Mūspuses zemnieki pieredzi smeļas Vidzemē 3

Pieredzes apmaiņas braucienā pa Pārgaujas un Kocēnu novada saimniecībām Vidzemē 22. augustā piedalījās vairāk kā 30 zemnieku no visiem četriem mūsu novadiem. Izziņas un informācijas bagāto ekskursiju organizēja Lauku konsultāciju un izglītības centra Bauskas nodaļa.

Apskatītās lauku saimniecībās, kā arī mazie uzņēmumi tika izraudzīti atbilstoši brauciena tematikai: «Paaudžu maiņa un attīstība lauku saimniecībās un amatnieku darbnīcās». Spilgti tas izpaudās Kocēnu novada Vaidavas pagasta «Zīvānos», kur piena lopkopībā strādā Māra Jēgere. Viņas iesāktā turpinātājs un jaunu ideju ģenerators ir dēls Jānis Jēgers.

Tieši tas pats tika pamanīts mucenieku darbnīcā «Madarās». Saimnieks Jānis Grantiņš bija devies izbraukumā, par viņa un galvenokārt arī par savām iecerēm, dažbrīd šķietami pārgalvīgajiem plāniem stāstīja 21 gadu vecais dēls Rolands. Apmeklētājiem īpaši saistoša šķita viņa iesāktā atpūtas un izklaides projekta «Nu liela muiža» īstenošana.

Miera un dabas pasaulē zemgaliešus ievadīja populārā Vidzemes zāļu sieva Zeltīte Kaviere. Savukārt Vaidavas keramikas darbnīcas apmeklējums bija lielisks apliecinājums tam, kā maza lauku ražotne spēj pastāvēt skarbas konkurences apstākļos. Arī Valmiermuižas alus darītava, kuras mērķis ir iekarot vienu procentu Latvijas alus tirgus, ir apliecinājums saimnieku uzņēmībai un darbīgumam.

Tieši to arī atceļā uzsvēra brauciena dalībnieki – jāizvirza ne tik daudz lieli, cik reāli īstenojami plāni un tad visa enerģija, laiks un izdoma jāveltī to realizēšanai. Ar gandarījumu tika secināts, ka ir saimniecības, kurās iecerēto īsteno ģimenes, nododot māku no paaudzes paaudzē. Izskanēja atziņa, ka maza un ekonomiski pārdomāta saimniecība ir Latvijas videi vispiemērotākais modelis.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

zintnieks

Citpusē smeļas labāk un mazāk nopil garām.Čangalienē pat iešķiebj jau sasmeltas.

pirms 7 gadiem, 2013.08.24 09:59

Vietējās ziņas