Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzejs piedāvā jaunumus 2

Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejs 2014. gadā īstenos vairākus jaunus, vietējai sabiedrībai saistošus projektus, portālu informē muzeja direktore Baiba Šulce.

Šogad muzejā paredzētas tematiskas izstādes, izmantojot krājuma materiālus. Apmeklētāji ir pārāk maz informēti par muzejā glabātajām vēstures liecībām, tādēļ iestādes speciālisti Ilva Strautzele un Aigars Urtāns nolēmuši izveidot dažas izstādes, iepazīstinot ar krājuma resursiem.

Māksliniece Tamāra Čudnovska paplašinās leļļu ekspozīciju, iekārtojot «Princešu istabu», kurā būs apgleznoti griesti un tēmai atbilstīgas leļļu figūras un aksesuāri.

Aprīlī muzejs organizēs tradicionālās Mākslas dienas, maijā – Muzeju nakti, bet rudenī sadarbībā ar biedrību «Bauskas vecpilsēta» – Pagalmu svētkus.

Gada svarīgākais notikums muzejā būs konference, veltīta dzejnieka Viļa Plūdoņa 140. jubilejai. Tajā muzejs aicina piedalīties Rakstniecības un mūzikas muzeja, Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas speciālistus, Plūdoņa dzimtas pēcteci, ciltskoka pētnieku Zigurdu Beinertu, Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotāju Viju Cerusu un viņas audzēkņus, Bauskas Centrālo bibliotēku, kā arī citus speciālistus un entuziastus.

Konferencē ziņojumu lasīs mākslas zinātniece Ina Līne, kura pēc Novadpētniecības un mākslas muzeja pasūtījuma veic Plūdoņa dzimtās mājas «Lejenieki» izpēti un izstrādā Plūdoņa muzeja jauno koncepciju. Par šo tematu informēs arī projekta autors Aigars Urtāns, Novadpētniecības un mākslas muzeja vēstures nodaļas vadītājs. Plūdoņa muzejmāja «Lejenieki» ir Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja struktūra. Baiba Šulce uzsver, ka muzeja darba galvenais virziens šogad ir muzejmājas «Lejenieki» jaunas koncepcijas izstrāde.

Šogad muzejā notiks 22 mākslas darbu izstādes, ko organizē speciāliste Ilga Balode. Iestāde piedalīsies tūrisma tradicionālajos gadatirgos Latvijā un Baltijas valstīs, turpinās sadarbību ar Lietuvas pilsētas Šilutes muzeju un, iespējams, nodibinās draudzību ar Baltkrievijas pilsētas Vitebskas māksliniekiem. Sadarbība jau ir sākusies ikgadējā starptautiskajā mākslinieku plenērā «Bauskas vasara».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Malači!

Prieks, ka muzejnieki čakli rosās! Lai viss iecerētais izdodas! :)

pirms 6 gadiem, 2014.01.07 22:23

Vietējās ziņas