Mūspuses ēdinātājiem sērīgs noskaņojums 12

Šogad jau otro reizi ieviestā ārkārtējā situācija atkal vissmagāk skars tieši viesmīlības jomu. Ēdinātāji jau vērtē, ka būs grūti, – cits plāno uz laiku pārtraukt darbību, kāds meklē iespējas, kā izdzīvot mazāka pieprasījuma apstākļos.

Latvijas Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadītā valdība pieņēma lēmumu, ka ārkārtējā stāvokļa laikā ēdināšanas iestādes pārtrauc ikdienišķo darbību un maltīti gatavo tikai līdzņemšanai no ēstuves telpām vai nodrošinot piegādes. Šāda lēmuma sekas ir diezgan nepatīkamas.

Bauskas novada Bērzkalnu kafejnīcas «My Paradise» kolektīvs atklāj, ka domā par jauniem piedāvājumiem. «Klientu ir mazāk nekā iepriekš, vismaz par pusi. Intensīvi domājam par to, kā plānot turpmāko darbu, lai varētu piedāvāt ēdienus ne tikai uz vietas, bet arī piegādāt. Tādi laiki pienākuši – jāpielāgojas,» stāsta kafejnīcas vadītāja palīgs Vitālijs Mahriņecs.

Bauskas viesnīcā «Rija Bauska Hotel» darbojas restorāns «Mūza». Darbinieki pastāstīja, ka pieprasījums pirmdien, 9. novembrī, bijis ļoti mazs. Turpmākā darbība būs atkarīga no apmeklētāju skaita.

Iecavas novada kafejnīcā «Viestarti» pirmdien aizvadīta pilna darbdiena, bet pieprasījums tomēr bijis mazs. «Pusdienlaikā cilvēki nedaudz nāca, vispār klusums. Var just, ka klienti arī ir apjukuši, nav pārliecības par to, kurš ēdinātājs strādā un kas notiek. Skatīsimies, kā būs. Svētdien bija daudz apmeklētāju, jo iedzīvotāji zināja, ka pirmdien darbību mainīsim. Paši gribam strādāt, skatīsimies, kā būs. Domāsim, kā izdzīvot. Galvenais, ka paši esam veseli, un par to priecājamies,» saka kafejnīcas vadītāja Ilze Skrastiņa.

Krodziņš «Pie lielās karotes» Vecumniekos 6. novembrī bija gandrīz tukšs. «Varētu pat aizvest pusdienas kādam, bet nav Vecumniekos tādu iestāžu, kur būtu pieprasījums. Ieradās garāmbraucošie, kas gribēja apsēsties un paēst. Domājam par jauniem piedāvājumiem – varētu būt pankūkas vai kaut kas cits mašīnā līdzi ņemams. Plānojam izvietot reklāmu pie krodziņa. Zinām, ka cilvēki grib apsēsties un paēst kaut ko siltu,» saka Ligita Janevica-Rozenberga, krodziņa īpašniece.

Bauskā SIA «Hercogs XII» nodrošina ēdināšanu trīs vietās, no kurām pašlaik strādā tikai divas. ««Tornis» Rīgas ielā strādā. Bistro autoostā arī vēl atvērts, bet izskatās, ka būs jāver ciet. «Taverna» jau slēgta. Pieprasījums ir ļoti sarucis. Sestdienās un svētdienās bija daudz cilvēku, kas pastaigājās pa Bausku un nāca paēst – tagad viņu nebūs,» tā uzņēmuma finanšu direktors Andis Kaspars.

Uzņēmēji uzskata, ka šajā situācijā valdība pieņēmusi pārsteidzīgu lēmumu, turklāt pirms tam neko nesagatavojot un neparedzot kompensācijas mehānismus uzņēmējiem.

«Zaudējumi ir ne tikai darbinieku algas. Jādomā, kur likt produktus, – ir pasūtīts un iepirkts, derīguma termiņš kaut kad beigsies. Kas to kompensēs? Kāpēc nav regulējuma par āra kafejnīcām? Tas taču ir iespējams! Tagad ir tā – paņem ēdienu, aizej autoostas telpās un paēd, bet kafejnīcā to nedrīkst? Ir sabiedriskas vietas, kas atrodas priviliģētākā stāvoklī attiecībā pret citiem un turpina darbu, bet ēstuves nevar strādāt,» pauž A. Kaspars. Viņš vērtē, ka vasaras periodā valdība nav savu mājas darbu izdarījusi un otro saslimšanas vilni sagaidīja pilnīgi negatava.

«Ceļa krodziņā nebija problēmu nodrošināt nepieciešamās atstarpes. Ienāk viens klients, paēd, iziet, atnāk otrs. Visādi var izdomāt. Tā vietā ir sodi – tie ir lieli, tik daudz nevaram samaksāt. Tā tomēr savā ziņā ir ņirgāšanās par uzņēmējiem. Prom arī nav, kur iet, – laukos cilvēkiem tāpat darba nav. Un ticības valdībai arī nav, ka mazajiem uzņēmējiem zaudējumus beigās kompensēs,» tā L. Janevica-Rozenberga.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

lapsa

Drausmīgā situācijā nostādītas ēdināšanas iestades. Bez brīdinājuma.... Rodas sajūta ka valdība pati īsti nezin ko darīt un tikai eksperimentē. Kā dzīvos cilvēki-tas jau vairs nevienu neinteresē.....

