Mūspuses pašvaldības meklēs risinājumus skolēnu ēdināšanai mājās 58

Lai ārkārtas situācijā, kad mācības Latvijas izglītības iestādēs notiek attālināti, nodrošinātu sociāli neaizsargāto, maznodrošināto bērnu ēdināšanu, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), konsultējoties ar Latvijas Pašvaldību savienību un Finanšu ministriju, ir rosinājusi valdību virzīt budžeta dotāciju brīvpusdienām tieši šādam mērķim, informēja ministrijā. 
Saskaņā ar IZM sagatavoto rīkojuma projektu pašvaldības aprīlī saņemto valsts budžeta dotāciju brīvpusdienu nodrošināšanai par laika periodu, kurā valstī ir noteikta ārkārtējā situācija, atbilstoši pašvaldības domes lēmumam var izlietot maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu bērnu ēdināšanai neatkarīgi no izglītības ieguves formas vai vietas.

Ministrijā norādīja, ka pašvaldības piešķirto finansējumu var izlietot tikai pusdienu nodrošināšanai, piemēram, karstas pusdienas, pārtikas pakas, nodrošinot šādu atbalstu ne tikai sociāli maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu 1.-4. klašu, bet arī 5.-9.klašu skolēniem, kuru dzīvesvieta ir deklarēta noteiktajā administratīvajā teritorijā.

Vairākas Latvijas pašvaldības jau pagājušajā nedēļā maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu bērnus nodrošināja ar siltām pusdienām, piemēram, Daugavpils, Jūrmala, Valka, bet citas vietvaras, kā, piemēram, Talsu, Liepājas, Kokneses, ēdināšanai paredzēto naudu ieskaitīja vecāku kontos vai izsniedza dāvanu kartes. Savukārt Valmierā no pirmdienas, 30. marta, visiem 1. – 6. klašu skolēniem, kuri izrādījuši šādu nepieciešamību, tiek nodrošināta siltu brīvpusdienu piegāde uz mājām.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina, komentējot vietvaras rīcību šajā situācijā, atsaucās uz jau pieminēto valsts iniciatīvu attiecībā uz 1. – 4. klašu ēdināšanu, kuru segs no valsts budžeta.
I Šomina paskaidroja, ka Bauskas novada pašvaldība apzinās skolēnu ģimenes ar mērķi noskaidrot, kuriem būtu aktuāla siltu pusdienu nepieciešamība. Paralēli tiekot risinātas sarunas ar ēdinātāju par labākajiem risinājumiem pusdienu sagatavošanai, kā arī piegādēm.
«Bauskas novada pašvaldība plāno tikai un vienīgi pusdienu piegādes, tie nekādā gadījumā nebūs naudas pārskaitījumi uz vecāku kontiem vai, piemēram, dāvanu kartes pārtikas veikalos,» norādīja I. Šomina.
Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis apliecināja, ka par šo jautājumu tiek domāts arī Rundāles novadā. « Pašlaik notiek informācijas apkopošana no sociālā dienesta un izglītības iestādēm. Trešdienas rītā, balstoties uz informāciju par dažādu pakalpojumu nepieciešamību un apjomiem, tiks pieņemts lēmums, kā un cik lielos apjomos iecerēto realizēt,» paziņoja A. Okmanis.
Vecumnieku novada domes pārstāve Agnese Čikule atklāja, ka skolēnu ēdināšana ir aktuāla arī Vecumnieku vietvarā. Pašvaldības sociālais dienests ir izstrādājis vairākus iespējamos rīcības variantus, un šobrīd tiekot meklēts labākais, lai bērni, kuriem šīs pusdienas ir nepieciešamas, pie tām tiktu. 

Jautājums par skolēnu brīvpusdienu nodrošināšanu ir Iecavas novada domes darba kārtībā. Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks informēja, ka deputātiem jau tuvākajā laikā ir jāvienojas par piemērotāko risinājumu, piesaistītas ir arī izglītības iestādes un sociālais dienests. Konkrēti risinājumi Iecavā sekos pēc lēmuma pieņemšanas.

