Mūspuses novadnieki saņem valsts augstākos apbalvojumus

Diviem mūsu novadniekiem piešķirts valsts augstākais apbalvojums. Valsts prezidenta preses dienests informē par Ordeņu kapitula 22. oktobrī nolemto.

Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru nolemts piešķirt Rundāles pils muzeja Pils ansambļa nodaļas ilggadējai vadītājai Laumai Lancmanei. Viņa apbalvota par nopelniem Latvijas kultūrā, lielo personīgo ieguldījumu un pašaizliedzīgo darbu mākslas un vēstures pieminekļa Rundāles pils atjaunošanā un Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā.

Līdz ar L. Lancmani šādu apbalvojumu saņems vēl citi populāri Latvijas kultūras darbinieki. Viņu vidū Rīgas 6. vidusskolas direktors, Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pūtēju orķestru virsdiriģents Haralds Bārzdiņš, Rīgas Doma meiteņu kora diriģente, Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku virsdiriģente Aira Birziņa un Rīgas Doma zēnu kora diriģents, Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģents Mārtiņš Klišāns. Apbalvots arī Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs, baleta mākslinieks un horeogrāfs Aleksandrs Rumjancevs, Dailes teātra aktieris Artūrs Skrastiņš un latviešu estrādes dziedātāja Margarita Vilcāne.

Valsts apbalvojumu Atzinības krusta V šķiru par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas lauku attīstībā, īpaši uzņēmējdarbības attīstībā lauku novados nolemts piešķirt SIA «Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs» Valsts lauku tīkla sekretariāta Dobeles nodaļas uzņēmējdarbības konsultantei Raimondai Ribikauskai. Atzinības krusta V šķiru līdz ar citiem saņems arī ilggadējs vides aizsardzības speciālists un ornitologs Jānis Brikmanis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas