Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūspusē pieprasīta 95. koda apmācība 4

Autoskolu vadītāji mūsu novadu interesentiem šogad piedāvā apgūt 95. koda mācības. «Bauskas Dzīve» skaidro, ko tas nozīmē.«95. koda mācības jāapgūst īpašai šoferu grupai - profesionālajiem vadītājiem, kas nodarbojas ar komercpārvadājumiem,» stāsta autoskolas «Autoprieks» īpašnieks Sergejs Ivasjuta.  Eiropas Savienības direktīvā norādīts, ka reizi piecos gados šiem autobraucējiem nepieciešams apgūt 35 stundu mācību kursu. Tā laikā šoferiem tiek sniegta informācija par jaunumiem dažādās jomās - dokumentu noformēšanu, apdrošināšanu, darba un atpūtas laika režīmu, licencēm un atļaujām.  «Eiropas Savienības direktīvas un regulas bieži mainās. Nesen apstiprināti jauni noteikumi par darbu un atpūtu. Katrā valstī ir arī savas prasības. Šie kursi būs pieprasīti, šogad tajos būtu jāmācās 64 tūkstošiem Latvijas profesionālo vadītāju,» tā S. Ivasjuta. Šoferiem, kam pasažieru un kravu pārvadāšana ir profesija, vairs nepietiek tikai ar transportlīdzekļa vadīšanas apliecību, bet ir vajadzīgs īpašs profesionālās kompetences apliecinājums paaugstinātas bīstamības arodprasmēm jeb tā dēvētais 95. kods.Autoskolas «Autoamatnieks» lietvede Egita Stabulniece pastāstīja, ka šis pakalpojums pašlaik ir pieprasīts. Vislielāko uzmanību tam velta autobusu šoferi, kuriem šīs mācības jāpabeidz līdz 2013. gada septembrim. C kategorijas vadītājiem periodiskās mācības jāveic līdz 2014. gada 10. septembrim. «Autoskola A» pasniedzējs Imants Geiba teic, ka ar laiku tikpat populārs var kļūt 78. kods. Kopš 2011. gada septembra Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Rīgas nodaļā vadīšanas eksāmenu var kārtot ar automobili, kas aprīkots ar automātisko pārnesumkārbu. Šādā gadījumā pēc CSDD eksāmenu nokārtošanas vadītājs saņem B kategorijas vadītāja apliecību ar 78. ierobežojumu kodu, kas dos tiesības vadīt transportlīdzekli tikai ar automātisko pārnesumkārbu.  I. Geiba atzina, ka mācības ar automātisko ātrumkārbu ir daudz vienkāršākas. Ja topošie šoferi apzinās, ka nākotnē lietos tikai automašīnas ar automātisko ātrumkārbu, šis tiesību veids var būt laba izvēle.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Janka

Sapratu, ka jaiet kursi, bet ja kategorija ir un darbs nav saistīts ar kravu pŗvadājumiem, vai arī jaiet tajos kursos? Cik maksā tādi kursi? Ar ko draud kursu neiziešana C kategorijas īpašniekam? Vot tādi rodas jautājumi, vai kāds var paskaidrot smalkāk?

pirms 7 gadiem, 2013.03.18 20:52

dziguns

Rīgā tagad ļoti daudzi arī mācās autoskolās 95.kodu http://autoskola-eksperts.com/autoskolas-riga/

pirms 4 gadiem, 2016.06.28 14:28

Vietējās ziņas