Mūžībā devies ilggadējais Bauskas tautas nama direktors Jānis Matisons

Piektdien, 10. aprīlī, pēc slimības 80 gadu vecumā mūžībā devies ilggadējs kultūras darbinieks Jānis Matisons (1940. gada 18. janvāris – 2020. gada 10. aprīlis), informē J. Matisona tuvinieki un Bauskas kultūras centrs.

Jānis Matisons dzimis Valmieras apriņķa Dauguļos. Vēl Vidzemē dzīvojot, Jāņa Matisona ceļš cieši savijās ar kultūru un skatuves mākslu, kad 60. gadu sākumā viņš strādāja par Gulbenes kultūras nama direktoru, kā arī pats enerģiski iesaistījās amatiermākslā.

1965. gadā dzīves ceļš Jāni Matisonu atveda uz Bausku, lai te uzņemtos Bauskas tautas nama direktora pienākumus. Jaunais un enerģiskais direktors ātri iemantoja apkārtējo cieņu, pateicoties savam kultūrpolitikas redzējumam un atsaucīgajai un atbildīgajai attieksmei pret līdzcilvēkiem. Aktīvais un radošais darbs kultūras jomā sekmēja sabiedrības uzticību Jānim Matisonam, un viņš tika ievēlēts par Bauskas pilsētas darbaļaužu deputātu padomes izpildkomitejas priekšsēdētāju. Pēc šī amata pilnvaru beigām viņš atgriezās darbā kultūras vidē – strādāja Bauskā, kolhozā «Uzvara».

Lielākais profesionālais izaicinājums Jānim Matisonam bija atsākt vadīt Bauskas tautas namu laikā, kad Latvija atguva neatkarību, jo kultūras dzīve bija jāveido no jauna. Tomēr ar pašaizliedzīgu darbu tika sakārtotas esošās amatierkopas un veidotas jaunas, tika iedibinātas pasākumu tradīcijas, pēc kurām Bauskas galvenā kultūras iestāde turpina strādāt joprojām. Jānim nozīmīga bija arī Bauskas tautas nama ēka, kas viņa darbības laikā vairākkārt remontēta un pārbūvēta. Jānis Matisons spēja atklāt un novērtēt talantīgus kolēģus, kurus pulcēja ap sevi un ar lielāko gandarījumu dalījās savās zināšanās un pieredzē.

2009. gadā, pēc Bauskas 400 gadu jubilejas svētkiem, Jānis Matisons noslēdza savas radošās un aktīvās darba gaitas, lai kopā ar savu mūža mīlestību Žaneti varētu bezrūpīgi vadīt vecumdienas, esot kopā ar meitu un mazmeitiņu, vērojot sporta pārraides, nododoties nesteidzīgām pastaigām un mazdārziņa iekopšanai. Kultūras pasākumiem Jānis turpināja sekot līdzi attālināti un ļoti lepojās ar sava darba turpinātājiem. 2016. gadā Jānis Matisons saņēma Bauskas novada pašvaldības apbalvojumu «Mūža ieguldījums».

Latvijā izsludinātā ārkārtējā situācija liedz pienācīgi pavadīt Bauskas kultūras Maestro, tālab Bauskas kultūras centrā 7. novembrī notiks Jānim Matisonam veltīts piemiņas koncerts.

Jāņa Matisona izvadīšana pēdējā gaitā notiks Bauskas pilsētas Vecajos kapos 15. aprīlī plkst. 13, ievērojot valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas prasības.

Patiesā cieņā un pateicībā noliecot galvu, Bauskas novada kultūras darbinieki izsaka visdziļāko līdzjūtību Jāņa Matisona vistuvākajiem, no viņa uz mūžu atvadoties.

Vietējās ziņas