Mūspuses skolēni piedalās ZPD konferencē Jelgavā 1

Piektdien, 8. martā, Jelgavas pilī norisināsies gadskārtējā Zemgales reģionālā zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) konference, portālu informēja Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Komunikācijas un mārketinga centrā.

Zemgales reģiona konferencei izvirzīti 178 darbi sešās zinātņu nozarēs. Visvairāk tiks pārstāvēti darbi sociālajās zinātnēs – 65, un dabaszinātnēs – 45. Mazāk tiks aizstāvēti darbi inženierzinātņu un veterināro zinātņu nozarē. Laureāti, kas saņems vismaz 80 punktus, tiks virzīti uz valsts konferenci, kur saņems tiesības iegūt budžeta vietu LLU studiju programmās ārpus konkursa. Vērtēs ne tikai darbus, bet arī skolēnu uzstāšanos, kas ļaus gūt papildu punktus kopējā vērtējumā.

Sanāksmē piedalīsies skolēni no 29 reģiona skolām, arī Bauskas Valsts ģimnāzijas, Bauskas 2. vidusskolas, Elejas vidusskolas, Iecavas vidusskolas un Vecumnieku vidusskolas.

No Bauskas Valsts ģimnāzijas konferenci apmeklēs astoņi skolēni – Krista Baranova, Selīna Onukrāne, Andīne Jakobsone, Paula Kristiāna Daugule, Evelīna Puķīte, Undīne Priede, Mārīte Bulla un Roberts Rēbuks. Tēmas ir dažādas un plašas. Piemēram, Paula un Andīne izvēlējās veidot kopīgu darbu par viedtālruņu ietekmi uz mācību procesu Bauskas Valsts ģimnāzijā. Sīkāku pētījumu izvēlējusies Krista, iedziļinoties pienskābju baktēriju aktivitātēs ar un bez piedevu jogurtos. Vēsturiskākās noskaņās iejuties Roberts, izpētot avīžu ziņās kaujas pie Bauskas 1944. gadā.

Eva Ķeruže, Zane Gita Grase, Anna Ansone, Annija Elizabete Goldmane un Beāte Bilkeviča pārstāvēs Iecavas vidusskolu. Savu ZPD tēmu audzēkņi izraudzījušies vēstures un arheoloģijas, izglītības, valodniecības, fizikālās un ķīmijas zinātnes nozarēs.

«Skolas pārstāvji reģiona un valsts konferencēs piedalās regulāri, katru gadu iegūstot arī godalgotas vietas un atzinības. ZDP izstrāde veicina skolēnu pārliecību par savām zināšanām un prasmēm, sākot studijas augstākajās mācību iestādēs. Izvēlētās tēmas parasti ir gan eksakto, gan humanitāro, gan sociālo zinātņu jomā. Atsevišķos gadījumos tiek padziļināti raksturots kāds vaļasprieks. Aizstāvot savus darbus, vidusskolniekiem ievērojami uzlabojas publiskās runas kvalitāte, prasme pārliecinoši uzrunāt plašāku auditoriju,» stāsta Iecavas vidusskolas skolotājas, skolēnu ZPD konsultantes Maruta Lasmane un Anitra Taurene.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Myklucho Maklajs

LABĀK KĀDU grāmatiņu būtu palasījuši viņiem.

pirms gada, 2019.03.08 16:07

Vietējās ziņas