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.10 08:46

resnā Berta

Kāda ministre, tādi darbi

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.10 11:00

tieši tā

ēstuves ir tukšas.... darbinieki palaisti mājās,piem .es.. neziņa ,kad atkal pasauks,dzīvo kā māki, cerība ,kad šis ārkārtas stāvoklis vilksies tikai mēnesi. Kas tālāk? Dzīvot bez elektrības? pirkt sveces? Pirkt griķus?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.10 11:20

Skolnieciņš

Par nelaimi, kovid-19 (covid-19) sērga vēl joprojām turpinās. Lai apturētu kovid-19 sērgas izplatību, būsim apzinīgi un piesardzīgi. Izvairīsimies no drūzmēšanās un ievērosim 2 m distanci visur, kur vien tas ir iespējams. Regulāri mazgāsim vai dezinficēsim rokas. Ievērosim Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumus Covid-19 izplatības ierobežošanai. Dzīvosim saticīgi. Aizlūgsim Latvju Dievus par mūsu tautu un valsti. Lūgsim Latvju Dievu svētību! Lūgsim Pērkonu – Debesu Tēvu – lai kovid-19 sērga atkāpjas no mūsu zemītes robežām! Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte pasargā mūs no ļauna! Lūgsim Laimu, lai mūsu tautai ir laba veselība! Lūgsim Veļu Māti, lai mums tiek dots garš mūžs! Lai Latvju Dievi mūs sargā! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
Iecietībā un saticībā, Tavs Skolnieciņš - Latvju Skaudības Dievs (Skauģu Skauģis)
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
#saticība #miers #iecietība #labestība #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #PozitīvāDomāšana #veselība

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.10 12:58

tu

aizmirsi piemetināt, ka tie kuri sevi nepacels garīgi, par tiem parūpēsies māte Zeme arī bez nāves dejām... jo ļaunajam paredzēta iznīcība!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.10 14:12

bāc

var būt vispirms jālūdz lai pastulbie ārzemju ielikteņi pirmāk aizvācas no Latvijas, un tad jau covid aizvāksies līdz ar viņiem?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.10 18:21

Latvju Skaudības Dievs

"Situācija kļūst ārkārtēja,
Darbošanās tūlītēja,
Spēki kopā jāapvieno,
Kovids ātrāk jānolinčo.

Noteikumiem jābūt stingriem,
Izpildīt tos jākļūst vingriem,
Mediķi mums ceļu rādīs,
Kovidu no troņa gāzīs.

Piketiem nav šoreiz vietas,
Katram jāķeras pie lietas,
Pesimistiem jāmūk malā,
Ar pandēmiju jātiek galā.

Nav jākautrējas aizrādīt,
Uz nepilnībām norādīt,
Vienoti, ja būsim kopā,
Neiedzīs mūs vīruss kapā.

Neceļosim kādu laiku,
Tepat nolaidīsim tvaiku,
Kamēr Kovids valstī kliedz,
Kaut kas arī jāaizliedz."
Ar ironiju par nopietno, Tavs Skolnieciņš - Latvju Skaudības Dievs
[Latvju Skaudības Dievs] (Skauģu Skauģis)
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
#Koronavīruss #Kovid-19 #Covid-19 #Kroņvīruss #Skolnieciņš #SkaudībasDievs #nabadzība #GMI #bezdarbs #krīze #TrucīgāStatuss #simtlatnieki #SimtlatniekuProgramma

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.10 12:59

Pele

Vēl pietiekami silts āra kafejnīcām. Pat ziemā var fiksi ārā paēst. Kādu sveci uz galdiņa nolikt, visu ko var izdomāt. Nez vai ir veselīgāk ēst autoostā.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.10 14:35

baigais

Ja nelīst un stipri nepūš, mierīgi var ārā kādus galdinus izlikt. Es noteikti aiziešu paēst. Kādreiz uz ielas šašlikus cepa, atjaunojiet so pasākumu. Domājiet nevis ņaudiet.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.10 15:29

labais

tu laikam sēdi uz nodokļu maksātāju naudas, ka tik gudri *irs?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.10 18:25

Vecā šimpanze

Ko tu pīpē???

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.10 19:31

0-0

Neko nevar izdpomāt, ja iespēja apsesties un paēst pie galdiņiem ir aizliegta. Pavisam aizliegta. Nedrīkst. Aicinu, tos, kuri finansiāli var atļauties pasūtīt pusdienas uz darba vietu, to arī darīt. Varbūt palīdzēsim noturēties vismaz kādam uzņēmumam no vietējiem. Bauskas novada pašvaldība varētu dot skolēnu pusdienu kuponus ne tikai izmantošanai lielveikalā, bet arī šajās kafejnīcu piegādēs - ja mans bērns paliek viens mājās, es labāk pasūtu viņam normālas pusdienas, nevis atstāju produktus, lai gatavo. Vismaz viena ēdienreize sanāk un kafejnīcai kāda naudiņa ienāktos. Īpaši aktuāli tas būs, ja mazās klases arī paliks mājās, jo sākumskolas skolēni diez ko labi gatavot vēl nemāk.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.11 13:29

Vietējās ziņas