Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzejā atklāta izstāde-konkurss «Zelta āķis» 1

Ūdens tematikai veltīta izstāde-konkurss, kurā piedalās mākslinieki no visas Latvijas, tika atklāta Bauskas Mākslas un novadpētniecības muzejā otrdien, 11. jūnijā.«Zelta āķis» pirmajā gadā tika aizvadīts galvaspilsētā cita plenēra laikā, kurā mākslinieki makšķerēja un gleznoja. Tomēr tā organizatore Elga Grīnvalde piedāvāja to rīkot Bauskā, kurā ir trīs upes un kura tādējādi būtu atbilstīgāka ūdens tēmai. Kopumā «Zelta āķim» šis ir jau trešais gads, to plānots turpināt kā ikgadēju tradīciju. «Katru gadu cita, nesaistīta ar mākslu un neatkarīga žūrijas komisija aplūko gleznas un vērtē tās piecu ballu sistēmā, nezinot darba autoru,» stāsta viena no izstādes organizatorēm Indra Liepa. Pēc gleznu apskates un vērtējumu piešķiršanas tiek skaitīti punkti, lai noskaidrotu labāko mākslas darbu.  Viens no žūrijas locekļiem - Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības domes priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Gabrāns - atklāj, ka vērtēšana nenācās viegli: «Mākslu nevar izteikt punktos vai kādās citās mērvienībās. Bija grūti.»Lai arī novērtēt mākslinieku ieguldījumu esot bijis grūti, tomēr tas ir paveikts. Rolands Krišjānis ieguvis trešo, Vita Beikerte otro, bet Ieva Liepiņa pirmo vietu un Alda Kaugara darināto balvu «Zelta āķis».  Speciālbalvu no mednieku un makšķernieku biedrības par gleznu, kura šķietot tik reāla, ka tā vien griboties iemest pludiņu, saņēma Bauskas mākslas skolas direktore Mārīte Šulce. Glezna jau pērnā gada rudenī bija skatāma Bauskas mūzikas skolā cikla izstādē «Upmala». «Man ļoti patīk gleznot ūdeni, izmantoju katru brīdī, kad varu doties ārā, dabā, kur arī ir vislabākā vieta gleznošanai. Mazāk gleznoju pilsētu un arhitektūru,» stāsta speciālbalvas ieguvēja M. Šulce. Izstāde veltīta ūdens tēmai, un tajā apskatāmi dažādu nozaru, dažādu paaudžu mākslinieku darbi, kas skar ne tikai makšķerēšanas tēmu, bet arī plašāk - ūdeni kā sargājamu planētas bagātību. Konkursizstādē kopā piedalījās 16 mākslinieki, kuri žūrijas vērtējumam bija iesnieguši 29 mākslas darbus dažādās tehnikās un izpildījumos. Tos aplūkot varēs Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā līdz šī gada 7. jūlijam.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

G.Auziņš

Manas smailītes piesavināties priekšsēdētāja vietniekam Gabrānam bija vieglāk par vieglu.
Tās viņš "nocopēja" perfekti un ar savu parasto "āķi" - neiedomājamu nekaunību . Novada Domes lēmums par viņu atdošanu izpaliks, jo "speciālists ar 5.kārtas numuru" vēlēšanās palika gribot. Nesanāca gramstīties ap un ar novada naudu un īpašumu - ha ha ha !

pirms 7 gadiem, 2013.06.12 17:36

Vietējās ziņas