ne vēlāk kā plkst. 21, lai darbinieki laikus varētu nokļūt dzīvesvietā.

Savukārt degvielas uzpildes staciju darba laiks, avārijas un neatliekamu komunālo pakalpojumu sniegšanas laiks netiek ierobežots. Arī citi uzņēmumi var turpināt strādāt, nodrošinot darbības nepārtrauktību, tai skaitā darbu maiņās, arī naktīs.

Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas laiks netiek ierobežots, taču minētajos datumos no plkst. 22 līdz plkst. 5 taksometru pakalpojumus vienatnē drīkst izmantot tikai, lai dotos uz darbu, ārstniecības iestādi, veterinārmedicīnas iestādi un atgrieztos mājās.
Pārvietošanās aizlieguma ievērošanu kontrolēs Valsts policija. Par noteikumu vai citu ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpšanu paredzēts arī sods.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) informēja, ka tā dēvētā «brīvdienu mājsēde» ieviesta, lai vēl vairāk samazinātu cilvēku iespējas kontaktēties.

Valsts policija komandantstundas ievērošanas kontrolei pievērsīsies ļoti rūpīgi, un policijai palīdzību sniegs arī vairāki simti Nacionālo bruņoto spēku pārstāvju, pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljons sniegs atbalstu komandantstundas kontrolē Bauskā, apliecināja komandierispulkvežleitnants Kaspars Kokins. «Aicinu ievērot noteikumus, nepārslogosim mediķus! Jāizturas saprātīgi, jo tādi statistikas skaitļi mūsu mazajai nācijai ir par šerpu. Ja kāds vēlas atbalstīt savu valsti un stāties Zemessardzē, laipni gaidīti Bauskas 53. bataljonā Bauskā, Biržu ielā 13c!» aicina K. Kokins. Savukārt Iecavā atbalstu vairāk sniegs Inženieru rota, apliecina Dainis Kravals, rotas komandieris.

Plānots, ka no 30. decembra līdz 4. janvārim ik dienu laikā no plkst. 22 līdz 5 atbalsta sniegšanā Valsts policijai tiks iesaistīti vismaz 200 zemessargi un karavīri no Zemessardzes 1. Rīgas brigādes, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes, Zemessardzes 3. Latgales brigādes un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes. Gatavībā sniegt atbalstu būs arī Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, Štāba bataljons, Jūras spēki, Mācību vadības pavēlniecība un Militārā policija. Zemessargi un karavīri Valsts policijas vadībā veiks kopēju patrulēšanu noteiktajās ierobežojumu stundās.

Zemessardzes likums nosaka, viens no Zemessardzes uzdevumiem ir sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā, informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente majore Sandra Brāle.

«Bauskas Dzīve» skaidroja, kā ierobežojumi tiks kontrolēti mūsu novados. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) vecākā speciālisteDace Kalniņa informē, ka arī VP ZRP Bauskas iecirkņa policisti tikšot atsaukti no atvaļinājuma. «Ar «kovidu» neviens nav saslimis, bet ir, kas bijuši kontaktpersonas – tie, kam bērnu izglītības iestādē bijusi šī sērga. Policistiem palīdzēs Zemessardze. Visi ir gatavībā kontrolēt situāciju,» uzsver D. Kalniņa.

Bauskas novada pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrovskis atbild, ka «pašvaldības policija strādās ierastajā režīmā». Arī Gundars Dzenis, Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļas priekšnieks, teic to pašu, turklāt Iecavā pašvaldības policija darbojas diennakts režīmā. «Nepieciešamības gadījumā var pieslēgties papildspēki no Ķekavas nodaļas, bet iecavnieki parasti nestaigā pēc pulksten 22. Saprotu, ka visi ir noguruši no ierobežojumiem, bet tomēr tie jāievēro. Arī policisti, tāpat kā citi, tiem pakļauti un ievēro. Ja kādi netic kovidkaitei, lai parunā ar tiem, kas izslimojuši! Rūpēsimies par sevi un apkārtējiem, lai visi esam veseli un droši!»

Vecumnieku novada sabiedriskās kārtības nodaļas vadītājs Edgars Polis teic, ka «papildspēku nebūs», turpināsies darbs diennakts režīmā. «Skatīsimies, kāda ir kārtība, ja būs pulcēšanās un citi pārkāpumi, fiksēsim un sadarbosimies ar Valsts policijas Bauskas iecirkni. Aicinu cilvēkiem būt atbildīgiem, jo statistikas skaitļi biedē.»

Arī Mārtiņš Brikers, Rundāles novada pašvaldības policijas inspektors, uzsver sadarbību ar Valsts policiju. «Sadarbosimies, strādāsim naktīs. Lielākās problēmas varētu būt daudzdzīvokļu namos, nevis privātmājās, bet reaģēsim uz katru signālu. Tāpat iespējama alkohola lietošana. Tomēr ceru, ka lielākā daļa ievēros noteikumus un viss būs kārtībā.

Ir jāievēro, lai arī cik grūti tas ir. Tikai, ņemot vērā noteikumus, varam cerēt uz to mīkstināšanu un ātrāku atgriešanos pie ierastās dzīves. Nav jau tik traki – ierobežojumi nakts stundās; ja situācija pasliktināsies, tad taču var ierobežot pārvietošanos arī dienas laikā. Tāpēc jāievēro.»
Pēdējo reizi miera apstākļos Latvijā komandantstunda bijusi ieviesta 1934. gada maijā pēc Kārļa Ulmaņa veiktā apvērsuma, vēsta LTV.

Pievieno komentāru

Komentāri 41

Jēpis.

Kauns Bauskas Pašvaldības Policijai. Johaidī, pat Rundāles novada inspektors strādā visu diennakti, nemaz nerunājot par iecavu vai Vecumniekiem.
Laikam Bauskas pašvaldības policija ir vienīgā visā Latvijā, kura nestrādā diennakts režīmā:D

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.30 17:14

bet,

viņi taču strikti pildīs valdības rīkojumu par komandantstundu valstī, šie zēni un meitenes taču pakļauti Jātniekam, tāpat kā tepat blakus Lukašenko vīri....

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.30 19:20

skaistkalnietis

vecumniekos vav neka kas sauktos policija,kaut atrak tiktu bauskas novada un izbeigtos lidzeklu izskerdesana

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.31 18:17

To skaistkalnietis

Nu kaut kā Vecumniekos neredzējām patrulējot policiju pēc plkst.22. Varbūt mēs tikai neredzējām,jo liela jau platība,ko apbraukāt.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.31 18:47

?????

Ko nozīmē "pat Rundāles novada ..." . Lai katrā novadā tā strādātu pašvaldības policists kā Rundālē. Rundāles novads ne par gramu nav sliktāks par citiem!!

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.31 20:50

sara

Ko nozīmē ierastais režīms? Vai datoros skatīties nekam nederīgās videonovērošanas kameras ? Jēpim ir 100% taisnība. Lūdzu, paskaidrojiet beidzot, ar ko nodarbojas Bauskas pašvaldības policija, uzskaitot visas funkcijas! Kāpēc vispār tā bija tik ļoti vajadzīga?

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.02 22:29

Mediķis

Bauskā pas'.polic. ----nemaniju!

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.03 16:49

Vieteja

Bet ir laiks aiz topa dienas laika bučoties par ko alga

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.30 17:46

Vīrs

Ohioo par šo var lūdzu sīkāk? Kurš ar ko?

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.31 12:57

Marts

Kas ir skauž, ka pati nedabūji?

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.31 23:01

In

Sveiki,kā partrulēs pagastos Valsts pilicija,jo pašvaldības policija ar vienu auto nespēs izsekot un patrulēt?