Pievieno komentāru

Komentāri 58

Ieva

Kāpēc nevar dod pārtikas pakas brivpusdienu naudas vērtībā? Kā plānojas silto pusdienu izsniegšana bērniem- pilsēta vel var saprast, bet laukos vedis uz katru viensētu? Ja vedis termosos būs siltas - bet kas tās dalīs- porcijās - soferis ? Un ja nu kāda skolnieka māja ir karantīna vai Covid slimnieks, vai vīrusu tas pats pusdienu dalītājs neaizvedis uz citām mājām. Ja vedis sadalitu porciju traukos viss bus atdzisis. Nepārdomāts lēmums.

pirms gada, 2020.03.31 10:36

Mamma

Pilnībā piekritu- dodiet pārtikas pakas visiem, kam pienākas brivpusdienas vai ari ieskaitiet naudu vecākiem kontā, lai ir bernu pusdienām. Jāuzticas vecākiem. Kāpēc jasarezgi lietas, jābrauc pie skolniekiem papildus iespejams ari aizvedot virusus. Cik tas maksas novadam, un cik vecākiem ejot uz skolu vai braucot pec pusdienām uz noradito vietu. Tas varbut izmaksas dargak ka pusdienu porcija.SVIESTS! Protams, labak piedāvāt tik neizdevigu risinājumu- liela dala atteiksies un naudina paliks pasiem. Saimnieciskais aprekins strada.

pirms gada, 2020.03.31 14:05

Gatis Skurba

Informācijai:
Pirmkārt ir iesniegts ierosinājums bērnu brīvpusdienām paredzēto naudu ieskaitīt Bauskas novadā deklarēto vecāku (tikai un vienīgi) kontos. Jo šāds ir reāls atbalsts, atvieglojums ģimenēm šajā ārkārtas stāvoklī.
Otrkārt ir izsludināts ārkārtas stāvoklis ,līdz ar to jāpieņem arī loģiski operatīvi lēmumi (nevis gļēvi slēpties aiz VARAMIEM,MK noteikumiem u.t.t.) Šī ir atbilde uz komentāru ‘’sešiem deputātiem’’-pēc pieglaimīgā teksta likuma paklausīgā tonī to iespējams raksta viens no ēdināšanas firmas ilggadīgiem lobētājiem.
Treškārt: Vizinot ēdienus pa novadu , kontaktēties ar n-tajiem cilvēkiem ...Vai tas nepalielina risku izplatīt šo SĒRGU? Un šādi netiek pārkāpts lēmums par kontaktu samazināšanu.
Šoreiz kopēja mērķa sasniegšanai ‘’sešiem deputātiem’’ –neatkarīgi domājošiem nepieciešams iedzīvotāju atbalsts.

pirms gada, 2020.04.01 10:12

Gatim!

Nē, Gati šoreiz nu ir tas retais gadijums, kad es nevaru tev piekrist, jo daudz lielāks ieguvums būs tad, ja vecāki saņems pārtikas pakas, teiksim, tiks aprēķināts cik nedēļai, vei mēnesim nepieciešams un vienu bērnu un to saliek grozā, jo daudziem ir 2 un vairāk dažāda vecuma bērni, līdz ar to produkti būs gana pietiekoši, lai varētu pagatavot bērniem kvalitatīvu maltīti. Pieļauju, ka daudzi vecāki, ieskaitīto naudu arī izlietos pārtikas iegādei, bet būs tādi, kas to izmantos kredīta nosegšanai, vai kādām citā darbībām. Tomēr, ja būs pārtikas pakas, tad izņeot pārtikai to izmantot nevarēs, tas taču ir loģiki! Es neatbalstu to 6 deputātu ierosinājumu- Galīgi garām! Nelec pēc populistu stabules, bet padomā pats!

