Mūspuses jaunie sportisti startēs Latvijas Jaunatnes olimpiādē 10

Ceturtdien, 4. jūlijā, Jelgavā sākās astotā Latvijas Jaunatnes olimpiāde. Pirmās par medaļām uzsāka mākslas vingrotājas, kopumā olimpiāde pulcēs ap 3000 jauno sportistu. Sacensībās piedalīsies arī Bauskas, Iecavas un Vecumnieku novada vienības.

Atšķirībā no ierastajiem čempionātiem olimpiāde ir pašvaldību sacensības, un tāpēc bieži vien iepriekš ir gadījies, ka olimpiādē piedalās mūsu novadiem neierastu sporta veidu pārstāvji, kas šos sporta veidus apgūst citās sporta bāzēs, piemēram, airēšanu. Šogad gan šādu pārsteigumu nav.

Bauskas novada sportisti būs pārstāvēti piecos sporta veidos – galda teniss, pludmales volejbols, 3x3 basketbols, vieglatlētika un brīvā cīņa. Iecavas novada sportisti sevi pieteiks vieglatlētikā, 3x3 basketbolā, galda tenisā un stenda šaušanā. Stenda šaušanas sacensības 6. un 7. jūlijā notiks Īslīces pagasta «Bauskas zemgaļu» šautuvē. Savukārt Vecumnieku novads šogad būs pārstāvēts pludmales volejbolā un 3x3 basketbolā.

Lai arī pirms sacensībām ir grūti prognozēt, kādas medaļas izdosies izcīnīt, tomēr jāatzīmē, ka parasti mūsu novadu sportistiem ir godalgas brīvajā cīņā, vieglatlētikā un galda tenisā. Pagājušajā olimpiādē jaunajā sporta veidā 3x3 basketbolā medaļas izcīnīja Bauskas novada jaunie basketbolisti, kas nozīmē, ka mūsējie var pārsteigt arī citos sporta veidos.

Latvijas Jaunatnes olimpiāde ir valsts mēroga sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas, lai noteiktu labākos Latvijas jaunos sportistus. Vienlaikus sportisti vairākos sporta veidos sacentīsies par tiesībām pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes vasaras olimpiādē, kas šovasar notiks Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

13. jūnijā simbolisko ceļu no Ventspils uz Jelgavu sāka olimpiskā lāpa, ko aizdedzināja Ventspilī. Tur 2004. gadā pirms Latvijas pirmās vasaras olimpiādes ierīkoja īpašu olimpiādes uguns iedegšanas vietu. Ar šo lāpu Latvijas Jaunatnes olimpiādes atklāšanas ceremonijā 5. jūlija vakarā iedegs lielo lāpu Zemgales olimpiskā centra stadionā. Olimpiāde noslēgsies svētdien, 7. jūlijā.


20190705-1249-screenshot-2019-07-03-at-1

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Deputātiem

Nesaprotu,kur ir mūsu Bauskas novada finasiāli atbalstītās jātnieku sporta pārstāves,taekvando,boksa pārstāvji par kuru lielajiem sasniegumiem lasām bieži Bauskas Dzīvē? Kur ir mūsu meistarīgie Bauskas sporta skolas pārstāvi futbolisti un peldētāji? Tas parāda,ka ar jaunatnes sportu novadā nav kaut kas kārtībā un sporta skolas vadībība ir jāmaina,jo iespējams sporta skolas darbinieku un treneru skaits ir lielāks nekā jauno sportistu skaits Jaunatnes Olimpiādē. Mans uzskats ir ,ka Birutai Grantiņai beidzot ar godu jāiet pensijā un jādod ceļš cilvēkiem,kuru mērķis būtu sports,bet ne zemnieku saimniecība. :))

pirms gada, 2019.07.05 15:24

dth ne

ar godu vairs nesanāks.

pirms gada, 2019.07.05 17:25

Direktorei

Iespējams Pēc 2018 gada atrastiem rezultātiem Bauskas BJSS darbā skaitās 55 cilvēki,no kuriem 41 ir pedagogi, tātad skumīgi,ka iespējams tagad uz Jaunatnes Olimpiādi dalībnieku ir mazāk nekā pedagogu skaits. Jocīgi,ka iespējami pedagogu ir vairāk nekā dalībnieku Olimpiādē!!!!

pirms gada, 2019.07.05 20:43

Imis

33 vieta LAtvijā ,Biruta,raksti atlūgumu.

pirms gada, 2019.07.09 23:30

Hm

Vai tad tekvando, jāšana, bokss Bauskā nav privāts bizness? Kads man sakars ar BJSS, vie tad pa šiem veidiem pašvaldība sniedz finansējumu. Sporta skolā nodarbības ir bez maksas, par zirgiem vecāki paši maksā. Nevajag jaukt privātās aktivitātes ar kāda pašvaldības iestādēm vienā maisā.

pirms gada, 2019.07.05 20:14

Hu.am

Bauskas novads ir sniedzis un sniedz finansiālu atbalstu taekvando,jāšanai,boksam!!! Tātad viņiem ir jāpārstāv Bauskas novads Latvijas jaunatnes Olimpiādē,jo komanda saucas ne jau Bauskas sporta skolas komanda BJSS,bet Bauskas novada komanda. Un kur tu gudriniek,laikam jau bokseris,ir privātāS aktivitātes jaukšana ar pašvaldības iestādēm? Visi saņem Bauskas novada finases un visiem,ja viņi vispār ir spējīgi startēt ir jāstartē par Bauskas novadu. Kāpēc Bauskas novadam jāatbalsta bokss,jāšana,taekvondo,ja viņi atsakās startēt par Bauskas novadu Latvijas jaunatnes Olimpiādē?

pirms gada, 2019.07.05 20:35

nn

Ko tad jātnieces darīja sporta skolas ballītē?

pirms gada, 2019.07.06 01:03

Sporta treneris

Latvijas jaunatnes Olimpiāde ir nozīmīgs jaunatnes sporta pasākums ,bet ne noteicošais ,lai vērtētu sporta darbu .Cik dalībnieku piedalās, tā ir sporta speciālistu izvēle ,jo lielākās dalībnieku skaits, lielākas izmaksas par parādes formām,starta formām ,sporta apaviem uzturnaudu sacensību laikā .Svarīgāk labu sportistu finansēt startiem Baltijas valstu ,starptautiskām sacensībām,Eiropas čempionātam .Olimpiādē startē viens konkrēts dalībnieku vecums noteiktā diapazonā ,lai analizētu nepieciešams iepazīties ar nolikumiem .Parasti profesionālākie kritizētāji tie, kuri paši neko nav varējuši sportā sagatavot un atstājuši aiz sevis tukšu vietu .

pirms gada, 2019.07.06 10:36

Trenerim

Tās nav Olimpiskās spēles,bet Jaunatnes Olimpiāde,kurā treneri parāda savus darba augļus un ja tev nav audzēkņi ko parādīt Lavijas līmenī,tad ko tu gribi darīt Eiropas čempionātā? Āksts TU ESI!! Tev algu maksā lai bērni tiktu iesaistīti sportā un jaunatnes olimpiāde ir tā,kur tavi algas maksātāji,nodokļu maksātāji,grib redzēt par ko tu saņem algu. Nav rezultātu,atlūgumu lūdzu uz galda. :))

pirms gada, 2019.07.06 16:34

Kauns kauns kauns

Bauskas novads zaudēja mazajam Iecavas novadam !!!! Iecavā daudzas reizes mazāks treneru skaits,bet rezultāts labāks iespējami Iecavai 24 vieta ,bet Bauska 33 vietā. Vai tiešām Birutai nav kauna sajūtas,ka mazie novadi uzvar Bausku,kur sporta skolā strādā iespējami 41 pedagogs, vairāk nekā dalībnieku Olimiādē??? Vai tiešām ar tik sliktiem rezultātiem direktore drīkst turppināt strādāt?

pirms gada, 2019.07.10 16:21

Vietējās ziņas