Mūspuses novadu deputāti tiksies ar Pūci saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu 9

Bauskas pilī šodien, 12. jūnijā, notiks tikšanās, uz kuru Juris Pūce, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, aicina Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada vadību.

Šāda tikšanās Latvijā nav pirmā. Pati pirmā tikšanās ar nosaukumu «Konsultācijas ar pašvaldībām «Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli»» notika jau maija beigās Preiļos. Jūnijā jau notikušas un vēl paredzētas 13 tikšanās, jūlijā – vēl deviņas tikšanās.

Bauskas pilī sola ierasties visu četru novadu vadītāji un administrācijas pārstāvji. Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada vadība līdz šim paudusi krasu neapmierinātību ar šo ideju, norādot, ka novadi var pastāvēt patstāvīgi un apvienošanās nav nepieciešama. Bauskas novada vadība līdz šim krasi noliedzošu atbildi nav paudusi, bet nevar teikt, ka būtu izteikts atbalsts. Saistībā ar diskusijām par šim tēmām sabiedrībā tomēr jānorāda, ka Ministru kabineta lēmumi ir tā joma, kurus pašvaldības apstrīdēt nedrīkst un galalēmumu tomēr pieņems Saeima.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas mājaslapā, sadaļā «Administratīvi teritoriālā reforma/Kalendārs», ir pieejama informācija par novadiem, kur notiek konsultatīvās tikšanās. Ikviens interesants var atvērt šo apskatu un novērtēt, kā četri novadi izskatās Latvijas mērogā.

Jāatzīst, ka izskatāmies labi, lai arī ir jomas, kur vajadzētu piestrādāt. Statistika gan vietām ir neprecīza, piemēram, izglītības izdevumos iekļauj arī attiecīgajā gadā īstenotos pārbūves projektus, kas rada nepareizu ainu par izglītības izmaksām novados. Bauskas novads Latvijas mērogā izceļas ar mazām administratīvajām izmaksām, kuras pārējiem trim novadiem attiecībā uz iedzīvotāju skaitu ir ievērojami lielākas.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

?

Vai reformas rezultātā samazināsies uzblīdušais ierēdņu korpuss?

pirms gada, 2019.06.12 10:10

!

Vajag ierosināt Pūcem, lai sāk ar ministrijas ierēdņu aparātu..lai sāk ar sevi..

pirms gada, 2019.06.12 10:48

Bauskas novads

nekādā gadījumā nesākt ar novadu štatu vietu samazināšanu, jo tur tik daudz labu cilvēku. Ko viņi pēc atlaišanas darītu ar saviem filologu vai sabiedrisko attiecību speciālistu diplomiem? Ietu strādāt, bet tas taču nav reāli....

pirms gada, 2019.06.12 13:02

Vēlētājs

Domāju,ka tautai ir jāzina ,ka Raitis Ābelnieks no Tēvzemei un Brīvībai ir par administratīvo reformu,tas ir,par lauku tālāku iztukšošanos un izmiršanu. Droši vien tāpēc,lai izkalpotos un atkal tiktu pie siles.Kangari latviešu tautā ir bijuši visos laikos. Man kauns ,ka par viņu bzlsoju.Iesaku arī citem turpmāk apdomāt,pirms balsot par šo bezmugurkaulnieku.

pirms gada, 2019.06.12 17:11

vēlētāja

Kāpēc šo reformu jāsaista ar lauku iztukšošanos? Reformai jābūt! Protams, saprātīgai! Nav normāli, ka novadu domes piebāztas ar ierēdņiem, kuriem mēs maksājam nesamērīgas algas!

pirms gada, 2019.06.12 17:29

Vēlētājs

Tu nevienam no viņiem nemaksā algu,to dara viņu darba devējs ,un nodokļi tiek maksāti gan no darbinieka,fan darba devēja. Par tevis samaksātajiem nodokļiem,ņemot vērā rakstības stilu,gan māc pamatotas šaubas.

pirms gada, 2019.06.12 18:25

Vēlētājs vēl

Kas ir saprātīga reforma?Ja novada centrs pa slikti izbraucamu ceļu ir 40 km attālumā. Tas tā kā būtu saprātīgi?

pirms gada, 2019.06.12 18:27

Nevēlētājs

Lauku iztukšošana jau reāli ir notikusi, un tai ir gan objektīvi, gan subjektīvi iemesli. Ar prātu jau visi it kā saprotam, ka, likvidējot mazos novadus, nomales paliks vēl dziļākas un ļautiņi no tām muks vēl vairāk, taču arī pašreizējā sistēma ir nožēlojama un nekādu uzplaukumu nevienam, ja neskaita mazo pašvaldību ķeizariņus un viņu galmus, nav atnesusi.

pirms gada, 2019.06.12 19:05

vēlētāj

tieši daudzie novadi ar nesamērīgi lielo štatu pārpilnību ir izdzinuši cilvēkus no laukiem, jo lielie nodokļi valsts un pašvaldību aparāta uzturēšanai neļāva uzņēmējiem maksāt pienācīgas algas strādniekiem, kā rezultātā gan strādnieks saņēma grašus, gan uzņēmējs bankrotēja. Kas tad ir lielākie pretinieki pensiju neaplikšanai ar ieņēmumu nodokli, kā arī vienīgā mājokļa neaplikšanai ar NĪN, tā ar pašvaldību savienība, jo pašvaldības barojas no šiem abiem nodokļiem

pirms gada, 2019.06.12 20:25

Vietējās ziņas