pirms gada, 2020.04.01 13:22

aha

Nepalielinās risku pārnēsāt to sērgu vienreiz mēnesī aizejot un saņemot pārtikas paku, nevis vazājoties pa RIMI, vai citiem lielveikaliem un pērkot to pašu pārtiku...Kuri tad ir tie lobētāji un labuma guvēji, vai nevari nosaukt vārdus, jo baidies, vēlēšanas nav tālu, domāju, ka esi viens no deputātiem, par kuru vērts balsot, bet šķiet ka esi inficējies no visvarošā Rīgas pļerkšķa?

pirms gada, 2020.04.01 13:31

Gatis Skurba

Paldies par padomu, bet kā līdz šim arī turpmāk: Lēmumus pieņemšu patstāvīgi – nešķiroju deputātus ‘’pareizos’’ vai ‘’nepareizos’’. Un man nevajag norādīt, uz kuru pusi pareizi vai nepareizi skatīties - nesanāks. Par lobētājiem runājot – noklausieties ierakstus (kas ko teica un ko vēlējās panākt) ,kad tā saucamie OPOZĪCIJAS deputāti diskutējot panāca saprātīgu lēmumu par brīvpusdienu piešķiršanu Bauskas novada skolniekiem.

pirms gada, 2020.04.01 14:29

Nu, nu

Lai nu kā tu noliegtu, ka nečupojies ar visvarenās mesijas kungu, un neesi ietekmējams, taču regulāri sazvanāties, pārrunājiet, zinot mesijas kunga manipulatora talantu un spēju ticami melot un pārliecināt,aprunājot, piesaucot pantus un likumus, protams, ka esi ietekmēts. Bet atceries tas tavs lielais draugs, pie mazākās izdevības arī tevi nežēlos un katrs tavs teiktais vārds tiks publiski atstāstīts, tā būs un es zinu ko saku....

pirms gada, 2020.04.01 17:23

diez?

ar kuru galu tie deputāti domā, vai ar to, kurš paliks resnāks veicot kārtējo iepirkumu pārtikas paku veidošanā un izdalīšanā? Aizskaitīt vecākiem naudu, no taču pašiem nekas neatlēks...

pirms gada, 2020.04.01 17:33

administrācijas štata komentētājām

#bauskasnovads vai tas nav lielisks ???? piemērs kā jārīkojas ģimenēm ar bērniem draudzīgai pašvaldībai?

31. marta Saldus novada domes sēdē, saistībā ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī, tika lemts par atbalsta pasākumiem novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem.
Deputāti lēma piešķirt vienreizēju pabalstu ģimenēm ēdināšanas izdevumu segšanai attālinātā mācību procesa laikā 15,00 eiro apmērā vienam skolēnam, kurš apgūst vispārizglītojošā skolā mācības no 1. līdz 12. klasei un kuram dzīvesvieta ir deklarēta Saldus novadā. Pabalsts tiks piešķirts bez materiālās situācijas izvērtēšanas, pārskaitot uz iesniegumā norādītās personas kredītiestādes konta numuru. Pabalsts tiks izmaksās par laika periodu no 13.03.2020. līdz 14.04.2020.

pirms gada, 2020.04.01 17:35

Gati!

Redz, Gati, Rundālieši var, bet mēs vēl strīdamies, kurš gudrāks...

pirms gada, 2020.04.03 15:13

Jānis

nav dzirdēts, ka Vecumniekos kaut ko risinātu.....;...

pirms gada, 2020.03.31 11:15

Rūķis

netaisi bērnus, ja nevari pabarot!

pirms gada, 2020.03.31 11:32

neslēpies

nav grūti atšifrēt, kas ir "rūķis"!

pirms gada, 2020.03.31 19:02

skaidrs

Vecumniekos visi karantīnā

pirms gada, 2020.03.31 19:03

novada auļotājs

Šomina, pirms nākt ar klajā ar "vadoņa" paziņojumiem par "tikai un vienīgi pusdienu piegādes" apdomājiet kā tiks realizēta piegāde lauku skolēniem un parēķiniet kādas būs piegādes izmaksas!

pirms gada, 2020.03.31 11:42

bet,

novada domei taču ir resursi, piemēram klientu apkalpotājas kā arī Šominai līdzīgās, praktiski caurām dienām bez darba, bet konkurētspējīgu atalgojumu. Tad lai arī ar savām vai domes automašīnām izvadā trūcīgajiem bērniem to pārtiku, vismaz atpelnīs savu algā saņemto

pirms gada, 2020.03.31 12:56

Ieva

Aleksandr tu ar savu veco Hondu, skāde nebūs, varētu izpalīdzēt un izvadāt pusdienas lauku bērniem, vismaz kaut kāds ieguldijums no tavas puses...vai citiem norādīt vieglāk?

pirms gada, 2020.03.31 15:25

Šominai

dari labāk savu darbu! Un painformē iedzivotājus, par to, ka domē ir iesniegts sešu deputātu ierosinājums pieņemt ārkārtas domes sēdē lēmumu par naudas līdzekļu, kas atvēlēta novada pirmskolas izglītības iestāžu audzēkņiem un skolu audzēkņiem brīvpusdienu nodrošināšanai, pārskaitīšanu uz bērnu vecāku norēķinu kontiem.

pirms gada, 2020.03.31 15:51

šausmas

Nekādu ieskaitijumu vecāku kontos, kurš kontrolēs, vai tā nauda tiks izlietota pārtikai, vai cigaretēm un šmigai TU? Vai TU tie 6 deputāti, jūs laikam esat no marsa! Ja dod pusdienas tad kā pārtikas pakas, vai kā citādi izdomā, bet nekādā gadījumā naudā! Kuram tāda "ģeniāla" doma, no tiem 6 deputātiem ienāca galvā?

pirms gada, 2020.03.31 17:52

arprāc

un kuri domes darbinieki kontrolēs, vai šo atvesto pārtiku vecāki neizmantos zacenei?

pirms gada, 2020.03.31 18:16

Administrācijas šausma

Zināms no kuras pēcpuses kontrolējošai šausmai aug kājas! Tāpēc jau cenšas iesmērēt tautai Anivas pārtikas pakas!

pirms gada, 2020.03.31 19:15

Alex?

Tu zini, kas tais pakās būs, tad jau tu esi informēts?

pirms gada, 2020.03.31 20:20

Sešiem deputātiem

Kurš no jums ir tik ieiinteresēts, lai pašvaldība pieņemtu lēmumu neievērojot likuma normas par publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanu. Citos gadījumos kāds deputāts ir ļoti nasks, lai noskaidrotu uzraugošo institūciju viedokli, tad kāpēc šoreiz nepajautājāt viedokli FM, VARAM, VK? A atbildība par pieņemtajiem domes lēmumiem ir koleģiāla! Lai kā te kādam gribētos pasniegt sevi kā varoņdarbu veicēju un mesiju, likumi tomēr ir jāievēro!

pirms gada, 2020.03.31 21:22

Auļotājam bez galvas

Vai cienītajam kungam ir arī kāds likumīgs ieteikums jeb tikai populisms vien?

pirms gada, 2020.03.31 22:13

Ruhockai un Co

Kad jālemj par pašvaldības atbalstu ģimenēm, tā rīkotājai škiet, ka Bauskas novadā dzīvo tikai nelabvēlīgās un dzērājģimenes, kurām jānorāda ko pirkt un ko ēst ! un tik ļoti gribās nolobēt vienu uzņēmēju! Pēkšņi izrādās, ka atbildība par pieņemtajiem domes lēmumiem ir koleģiāla un piesauktas likuma normas par publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanu! Kā tur sanāca ar to koleģiālo atbildību par zaudēto naudu Vecsaules pārvaldnieces tiesvedībā? A kurš no jums bija tik ieinteresēts, lai izdabūtu cauri miljonu sadārdzinājumu sporta būvē? Kurš naski tērēja naudu apšaubāmu būvniecības ekspertu algošanai? Un nevajag šeit maldināt iedzīvotājus par likumu neievērošanu!

