Mūspuses tūrisma piedāvājumu reklamē izstādē «Balttour 2019»

Piektdien, 1. februārī, izstāžu centrā «Ķīpsala» Rīgā sākusies lielākā starptautiskā tūrisma izstāde Latvijā «Balttour 2019», tā apmeklējama līdz svētdienai, 3. februārim.   Vienotajā Zemgales stendā mūspuses novadu tūrisma piedāvājumu prezentē Bauskas tūrisma informācijas centrs (TIC).

Rīta pusē tūrisma gadatirgu apmeklēja tūrisma jomas profesionāļi – gidi, tūroperatori, lielākoties no Latvijas, kuri organizē ekskursijas grupām, bet no pusdienlaika visi pārējie interesenti.

Bauskas TIC vadītāja Inese Turkupole–Zilpure stāsta, ka Zemgales vienotais stends šoreiz ir divreiz lielāks nekā pērn, un tajā pārstāvētas 22 reģiona pašvaldības. Katru dienu uzmanības piesaistīšanai izdomātas dažādas aktivitātes, kas neesot mazsvarīgas, jo tādējādi iespējams ieinteresēt un sākt sarunu ar apmeklētājiem. Iecavas novada atpūtas vieta «Labirinti» piedāvās uzspēlēt galda spēles, Bauskas muzejs sevi pieteiks ar «Ziņģu brāļiem», par īpašu fotostūrīti parūpējies amatniecības un kultūras centrs «Mazā muiža», savukārt Rundāles pils sevi prezentēs ar jauno spēli «Popūrijs».

Sevi reklamēs arī Bārbeles skola, kas pērn iegājusi tūrisma apritē, un pagājušais gads parādījis, ka daudziem Latvijā ir interese par šādu objektu. Svētdien z/s «Vaidelotes» rīkos garšvielu meistarklasi, par sevi šajās trijās dienās atgādinās arī Bauskas alus darītava un vēl virkne vietējā tūrismā iesaistīto.

Gatavojoties jaunajai sezonai, Bauskas TIC izstrādājis jaunu tūrisma materiālu par Bausku. TIC vadītāja atklāja, ka ilgu laiku nekas līdzīgs nebija iznācis, pēdējais iespieddarbs bijis tiražēts 2004. gadā. Pateicoties pašvaldības finansiālam atbalstam – 1548 eiro (ar PVN), buklets «Iepazīsti Bausku!» tapis 4000 eksemplāros latviešu, 2000 angļu un tikpat krievu valodā. 

Zemgales stenda pašvaldībām paredzēta arī kāda kopīga aktivitāte – Talismanu parāde.  Tās laikā apmeklētāji varēs sastapt, piemēram, Rundāles novada lepnumu – draisko lauvēnu, Jelgavas simbolu – alni, kas šogad iecelts Latvijas gada dzīvnieka godā, no Skrīveriem atbraukušo Andreja Upīša literāro tēlu – Laimes lāci, Jēkabpils ģerbonī attēloto pilsētas simbolu – lūsi, mūsdienu Dobeli raksturojošo sniegavīru, Daugavas dzelmē pamodināto Kokneses talismanu – samu, no Jelgavas novada Lielplatones muižas ieradušos vešerieni, kā arī vairāku citu Zemgales muižu pilskungus un dāmas rekonstruētos tērpos. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas