Mūspuses novados vāc kāpostus

Bauskas novada Brunavas pagasta piemājas saimniecībā «Kāpostnīca» četros hektāros briest kāposti. Savukārt Rundāles novada saimniecībā «Kaži» kāpostu lauki ir 121 hektāra platībā, un ražas noņemšana rit pilnā sparā.

«Pērn ražu vācām septembrī, šogad to darām krietni vēlāk. Polijā un Lietuvā raža esot švaka, taču mums kāposti aug griezdamies. Kaimiņzemēs, tāpat kā pērn, skādi nodarījis karstums. Mums regulāri lija un nebija liela sausuma,» stāsta «Kāpostnīcas» saimniece Iveta Ļekūne.

Zemniece atklāja, ka šogad sadarbojusies ar dārzkopības konsultanti Mārīti Gailīti, kas sniegusi vērtīgus padomus. «Labas ražas pamatā ir pareiza, regulāra mēslošana. Kāpostgalvas šogad lielas, lapas skaistas un veselas,» stāsta brunaviete.

«Kāpostnīcā» šogad varētu būt pēdējos gados labākā raža: «Ir tāds teiciens – ja kāpostus vāc oktobrī, no katru hektāra dienā ir tonnas pieaugums. Esam gaidījuši gana ilgi un ļoti ceram, ka tā  notiks.»
 
Lielākais kāpostu audzētājs mūspusē Aldis Auza no zemnieku saimniecības «Kaži» Rundāles novada Svitenes pagastā «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka šogad saimniecībā kāposti aug 121 hektāra platībā. «Kāpostus jau vācam, darbi turpināsies aptuveni mēnesi,» stāsta saimnieks, piebilstot, ka raža ir vidēja. «Sausais laiks darīja savu, laukus nespējām laistīt. Raža būtiski neatšķirsies no pērnā gada ievākuma,» teic A. Auza.

Vairāk par šo tematu lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā trešdien, 7. oktobrī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas