Mūspuses vieglatlēti gūst godalgas starptautiskās sacīkstēs

Valmieras stadionā pirms nedēļas – 21. un 22. jūlijā – starptautiskās sacensībās vieglatlētikā «Valmieras spēles II» panākumus guva arī mūspuses novadu pārstāvji.

Medaļas izcīnīja Iecavas novada sporta skolas sprinteri. Raitim Fomratam U20 vecuma grupā otrā vieta 200 metru skrējienā – 23,51 sekunde un trešā vieta 100 metru distancē – 11,41 sekunde. U18 grupā otro vietu 100 metru skrējienā izcīnīja Daniels Fjodorovs ar rezultātu 11,28 sekundes. U16 vecuma grupā trīs medaļas Edijam Lācim – uzvaras 200 metru skrējienā, beidzot distanci pēc 23,88 sekundēm, un 110 metru barjerskrējienā ar rezultātu 15,53 sekundes, kā arī otrā vieta 100 metru skrējienā – 11,7 sekundes.

Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) pārstāvei Elīzai Puķānei U18 vecuma grupā pārliecinoša uzvara diska mešanā. Tiesa, rezultāts 42,53 metri trenerus īpaši neiepriecināja. Šonedēļ sportiste ir Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi, kur notiek Eiropas Jaunatnes olimpiāde.

Divas godalgas U18 grupā baušķeniekam Emīlam Rūgumam: otrā vieta šķēpmešanā – 35,16 metri, trešā vieta augstlēkšanā – 1,79 metri.

U16 grupā divas godalgas Bauskas novada BJSS pārstāvim Adrianam Alijevam: otrā vieta diska mešanā – 45,2 metri, trešā vieta lodes grūšanā – 14,64 metri. Jāatzīmē, ka otro vietu lodes grūšanā izcīnīja ar rezultātu 14,65 metri, pirmo – 14,77 metri. Trešo vietu 110 metru barjerskrējienā ieguva Ritvars Briedis, viņš distanci beidza pēc 16,72 sekundēm. Mārcim Upeniekam divas trešās vietas:  šķēpmešanā – 45,71 metrs, diska mešanā – 37,11 metri.

Notika arī sacensības daudzcīņā. Bauskas sportisti desmitcīņā startēja U18 grupā – otro vietu izcīnīja Dāvis Kaufmanis ar 5597 punktiem, kuram labākie rezultāti kārtslēkšanā – 3,2 metri un lodes grūšanā – 13,96 metri. Ceturtais palika Einārs Lazdiņš – 5163 punkti un labākais rezultāts šķēpmešanā, raidot šķēpu 41,97 metru tālumā. Piektais Haralds Ladusāns ar 4909 punktiem.

Ārpus kārtas startēja Roberts Gļauda, gūstot 4691 punktu. Viņa rezultāts būtu apmēram trešās vietas līmenī, bet R. Gļauda izstājās 110 metru distancē, nopelnot nullīti. Dāmu grupā ārpus kārtas startēja baušķeniece Ilona Dramačonoka, septiņcīņā sasniedzot 4856 punktus.