Mūspusē uz grants autoceļiem sāk veidoties šķīdonis

Uzņēmums «Latvijas Valsts ceļi» (LVC) izplatījis brīdinājumu, ka uz vietējiem autoceļiem braukšanas apstākļi vietām ir īpaši apgrūtināti.
VAS «Latvijas Autoceļu uzturētājs» (LAU) Juris Aksels Cīrulis informēja, ka Bauskas nodaļas valsts autoceļu tīklā uz vietējiem un reģionālajiem ceļiem ar grants segumu braukšanas apstākļi dažādos posmos ir atšķirīgi. Piemēram, ceļu mežainajos posmos uz brauktuvēm vēl ir saglabājusies piebraukta sniega kārta, klajumos sniegs un ledus ir gandrīz nokusis un veidojas šķīdonis.

C un D uzturēšanas klases autoceļu bīstamākajos posmos – stāvi kritumi, kāpumi, līkumi, krustojumi – kā pretslīdes materiālu uzņēmums izmanto smiltis vai šķembas. Ja piebraukta sniega vai apledojuma biezums ir vismaz pieci centimetri, veic rievošanu, kas mazina slīdamību un paaugstina transporta līdzekļu riteņu saķeri ar brauktuves segumu.

Lai uz ceļa nekrātos izkusušā sniega ūdeņi, no nomalēm tiek nostumti sniega vaļņi, no sniega attīra arī autobusu pieturas. LAU un LVC speciālisti regulāri apseko valsts autoceļu tīklu, lai nepieciešamības gadījumā varētu noteikt masas ierobežojumus apdraudētajos garants autoceļu posmos. Pašlaik masas ierobežojumi nav noteikti, bet nepieciešamības gadījumā tie tiks ieviesti, skaidro J. A. Cīrulis.

Nepatstāvīgo laika apstākļu un intensīvās satiksmes dēļ pastiprināta bedru veidošanās vērojama autoceļa A7 Rīga–Bauska–Lietuvas robeža (Grenctāle) 53., 56. un 58. km. Šajos autoceļa posmos ieviesti ātruma ierobežojumi – 70 un 50 km/h, kā arī izvietotas brīdinājuma ceļa zīmes «Nelīdzens ceļš» un «Ceļa sašaurinājums».
LAU pārstāvis Juris Aksels Cīrulis skaidro, ka nepatstāvīgos laika apstākļos, kad ir nokrišņi un gaisa temperatūra svārstās ap  nulli, intensīvas satiksmes ietekmē defekti veidojas neprognozējami: ceļa segumā sākt izdrupt asfalta gabali, veidojot bedres. Iedobes pārsvarā ir tajos posmos, kur asfalta segums ir sliktā vai ļoti sliktā stāvoklī. Satiksmei bīstamo bedru remonts tiek veikts ar auksto asfaltu, jo šo tehnoloģiju var izmantot jebkādos laika apstākļos, arī tad, kad gaisa temperatūra ir zem nulles.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas