Mūspuses jaunieši saņem Vītolu fonda stipendijas 1

Šajā mācību gadā vairāk kā divdesmit mūspuses jaunieši saņēmuši Vītolu fonda stipendiju, portālu informē Vītolu fonda pārstāve Annija Bule.

No Bauskas šajā mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studēs 10 jaunieši – Ričards Ruseckis (Arhitekta Egila Taņņa un Ingrīdas Tannes piemiņas stipendija), Laura Rasa Rotberga (Latvijas Universitātes studenšu korporācijas «Gundega» stipendija), Artūrs Stīpnieks (Viļa Olava piemiņas stipendija), Nikola Dana Freimane (Saules stipendija), Samanta Cielava (SEB stipendija), Alise Lapsa (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), Krista Butkus, Elīna Ivanovska, Kaspars Kalējs un Monta Zanda Tīruma (Gunāra Šterna piemiņas stipendija).

Vītola fonda stipendiju saņēmuši arī Iecavas jaunieši – Eva Ķeruže (Sandras Kalnietes stipendija), Kristīne Štrausa (AS «Citadele banka» stipendija), Lāsma Bugovecka (Jāņa Vilgerta stipendija), Pauls Ķeružis (Korp! Fraternitas Lataviensis, Alfreda un Almas Apses piemiņas stipendija), Ksenija Siliņa un Valerija Trifonova (Gunāra Šterna piemiņas stipendija).

2020./2021. mācību gadā no Rundāles novada stipendijas saņem Angelika Elmāra Židele (Elgas Rodzes-Ķīselis stipendija) un  Elīza Paula Graudiņa (Vairas Vīķes - Freibergas Korp! Spīdola, Kanādas un ASV latviešu devums).

Vītolu fonda stipendija šajā mācību gadā ir atbalsts Vecumnieku jaunietēm Terēzei Strodei (Aivara Andersona ģimenes stipendija), Marikai Sadovnai (Draugu stipendija) un Žaklīnai Rodņinai (Gunāra Šterna piemiņas).

A. Bule norādīja, ka astoņpadsmit darbības gadu laikā Vītolu fonds ir pierādījis, ka līdzcilvēku atsaucība, pretimnākšana, nesavtīgs atbalsts ir vērtības, kuras saglabāsies visos laikos un apstākļos. Pandēmijas laiks bija sarežģīts, bet, rodot spēku grūtībās, ziedotāji turpina atbalstīt Latvijas jauniešus ceļā uz izglītību.

Pateicoties vairāk nekā 200 ziedotājiem no Latvijas, Amerikas, Austrālijas, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas un Zviedrijas, jauno mācību gadu Latvijas augstskolās uzsāka 725 studenti – no tiem 265 pirmkursnieki, bet 460 esošie stipendiāti studijas turpinās. Gada laikā stipendijās plānots izmaksāt vairāk nekā 1,4 miljonus eiro.

Vītolu fonda mērķis ir stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās. Pieteikšanās nākamā mācību gada stipendijām no 2021. gada 1. februāra līdz 1. martam. Vairāk informācijas: www.vitolufonds.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolnieciņš no svētupes

Visvarenais Pērkon – Debesu Tēv – es lūdzu Tevi! Pasargā manu tautu un valsti no bada, nevarības un izputēšanas kovid-19 sērgas laikā! Zibeņmetēj, sargi tos, kas Tevi lūdz un ciena! Visuvarenais Pērkon, lai mūžīgi godāta tiek Tava griba un Tavi darbi! Palīdzi man un manai tautai veiksmīgi pārvarēt kovid-19 sērgu. Es lūdzu Tevi, Zibeņmetēj, ar visu savu miesu un garu! Es lūdzu Tevi, Pērkon – Debesu Tēv, svētī manu Tēvzemi – Latviju! Atbrīvo manu tautu no alkatības un tuvredzības važām! Apturi manas tautas pašiznīcības tieksmes! Dāvā latvju tautai darba tikumu un skaidru prātu! Dod mums visiem labu veselību un stiprumu! Lai ugunszīme sargā Latviju! Lai Austras koks zeļ un plaukst! Lai godāti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Ar Pērkona viedumu, Tavs Skolnieciņš no svētupes [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#Pērkons #Zibeņmetējs #LatvjuDievi #ugunszīme #Pērkoņkrusts #PērkonRūna #LatvjuDievi #pagāni #koronavīruss #kroņvīruss #kovid-19 #covid-19 #svētupe

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.15 20:05

Vietējās ziņas