Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūspuses skolniecēm panākumi Satversmes tiesas konkursā 1

Satversmes tiesa 17. janvārī paziņojusi mūsu valsts pamatlikumam – Latvijas Republikas Satversmei – veltīta skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursa uzvarētājus. Viņu vidū ir arī Bauskas novada audzēkņi, portālu informēja Satversmes tiesas sabiedrisko attiecību speciāliste Kristiāna Plāte.

Dalībniekiem bija dažādi uzdevumi. 6. klašu skolēni piedalījās zīmējumu konkursā «Brīvs cilvēks neatkarīgā Latvijā», 9. un 12. klašu jaunieši rakstīja pārspriedumu «Kāpēc Latvijai ir svarīgas manas Satversmē ietvertās pamattiesības?». Pavisam iesūtīti 329 darbi no 100 skolām, aptverot visus Latvijas reģionus.

Domrakstu konkursā 3. vietu izcīnījusi Bauskas pilsētas pamatskolas 9. klases audzēkne Keita Asone (http://www.satv.tiesa.gov.lv/wp-content/uploads/2020/01/Keita_Asone_Bauskas_pisetas-converted-1.pdf). Jaunietei un viņas klasesbiedrei Elizabetei Līcītei piešķirta arī specbalva no žurnāla «Jurista Vārds». Skolnieces konkursā rosināja piedalīties latviešu valodas skolotāja Ieva Mašale. Savukārt Sandija Skujniece no Uzvaras pamatskolas 6. klases ieguvusi atzinību zīmējumu konkursā. Meitenei palīdzēja sagatavoties vizuālās mākslas pedagoģe Daiga Sējēja. Domrakstu konkursa laureātu vidū ir arī baušķeniece Elīna Stašāne (http://www.satv.tiesa.gov.lv/wp-content/uploads/2020/01/Elina_Sta%C5%A1%C4%81ne_Jelgavas_Spidola-converted.pdf), kas pašlaik mācās Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 12. klasē.

Laureātu apbalvošanas ceremonija notiks Satversmes pieņemšanas 98. gadadienai veltītā svinīgā sarīkojumā 17. februārī. Uzvarētāji tiksies ar Satversmes tiesas priekšsēdētāju un Satversmes tiesas tiesnešiem.

Konkursa mērķis ir sekmēt lojalitāti Latvijai un uzticību Satversmei, stiprināt skolēnu valstisko apziņu un rosināt līdzdalību valsts norisēs. Ar šo konkursu Satversmes tiesa vēlas veicināt audzēkņu interesi un izpratni par Satversmi un tās nozīmīgumu, kā arī pilnveidot skolēnu zināšanas par Latvijas kā demokrātiskas un tiesiskas valsts pamatvērtībām, iepazīstināt ar Satversmes tiesu un skaidrot tās lomu demokrātiskā sabiedrībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas