Muzeju nakts pasākumos šogad piedalīsies 190 muzeji un sabiedriskās dzīves veidotāji 3

Muzeju nakts pasākumi šogad 18.maijā norisināsies 190 vietās visā Latvijā, informēja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK). To vidū arī Bauskā – Bauskas pils muzejā, Bauskas muzejā, Bauskas motormuzejā, Viļa Plūdoņa muzejā «Lejenieki», kā arī apgāda «Zvaigzne ABC» grāmatnīcā Bauskā; Iecavā – Grāfa laukumā 3, „Arhīva” telpās; kaimiņos iecavniekiem - E.Virzas "Billītēs" Salgales pagastā; Vecumnieku novadā – aktieru Amtmaņu muzejā «Zvanītāju Bukas» Vallē.

Muzeju nakts tēma šogad ir "Tālavas turētājs", aicinot izcelt varonību Neatkarības kara cīņu simtgades atzīmēšanā.
Melbārde norādīja, ka šogad Rīgā muzeju naktī piedalīsies 69 kultūrvietas, kas ir par astoņām vietām mazāk nekā pērn. Līdzīgi kā pagājušajos gados, arī šogad Vidzeme solās būt aktīvākais reģions, kur pasākumus būs iespējams apmeklēt 41 vietā. Kurzemē savas durvis apmeklētājiem vērs 38 vietas, kas ir par sešām vietām vairāk nekā iepriekšējā gadā. Tikmēr Latgalē Muzeju naktī atvērtas būs 28 vietas, taču Zemgalē - 14 vietas.

Ministre prognozēja, ka arī šogad Muzeju nakts pasākumu apmeklētāju skaits būs apmēram 200 000, jo muzeju apmeklētāju skaits ik gadu esot stabils. Melbārde gan piebilda, ka apmeklētāju skaitu ietekmē virkne dažādu faktoru, tostarp laikapstākļi.

Tāpat Melbārde atzīmēja, ka apmeklētāju ērtībai ir izstrādāta interaktīvā karte, ar kuru iespējams iepazīties Kultūras ministrijas, kā arī Muzeju nakts mājaslapās.

Saistībā ar Muzeju nakti 24.maijā Daugavas muzejā tiks pasniegta Latvijas Muzeju biedrības gada balva, kurā šogad tiks ieviesta arī jauna nominācija - Mērijas Grīnbergas balva. Ar šo nomināciju izcels kāda cilvēka ieguldījumu muzeju vērtību saglabāšanā un popularizēšanā.

Muzeju nakts tradīcija aizsākusies 1999.gadā Francijā. Pasākuma mērķis ir ar muzejiem arī iedzīvotājus, kas ikdienā tos neapmeklē. Ik gadu muzeju apmeklējumu veicinošajos pasākumos Latvijā iesaistās arvien lielāks muzeju skaits, tāpat Muzeju nakts aktivitātēs piedalās arī teātri, izstāžu zāles, bibliotēkas un citi sabiedriskās dzīves veidotāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

TIC

Mūsu puses aktivitātes https://www.facebook.com/visitbauska/posts/2175249265862897

pirms gada, 2019.05.16 10:22

Iedzīvotājs

Kāpēc nerakstāt par to, kas būs mūsu pusē?

pirms gada, 2019.05.16 10:55

slinkajam iedzīvotājam

Neesi slinks - tepat labajā slejā parullē bišķiņ uz augšu, labajā slejā ir kalendārs, uzspied uz 18. maiju un tur atsevišķa sadaļa ar Muzeju nakts pasākumiem Bauskā, Iecavā, Vecumniekos - viss aprakstīts

pirms gada, 2019.05.16 21:43

Vietējās ziņas