pirms gada, 2020.03.31 22:34

Auļotājam bez galvas

Jautāju vēlreiz - vai cienītajam kungam ir arī kāds likumīgs ieteikums jeb tikai populisms vien? Pagaidām joprojām tikai populisms.

pirms gada, 2020.04.01 00:16

AKNA

Cik cilvēkos var būt daudz naida...? Ko jūs varat gvelzt, pašiem neriebjas melot un izlikties?

pirms gada, 2020.04.01 08:39

Dakteris

Novicka kungs Jūsu komentāri ir atpazīstami, varat neslēpties zem segvārdiem!

pirms gada, 2020.04.01 13:32

Dakterei

kurā domes administrācijas kabinetā ir anonīmās Dakteres pieņemšanas vieta? lai slimnieki zin kur var ieņemt rindu!

pirms gada, 2020.04.01 14:13

123

Bērni stāvēs pie mājām un pus dienu gaidīs pusdienas?Vai kā? Kāpēc ja sarežģī dzive sev un ģimenēm, kad jau tā tik daudz stresa, baiļu, nedrošības ar pandēmiju?Varbut vienkārši mazliet vairāk vajadzētu uzticēties vecākiem. ....Lai katrs saņem to atbalstu un palīdzību ,kas viņam pienākas. ..Paēdušais parasti nepaēdušo nesaprot.

pirms gada, 2020.03.31 11:48

Antre

Atteicāmies no šī atbalsta, jo dzīvojam laukos un par "siltu" pusdienu piegādi stipri šaubāmies. Paziņoja, ka pašiem jātiek uz skolu pakaļ. Degviela izmaksās vairāk. Atbalsts būtu labs, bet tad jau labāk iztiekam kā līdz šim. Pašvaldība ietaupīs.

pirms gada, 2020.03.31 12:40

novada auļotājs

te nu tas ir "lieliskais" novada "vadoņu" risinājums: putot un imitēt darbošanos - galvenais piedāvāt.... negribiet? ietaupīto novirzīsim sāpošai sporta būvei!

pirms gada, 2020.03.31 12:58

i

Ko jūs ņematies??!! Novads domā,kā risināt problēmu,bet atkal slikti!
Ja ieskaitīs naudu-daudzi to nodzers,nopīpēs un bērns tāpat paliks bez pusdienām.

pirms gada, 2020.03.31 14:09

mamma

Tikai nevajag- kapēc lai visi nodzertu vai nopipetu. Nevajag tik slikti domat par gimenem. Visertak un vienkārsāk- vienreiz menesi ieskaita naudu- nekadi papildus izdevumi- soferiem, pavāriem, produktu sagādniekiem untml. Lai bārintiesa paseko lidzi dzeraju gimenem. Cik tad procentuali skoleniem ir vecaki- dzeraji?

pirms gada, 2020.03.31 14:44

Bauskas Dzīvei

Pirms "saviļņot" sabiedrību, lūdzu apkopojiet un publicējiet objektīvu informāciju. Jūrmalas pašvaldībā ir šādi "jau no šīs nedēļas sākuma pašvaldība visiem bērniem trūcīgās un maznodrošinātās ģimenēs, kuri šajā laikā nevar saņemt pusdienas izglītības iestādēs, piegādā siltu ēdienu, un pašvaldība ēdiena vai pārtikas piegādi pusdienu pagatavošanai bērniem šīm ģimenēm nodrošinās līdz ārkārtējās situācijas beigām. Šādu atbalstu saņem 54 ģimenes, kurās kopumā ir vairāk nekā 100 bērnu.
Kā saņemt atbalstu? Jūrmalas pilsētas domes Labklājības pārvalde sazinās ar ģimenēm ar bērniem, kurām ir noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statuss, un nodrošina silto pusdienu piegādi bezkontakta veidā ģimenes dzīvesvietā.
Pašvaldība ar pārtikas pakām 50 eiro vērtībā nodrošinās Jūrmalas daudzbērnu ģimenes vienu reizi trīs nedēļu periodā.
Labklājības pārvalde sazinās ar daudzbērnu ģimenēm, kuras ir sociālā dienesta redzeslokā, un nodrošina pārtikas pakas piegādi bezkontakta veidā ģimenes dzīvesvietā"