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.30 18:01

Dita

Cilvēki mīļie, nu bet taču, ja ir traka slimība, par kuru neviens nezin kā tā katram izvērsīsies - viegli vai smagi, kā plaušas traumēs, tad nu esat pie prāta un lieki to velnu nedanciniet. Nu kā kas kad patrulēs, vai no tā sapratīsiet kur atrasties kur ne? Esam mājās un miers. Jau ir likts būt mājās vakarā, vai tiešām jāpienāk dienai kad arī pa dienu nevar nekur iziet/aizbraukt? Žēl, ka tai daļai kas labi ievēro nākas ierobežoties dēļ neievērotājiem un vēl nesaņemt medicīnas palīdzību par kaitēm kas nav ar šito dranķi saistītas. Lūdz būt mājās - vai tas ir kas traks.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.30 22:01

lūdz būt mājās

pie padomju un atjaunotās Latvijas laika pieradušie indivīdi diez vai būs tik paklausīgi, ka pakļausies lūgumam. Lūgt var Dievu, bet šeit cilvēks cenšas izdzīvot, redzams, pat vienreiz lietojamo masku valkājot pat nedēļu.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.31 16:56

Naivulis

Dita, būtu ideāli, ja visa Bauskas novada sabiedrība domātu tāpat kā jūs! Bet piekritīsit taču, ka daudzi tā nedara. Tur jau arī sākas policijas funkcijas. Un strikta uzraudzība tagad ir daudz vairāk nepieiešama, nekā mūsu iepriekšējā mierīgajā dzīvē.

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.02 22:57

Dīvaini

Tagad,kad visi atbildīgajiem dienestiem jāstrādā pastiprinātā režīmā,mūsējie-atpūtīsies. Kurš šādu absurdu lēmumu akceptēja?

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.31 09:30

Pašsaprotami

Gurķosies vēl dižāk !

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.31 13:56

viedoklits

Tieši to gribu uzzināt. Pat niecīgās pašvaldībās Vidzemē, kā mani radi stāsta, pierimst arī tie, kas ignorē ārkārtas situācijas noteikumus, jo vietējā pašvaldības policija REĀLI strādā. Kāpēc Bauskā ir citādi? Kāda jēga tad ir uzturēt šo policiju, kas nestandarta apstākļos snauduļo?

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.02 22:43

Upsis

Sveiki. Saprotams,ka visiem viss ir vienalga nospļauties par noteikumiem,ņirgāties par policiju,armiju,zemessardi. Nu ko malači tā tik turpiniet un neievērojiet prasības,nav arī tālu auz kalniem,ka dažu bezatbildīgo dēļ būs arī aizliegums pārvietoties ārpus mājas pa dienu. Turpiniet ņirgāties par dienestiem un noteikumiem un to arī panāksiet.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.31 15:45

YOYO

Paldies par sabojātajiem svētkiem. Tiešām redzēju pārsvarā zilas bākugunis. Kurš man atdos atpakaļ pazaudētos svētkus ja šo ierobežojumu sekas ir negatīvas?

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.01 01:47

Smieklīgi

Pazaudētie svētki? Slims esi,nomirsi,ka pasasēdēsi un pasvinēsi ar ģimeni. Ak tā nu ja ar drauģeļiem nevarēs iedzert,pam.....sabojāti svētki uzreiz. Zilās bākugunis nabadziņam pabojāja svētku sajūtu. Velns parāvis,mēs esam visi tik apbižoti svētki sabojāti,jo pieraduši balles tusiņi dzeršana viegla uzvedība un šogad bez tā. Vai vēl dzīvs esi?

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.01 07:07

YOYO

Es ar drauģeļiem nesvinētu, bet diemžēl pa logu tas skats man bija bēdīgs, ka kā noziedzniekus vaktē visu laiku ar zilām bākugunīm. Ne visi dzer un ar drauģeļiem tusē. Liakam viņi domā, ka visi ir dzērāji un neapdomīgi.Tāpat neviens ārā diži nesēdētu jo ārā bija auksts un nodokļu maksātāju naudas šķērdēšana resursiem lai kontrolētu katru mazu miestu, kas īsti man liekas dīvaini.

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.01 08:44

YOYO

Es esmu par to, lai mēs uzveiktu vīrusu, bet šoreiz redzu loģika ir galīgi garām jo Bauskā tāpat pa naktīm nebija neviena uz ielas īsti pat brīvdienās.

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.01 08:46

To yoyo

Tu mirt taisies,ka tev viens jaunais gads bija šāds. Ko Tu ņemies,kā ir tā ir un,ja būsim dumji tad lieldienas arī sagaidīsim dzīvokļos. Johaidī,nomira Bauskā policiju ieraudzīja,skats bēdīga salūta nebija. Bet vai Tev nav bēdīgs skats par to,ka sadzērušies vazātos apkārt,vai cilvēki slimo u.t.t. Dēļ štrunta salūta sabēdājās. Uztaisīsim kārtīgu salūtu,ka Covid būs apvaldīts tā būs mūsu kopīgā uzvara ko atzīmēt ar salūtu.

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.01 09:08

Yoyo ui

Nodokļus maksā arī policijas darbinieki,armijnieki un zemessargi,tā kā nevajag kladzināt ka iztērē nodokļu maksātāju naudu. Viņiem nav atbrīvojumu no nodokļiem lai šaurā pieta līmenī kladzinātu,ka nodokļu maksātāju naudu izšķērdē,tad var teikt,ka viņi paši savu naudu arī izšķērdē.

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.01 09:11

se

Ko tas dod ja šodien tagad savāksies visi pa dienu un atzīmēs 2021. gadu un tāpat iedzers kopā? :D

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.01 09:40

nu nav smieklīgi

jo, ne masku valkāšana, ne lielas daļas preču pārdošanas aizliegums, ne arī komandantstunda ir samazinājusi saslimšanas gadījumus valstīs, kur tas ieviests. Kā piemēru var minēt tepat blakus esošo Lietuvu. Tur maskas jānēsā jau no vasaras, arī komandantstundas ir ieviestas, bet saslimušo skaits progresē ik dienu. Tātad, ne jau maskās un komandantstundās slēpjas nelaime. Tā slēpjas tādās valsti pārņēmušās parādībās, kas sākas jau ar pagrieziena rādītāja neieslēgšanu un valdības lēmumu pieņemšanu, kas balstās vienīgi uz to, ka valstij, uzņēmumiem un pašiem lēmējiem arvien pietrūkst un vajag ar vien vairāk naudas, toties saprāta balss tiek nesadzirdēta

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.01 11:41

Nu nu

Valdība? Policija ? Visi vainīgi!?Bet paši cilvēki,ko dara. Saka viena mājsaimniecība svin kopā,kas nozīmē tie,kas dzīvo vienā mājA,da nē saiaicina visu dzimtu it kā viena mājsaimniecība. Saka mazāk.apkārt staigāt pa veikaliem.Ui nē svētki stāvam garā rindās. Tak mājās ēst nav ko un pēdējā brīdī jāskrien uz veikalu. Maskas kā jānēsā tā,lai nosedz arī degunu,tak nē po deguns pliks. Nu mīļie,Vecgada vakarā aiz stūriem.slēpjoties skrien komandantstundā pie draugiem u.t.t. Malači. Dod Dievs ņirdzējiem un pārkāpējiem draugu radu pulkā slimo ar Covid,tad arī smiekli un prātuļošana beigsies. Dodamies tik tādā pašā garā uz priekši un sēdēsim pa dienu mājās. Valdīva to arī pieņems,jo nav ko auklēties.

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.01 12:42

yoyo

Kāpēc visur tikai vaino cilvēkus? Ne visi skraida ciemos tā. Ja pat testēšanas punkts Bauskā nestrādāja pa brividienām? :D

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.01 12:52

yoyo

Cik gadus vilks šitā un turēs tos ierobežojumus ja nespējam atgriezties normālā režīmā? Noņems ierobežojumus un atkal atpakaļ uzleks no 20 1000 saslimusie. Ja mes normālā režīmā nespējam dzīvot tad visu mūžu būs jādživo šitā?

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.01 12:54

Yoyo

Ko cepies? Dzīvos ja vajadzēs arī tādā režīmā. Apriebies jau čīkst un pīkst visi,ai ai ,ej ārā elpo svaigu gaisu skrien lec darbojies,lasi grāmatu un beidz psihot. Diez kā mūsu vecvecāki un vecāki visos režīmos izdzīvoja,te ierobežojumi un viss.ai ai kas nu būs ko un kā. Ko ņerksti,ko darīr ārstiem kas slimnīcās rauj dienu un nakti,nečīkst. Vienai nav salūta un jau mirst nost.

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.01 14:48

Un vēl

Notestēst un būs 4.janvāri tāds cipars,ka būs sēdēt mājās. Un ja nav ko darīt lasi grāmatu,ir onternets sazinies ar cilvēkiem,adi tamborē šuj. Un nedomā kas būs un kā būs,dari,lai nebūtu.

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.01 14:51

adi, tamborē un šuj

bet apnīk skatīties, ka gan valdībā, gan pašvaldībās ada, tamborē un šuj jau ilgu laiku, tiesa, pa šo laiku ne vienam tamborētājam alga nav samazināta, vien ministriem un prezidentam algas pielikums aizgājis secen. toties ierēdņiem ikgadējais algas pielikums saglabāts

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.02 10:02

Adītājam,šuvējam

Latvieša daba ielīst otram pakaļā,ģimenē un naudas makā. Valdība,valdība nu nepatīk kraties yz citu valsti. Novērtēcto,kas Tev ir. Nevis krutas mašīnas,māja,drēbes,dārgi parīt,manikīrs,pedikīrs...nauda nauda nauda,ka tik nauda,jumts ir ēst ir darbs ir ģimenē viss ok,nu tad dzīvo.

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.02 10:35

tamborētājam

kas atļauts Jupiteram, tas nav atļauts Vērsim. Tavuprāt, redzot glīti safrizēto ministru un ierēdņu sejas, kā arī nevienu no pašvaldības neredzot ar Britu premjera frizūru, tiem redzošajiem būtu jāemigrē no valsts, lai tev līdzīgiem būtu veiksmīgāka šeftēšana

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.02 14:24

To tamborētājs

Nevar katrs lauku pāķis gaidīt ministra algu. Es domāju,ka runa bija par to,ka priecājies par savu dzīvi un nelien cita dzīvē pakaļā un makā. Skaudīgi,aprobežoti cilvēki skaita,katru kapeiku cita makā,lien cita biksītēs. Laimīgie dzīvo kā ir un viss.

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.02 15:00

tamborētājam

ar tavu filozofiju dzīvo tikai līdz laikam, un kad tā "laimīgā dzīvošana beidzas", tad visi citi vainīgi, ka amatvieta zudusi, politiskais vai kāds vēl tur pasūtījums

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.03 11:03

Šoks

Mēs esam tik gumji visi savā būtībā. Vai esat aizdomājušies,kas notiktu,ja mēs ievērotu visi kā viens ierobežojumus? Valdībai nebūtu,kur lent jaunus,bet tagad vazājoties apkārt mēs paši dodam foršu bāzi tam,lai būtu jauni ierobežojumi. Ļoti ceru,ka lems par ierobežojumiem arī nepārvietoties pa dienu. Un sodi nesamaksās mēneša laikā ,būs tiesu izpildītāji,nesamaksāsiet valstij atvilks no pensijas,pabalstiem....valsts savus parādus ne*** un noulguma tiem nav. Apstrīdēt,to ka vazājies komendanstundas laikā bezjēdzīgi,jo tu biji ārā uz ielas un domāju,ka katra nākamā komendantstunda būs jau tikai un vienīgi ar 1000 eiro sodiem.

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.03 11:47

Vecā šimpanze

Ko tu pīpē?

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.03 16:48

Vietējās ziņas