Mūspuses vidusskolu absolventi saņēmuši Simtgades stipendiju 8

Sagaidot Latvijas simtgadi, pērn valstī aizsākts vērienīgs stipendiju projekts Latvijas vidusskolu absolventiem – šogad projektā stipendija 500 eiro apmērā piešķirta 355 absolventiem, tostarp vairākiem jauniešiem no mūspuses pilsētas izglītības iestādēm.

Finanšu ministrija «Pateicību simtgades izcilniekam» – vienreizējo 500 eiro stipendiju – piešķir spožākajiem vidējo izglītības iestāžu absolventiem visā Latvijā, kurus pieteikušas skolas. Atbalsts talanta pilnveidošanai tiek piešķirts par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā. Finansiālais atbalsts izcilniekiem iespējams, pateicoties Latvijas iedzīvotājiem, kuri piedalījušies «Latvijas Loto» organizētajā Simtgades loterijā.

Pilsrundāles vidusskolas absolvente Eva Reinfelde stipendiju saņēmusi par aktīvu dalību skolas un ārpusskolas aktivitātēs. Ikdienā viņa darbojas divās jauniešu biedrībās – «Inicio» un «Mums pieder pasaule». «Ļoti labi, ka ir tāda iespēja, jo, ja grib, var apvienot mācības ar iesaistīšanos sabiedriskajos notikumos, taču ne vienmēr tas izdodas. Tas ir stimuls tieši darīt vairāk citiem, protams, neaizmirstot par savu lomu skolā,» teic jauniete. Eva savu turpmāko nākotni saistīs ar Ventspils Augstskolu, kur viņa apgūs datorzinātnes. Jauniete uzskata, ka viņas atbalsts ir ģimene un tuvākie draugi. «Ja ģimene mani atbalsta morāli un finansiāli, tad draugi ir tie, kas izvelk ārā no mājas un «raibina» ikdienu,» atklāj studente.

E. Reinfeldes moto ir «neņemt pārāk tuvu pie sirds». «Protams, nedrīkst pret visu izturēties bezatbildīgi, bet ir jāiemācās atšķirt svarīgāko no mazāk nozīmīgā. To es noteikti nesaistu ar stipendiju. Stipendija ir kā bonuss,» uzskata jauniete.

Annija Elizabete Goldmane ir absolvējusi Iecavas vidusskolu, bet tagad studēs Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē. Annija Elizabete uzskata, stipendija ir stimuls mācīties. «Par stipendiju nedomāju, ritot skolas pēdējam mācību gadam, taču bija liels gandarījums, kad uzzināju – tieku tai izvirzīta, un prieks, apzinoties, ka paveiktais tiek novērtēts. Atbalsts noderēs turpmākiem studiju mērķiem, izdevumiem mācību laikā, lai spētu aktīvi iesaistīties studentu dzīvē un pasākumos.

«Mana ģimene ir mans stiprais plecs, jo tā vienmēr ir blakus un zina, ka es spēju paveikt vairāk. Atbalsts ir arī mani draugi!» uzskata vidusskolas absolvente. Viens no viņas dzīves moto ir «Dzīvo te un tagad». «Lai gan bieži gadās aizdomāties par to, kā reiz bija vai varētu būt, es cenšos skatīties uz visu no tagadējā skatpunkta, neskrienu laikam pa priekšu un domāju, ka viss reiz notiks. Mums katram ir savs dzīves ritējums un, lai kur arī mēs dzīvē nonāktu, dzīves krustceles mūs aizvedīs tur, kur mums reiz būs jānonāk, jo tā tam acīmredzot bija jānotiek,» stāsta A. E. Goldmane.

Bauskas Valsts ģimnāzijas absolvente Samanta Cielava stipendiju saņēmusi kā labākā skolniece, absolvējot vidusskolu. «Klases audzinātāja Alda Baranova bija tā, kura mani izvirzīja šai stipendijai,» informē jauniete, «biju pārsteigta, ka tieši mani ieteica šim apbalvojumam, jo uzskatu, ka arī citi skolēni to ir pelnījuši.»

Samanta nākotni saistīs ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultāti. «Šo universitāti izvēlējos tāpēc, ka uzskatu – Jelgava ir mierīga pilsēta un nav jūtama tā lielā burzma, kas Rīgā. Esmu pieradusi pie miera, kāds ir te, Bauskā,» teic jauniete.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Jautājums

Kas ir “mūspuses pilsētas izglītības iestādes”?

pirms gada, 2019.08.09 16:31

Lauku skola

Paldies par skaidrojumu!

pirms gada, 2019.08.09 17:26

Atbildēšu:- jautājums

"Mūspuses" ir bijušā Bauskas rajona, tagadējo Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novadu skolas.

pirms gada, 2019.08.11 16:28

!!!

Neprecīza informācija. Arī starp Skaistkalnes vidusskolas absolventiem ir simtgades izcilnieks. Un jau otro gadu pēc kārtas.

pirms gada, 2019.08.11 17:29

Skaistkalniete

Skaistkalnes vidusskolai jau otro gadu ir absolventi ar Simtgades stipendiju. Žēl, ka žurnālisti atzīst ziņas par Skaistkalni tikai negatīvā nozīmē, lai tās ieliktu pirmajā lapā. Skaistkalnes skolēni, turieties!

pirms gada, 2019.08.11 18:02

Skaistkalnietei

To jau vajag saprast, ka rakstā tikai daži intervēti, jo visus jau uzskaitīt nevar. Kāpēc uzreiz tik slimīgi jāuztver, ka žurnālisti atzīst ziņas par Skaistkalni tikai negatīvā nozīmē. Kāpēc lai būtu šāda interese? Ja ir kas negatīvs, tad ir, bet ja notiek, kas labs, par to arī raksta, nevajag tagad fleitēt!

pirms gada, 2019.08.12 06:58

Ieguvēja

Stipendiju saņem katras vidusskolas labākais absolvents. KATRAS. Skaistalne arī!

pirms gada, 2019.08.11 22:33

Vietējās ziņas