pirms gada, 2020.03.31 14:26

Mammucis

Vai tad bernu edinasanas nauda paredzeta tikai trucigajam vai maznodrosinatajam gimenem. Un kur tad parejo skoleni- tagad daudziem šajos krizes apstāklos ir loti maza rocība, bet ne jau katrs tagad ies kartot trucigas gimenes statusu. Daudziem ari neerti to darit

pirms gada, 2020.03.31 14:48

Edzyb

Sis ir cik smiekligi vakar rakstiju uz domi gribeju ierosinat to ka var saziedot bernien tie kas apmeklē bernu darzus vai vismaz kaut ka gimenes kam ir problematiski un varbut ta viena edienreize ir svariga. Bet ka jau vienmer Bauskas novadam nav lidzeklu, tad ierosināju ka varu piedavat pasmaju uznemejus pazinoja ka Bauskas domei ir ligums ar aniva. A cik maksas liguma lausana?

pirms gada, 2020.03.31 15:25

fakts

vai Vecumnieku novads arī ir starp "Mūspuses pašvaldības". Šķiet, ka jau tā "Impotentā vadība" ir pilnībā pašizolējusies! Pilnīgs čau! Valstī ļoti pašaizliedzīgi strādā visaugstākajā līmenī, bet Vecumnieku novadā guļ! Kauns!!!

pirms gada, 2020.03.31 16:19

gribam zināt

Kur atrodams krīzes menedžeris Vecumnieku novadā?

pirms gada, 2020.03.31 18:09

balto spalvu spodrinātājiem

kas, aizmirsāt- brīvpusdienas taču pienākas visiem līdz pat 4.klasei, paši aizmirsāt ko lēmāt, vai par pusdienu piegādi lemsiet līdz karantīnas beigām, bet pašu arguments ir- Jūrmalā piegādā, tad kāpēc jau nedēļu nepiegādā Bauskā, slimi, vai kā tu domē?

pirms gada, 2020.03.31 18:22

Nez

***. Jums piedāvā bērniem pusdienas ko jūs atkal šeit cepaties, būtu priecājušies, ne atkal meklē problēmas, nu jūs esat stulba Latvijas tauta, (tas neattiecas uz visiem)

pirms gada, 2020.03.31 18:43

Gints

Mums arī šodien piedāvāja siltās pusdienas,bet nācās atteikt jo jābrauc pakaļ uz skolu ,dzīvojam laukos,protams bērns ar prieku izmantotu šādu iespēju?Tad jau labāk pārtikas pakas,vai pusdienu kompensācīja naudas izteiksmē,var jau iesniegt čekus ko esi pircis bērnam ja jau visi tā apšauba ka tērēti uz bērnu.

pirms gada, 2020.03.31 20:13

Ginta

Tiesi tā- mes arī si iemesla del atteicamies, bet lai jau tiek nauda domei. Iztiksim bez ta EIRO, ja visus uzskata par dzerajiem un naudu baidas ieskaitit konta

pirms gada, 2020.03.31 20:31

Arī 3 bērnu mamma

Kad būs tā domes ārkārtas sēde? Varbūt var izskatīt arī citus priekšlikumus. Pavisam drīz klāt stādīšanas un sējas laiks. Pašvaldībai tak zeme atradīsies. Lai kādu gabalu apstāda ar kartupeļiem un piedāvā visiem gribētājiem parūpēties par savu vagu, kas zin, kādi laiki gaidāmi rudenī. Bet, diez vai šāda doma, gūs lielāku atbalstu par iespēju vienai daļai vecāku bez liekām pūlēm savā kontā ieraudzīt eiro.

pirms gada, 2020.03.31 20:20

5bērnu mamma.

Piedodiet, mīļie vecāki! A kas jūsu bērnus baro brīvlaikos, brīvdienās, svētku dienās?! Labi, pavasara, rudens brīvlaiki ir tikai nedēļu gari, tad var paknapināties līdz tiks uz skolu paēst, bet vasaras brīvlaiks tad gandrīz 3mēnešus, kas tad jūsu bērnus baro? Arī pašvaldība?
Un parunājiet ar saviem bērniem mājās- cik no viņiem ir tādi, kas skolas pusdienās apēd pilnīgi visu, neko neatstājot uz šķīvja... :(

pirms gada, 2020.03.31 20:41

Reiz bija

Pilnīgi piekrītu! Vai tad, kad laidāt pasaulē bērnus, nezinājāt, ka viņi gribēs ēst, dzert, ģērbties utt.??

pirms gada, 2020.03.31 20:49

Arī mamma

Tieši tā, kā tad jūs mīļie vecāki, bērnus ēdinat brīvdienās? Kāpēc tiek uzskatīts, ka par bērniem pilnībā jārūpējas valstij, pašvaldībai un visiem citiem, tikai ne vecākiem.

pirms gada, 2020.03.31 20:50

Vēlreiz BDz

Vai tiešām ir tik sarežģīti pasniegt objektīvu informāciju? Vai šodien noskatījāties dienas ziņās Zemgales TV sižetu par naudas ieskaitījumiem vecākiem, tajās pašvaldībās, kurās tas tiek darīts. Tikai un vienīgi maznodrošinātajām un trūcīgajām ģimenēm kā sociālais pabalsts. Arī minētās pašvaldības gaida valdības rīkojumu par pusdienu finansējuma izlietojumu. Nu izlasiet šodienas valdības paziņojumu, tikai ēdināšanas nodrošināšanai, t.i.pusdienas, pārtikas pakas un zupas virtuves. Un tikai trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm

pirms gada, 2020.03.31 21:01

Nunu

Jādod pārtikas pakas,nevis te pusdienas.Tas nav droši un nav higieniski.

pirms gada, 2020.03.31 21:57

Mamma2

Ideja ir ļoti laba un atbalstāma, tik es nesaprotu kādēļ skolnieku autobusu šoferi tās pārtikas pakas nevarētu izvadāt pa mājām, it īpaši tiem kas laukos dzīvo. Tā pat viņi pattreiz sēž mājās bez darba???

pirms gada, 2020.03.31 22:00

Mamma3

Un pie reizes vīrusu atvest. Ir tacu pec iespejas mazak jakontaktejas - te jus gribiet satikt katru dienu soferi, kurs pabijis nez cik majas. Pirmajiem bus siltas pusdienas , kamer noklus pie parejiem- aukstas un pliekanas

pirms gada, 2020.04.01 20:16

Tā vienkārši palīdzēt

Es uzskatu, ka šobrīd ir jāpalīdz ikvienam, kam vien iespējams. Ja var atbalstīt ģimenes, lieliski, atbstam, varam palīdzēt vēl kādam, palīdzam. Un beidzam to sedziņu uz savu pusīti vilkt, nav īstais laiks.

pirms gada, 2020.03.31 22:49

Žurka

Kas tad tāds šobrīd ir noticis? Nesaprotu. Izskatās, ka līdz ar Kovid sabiedrība izkūkojusi pēdējās prāta paliekas. Jāatbalsta ir tie, kam atbalsts ir vajadzīgs, pārējiem ir jāatbalsta atbalstītāji atbalsta nodrošināšanā. Stiprie uztur vājākos. Nevis jādod visiem.

pirms gada, 2020.04.02 14:58

Vietējās ziņas