Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūspuses iedzīvotāji gatavojas jaunajai apkures sezonai 5

Strauji pazeminoties āra temperatūrai, iedzīvotāji cenšas sagatavoties aukstajam laikam. Līdz apkures sezonas sākumam daudzi vēl cenšas nomainīt radiatorus, kā arī centrālās apkures katlus.

Iecavas novads jau no pagājušās nedēļas ir sācis jauno apkures sezonu, laikrakstu «Bauskas Dzīve» informē SIA «Iecavas siltums» pārstāve Laimdota Saliete. Poliklīnika, bērnudārzi, liela daļa arī dzīvojamo namu jau tiek apsildīti. «Māju vecākie iesniedz mums pieprasījumu, rindas kārtībā visām tiek piegādāts siltums,» situāciju raksturo L. Saliete, piebilzdama, ka vien dažu namu Iecavas centrā iedzīvotāji vēl domā par pieslēgšanu. «Prognozēju, ka līdz oktobra vidum visās mājās būs apkure, ja vien neuzlabosies laikapstākļi,» spriež uzņēmuma pārstāve. Tāpat Iecavā vasarā ir pabeigti visi plānotie remontdarbi, piemēram, vienai katlumājai nomainīts jumts.

Savukārt SIA «Bauskas siltums» valdes loceklis Ilmārs Rūsis stāsta, ka uzņēmums principā ir gatavs jaunajai apkures sezonai. Pašlaik vēl tiek veikti remonti koģenerācijas stacijā. «Tas netraucē apkures sezonas sākšanu,» uzsver I. Rūsis. Tā kā siltuma laicīgu pieslēgšanu nosaka apsaimniekotājs, vienojoties ar mājas iedzīvotājiem, tad daļā Bauskas puses māju un sabiedrisko ēku apkures sezona jau ir sākusies.

Dzīvojamās mājās, kur apkures sezona vēl nav sākusies, iedzīvotāji cenšas uzlabot sadzīves apstākļus – nomaina radiatorus, apkures katlus, krāsniņas.

Veikala «Mājai un dārzam» vadītāja Elita Klints stāsta, ka sildierīces un ar to saistītie elementi ir rudens sezonas prece, ko pašlaik iegādājas pastiprināti. «Sabiedrībā pieņemts visu atlikt uz pēdējo brīdi. Kad sāk salt, tad arī pērk,» atklāj veikala pārstāve.
Aktuālāka kļuvusi tendence mājoklī ierīkot centrālās apkures radiatorus ar regulēšanas iespēju. Centrālās apkures radiatora regulēšana notiek ar termiskā ventiļa palīdzību. To var iegādāties atsevišķi. Tāpat cilvēki aizvien biežāk izvēlas regulējamos katlus. Piemēram, privātmājās šādi apkures katli apvienojumā ar regulējamiem radiatoriem sniedz būtisku siltumenerģijas ietaupījumu. Veco daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem iespēja regulēt siltuma padevi nešķiet aktuāla, jo jāsedz kopējās siltuma izmaksas atkarībā no dzīvokļa kvadratūras. Ir atsevišķi gadījumi, kad iedzīvotāji tomēr iegādājas regulējamus radiatorus, jo pakāpeniski aktuāla kļūst «zaļā» domāšana un vēlme taupīt dabas resursus, savā darbā pārliecinājies «K-rauta» projektu vadītājs  Viesturs Praulītis.

Veikalā «Mājai un dārzam» ir pieejami dažāda lieluma radiatori cenu amplitūdā no 18,99 līdz 95,99 latiem. Savukārt apkures katli uz vietas nav atrodami. Konsultējoties ar pārdevēju, katlu var pasūtīt atbilstīgi pircēja vajadzībām un vēlmēm.

Arī veikala «Līga» pārstāve Svetlana skaidro, ka septembrī ir novērojama tendence pastiprināti iegādāties radiatorus, apkures katlus, arī krāsniņas. «Ir arī saimnieki, kuri savlaicīgi jau sāk domāt par rudens drēgnajiem mēnešiem. Viņi aprīkojumu iegādājas jau vasarā,» stāsta pārdevēja. Veikalā radiatorus var nopirkt, vidēji sākot no 25 līdz 80 latiem. Savukārt apkures katli ir no 400 līdz 800 latiem, atkarībā no izmēriem un apsildāmās teritorijas.

Pirms došanās uz veikalu vajadzētu pārliecināties par savu dzīvojamo platību, lai iespējami precīzāk noteiktu, kādus radiatorus izvēlēties. Katram elektriskajam, tāpat centrālajam apkures radiatoram ir sava siltuma atdeve (W), ko var uzzināt no preces iepakojuma, iegūstot informāciju no izstrādājuma kataloga vai pajautājot klientu konsultantam. «Piemēram, radiators ar 1000 W siltuma atdevi būs piemērots vidēji desmit kvadrātmetru lielai telpai ar griestu augstumu līdz trim metriem,» skaidro veikalu tīkla «K-rauta» projektu vadītājs Viesturs Praulītis.

Ātrāk par sava mājokļa labiekārtošanu – radiatoru maiņu – jādomā daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem. To vēlams izdarīt līdz oktobra vidum, kad vairumā namu sākas apkures sezona. Mainot radiatorus apkures periodā, jāatslēdz apkure mājas visam stāvvadam. Tas sarežģī darbu un kaimiņos var izraisīt neapmierinātību. Dzīvokļa saimniekam radiatora izmērus un nomaiņu nepieciešams saskaņot ar nama apsaimniekotāju, lai neradītu siltuma padeves problēmas visai mājai.

Privātmāju īpašniekiem ir vienkāršāk – viņi radiatoru, kā arī apkures katla maiņu var veikt jebkurā gadalaikā neatkarīgi no apkures sezonas sākuma. Arī saskaņošanas darbi nav nepieciešami.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

www

Biedri Rumba, kāpēc pamatskolā bērni salst ?

pirms 6 gadiem, 2013.10.02 11:32

biedrs

Neko tur pārsteidzošu nesaskatu. Sporta skola olimpiādes dienā mērcēja un saldēja, tad ŠĪ salšana ir tikai nieki. Rūdieties, neesiet jau cukurgraudiņi.

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 15:20

..

man lāstekas pie griestiem.. ieslēdziet apkuri.. apnika tos sniegavīrus barot.. xD

pirms 6 gadiem, 2013.10.02 12:40

Mjā ...

Ēka Plūdoņa ielā 58 arī jau labi un laicīgi nosiltināta ... Vnk riebjas šis viss ...

pirms 6 gadiem, 2013.10.02 14:35

Vietējās ziņas