Mūspuses labāko zinātniski pētniecisko darbu autori dosies uz valsts ZPD konferenci

8. martā LLU norisinājās Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference, kurā kopumā tika aizstāvēti ap 200 darbi sešās zinātņu nozarēs – visaugstāk novērtēto darbu autori izvirzīti dalībai 43. Latvijas skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konferencei, kas Rīgā notiks 12. un 13. aprīlī.


Uz valsts konferenci tika izvirzīti tie darbi, kas reģiona sanāksmē ieguva vismaz astoņdesmit punktus no simts, kas atbilst pirmajai vai otrajai pakāpei. No Bauskas Valsts ģimnāzijas uz galvaspilsētu dosies Evelīna Puķīte, Undīne Priede, Andīne Jakobsone un Paula Daugule. Evelīna stāstīs par indīgo augu izplatību un daudzveidību Bauskas atpūtas un tūrisma vietās. Undīne prezentēs uzdevumus par heksamondu dvīņiem. Andīne un Paula izstrādājušas kopīgu darbu un runās par viedtālruņu ietekmi uz mācību procesu Bauskas Valsts ģimnāzijā. 


Iecavas vidusskolu pārstāvēs trīs meitenes. Eva Ķeruže aplūkojusi Latvijas un Aizvīķu 20. gadsimta vēstures atspoguļojumu Egona Ķeruža koka skulptūrās. Annas Ansones darba tēma – angļu valodas frazeoloģismu raksturojums un īpašības salīdzinājumā ar latviešu valodu Ketijas Flinnas romānā «Ziemassvētku vēlējumi». Beāte Bilkeviča izvēlējusies ķīmijas nozari – komerciāli pieejamo sililējošo reaģentu pielietošana betulīna derivatizācijā. No Bauskas 2. vidusskolas ZPD prezentēt uz valsts konferenci dosies Anna Sibilla Salgrāve. Viņa izpētījusi sadzīves atkritumu ietekmi uz vidi. Vecumnieku vidusskolas skolniece Marta Zirnīte stāstīs par kristīgo vērtību nozīmi, savukārt Annija Tamane vērtēs alejas Vecumnieku novadā kultūrainavā. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas