Mūspuses sportisti palīdz izcīnīt vēsturisku panākumu 3

Pagājušajā nedēļas nogalē Viļņā notika Baltijas valstu sacensības U18 vecuma vieglatlētiem. Šoreiz izlasē tika uzaicināti trīs mūspuses sportisti – Kristiāns Lauva no Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas, kā arī divi Iecavas novada sporta skolas «Dartija» audzēkņi – Amanda Hilda Gromova un Sandis Saškovs.

Individuāli vislabāk veicās Amandai. Viņa izcīnīja trīs godalgas. Piektdien A. H. Gromova guva otro vietu 400 metru skrējienā, vienu stadiona apli veicot 57.67 sekundēs. Sacensību otrajā dienā Amanda izcīnīja vēl vienu sudraba godalgu. Šoreiz uz pusi īsākā distancē jeb 200 metru sprintā. Viņas rezultāts 25.40 sekundes. Savukārt dienas noslēgumā Amanda savai kolekcijai pievienoja arī zeltu, kopā ar Mariju Annu Zīverti, Dmitriju Ļjašenko un Matīsu Gržibovski triumfējot 4x400 metru jauktajā stafetē.

Kristiāns Lauva tāllēkšanā sasniedza jaunu personīgo rekordu – 6,49 metri. Vēl Kristiānam padevās 6,57 metrus tāls lēciens, taču tas sasniegts ar ceļavēju, kas pārsniedz divus metrus sekundē. Kopvērtējumā K. Lauvam šoreiz nācās samierināties ar ceturto vietu. K. Lauva tika iekļauts arī Latvijas 4x100 metru stafetes komandā. Finišējot pēc 43.41 sekundes Latvijas kvartets bija ātrākais, tādējādi K. Lauva kopā ar komandas biedriem izcīnīja zelta medaļas. Lodes grūšanas sektorā sacentās Sandis Saškovs. Viņam labākajā mēģinājumā padevās 14,55 metrus tāls grūdiens, tiesa, ar to bija par maz, lai cīnītos par medaļām. Sandim šoreiz piektā vieta.

Tiesa, visi trīs mūspuses vieglatlēti nopelnīja vērtīgus punktus komandai. Latvijas izlase kopā sakrāja 286 punktus, kas bija krietni vairāk, nekā izdevās abām kaimiņu izlasēm, kurām summā vienāds punktu skaits – 230 punktu. Tā Latvijas izlase pirmo reizi kopš 2004. gada izcīnīja uzvaru Baltijas valstu sacensībās U18 vecuma grupā. Pirms 15 gadiem Latvijas U18 izlases sastāvā bija mūsu treneris, tobrīd jauns sportists Raivis Maķevics.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Saule

Kurš nesīs atbildi par to,ja kāds nomirs no pārāk lielas slodzes?Kā Krievijā -jauna futboliste nomirst miegā.!No pārāk lielas slodzes,kuru sirsniņa neizturēja

pirms gada, 2019.08.07 19:29

Sporta fans Iecavā

Precizēšu, ka no iecavas novada startēja trīs nevis divi sportisti. Iecavneiece Paula Emīlija Retiķe ieguva 6. vietu lodes grūšanā (12,32 m).

pirms gada, 2019.08.08 09:31

Vietējās ziņas