Mūziķis Igo sestdien aicina uz Jūrkalnes dienu Mežotnes «Ceplī» 6

Mūziķa Igo topošajā mākslas un mūzikas centrā «Ceplis» Bauskas novada Mežotnes pagastā 31. augustā jau no pulksten 12 interesenti gaidīti uz Jūrkalnes dienu «Ceplī».

Sestdien, 31. augustā, «Ceplī» skanēs suitu dziesmas folkloras kopas «Maģie suiti» sniegumā, varēs klausīties Gunta Niedoliņa radītajās kokļu skaņās un piedalīties meistarklasēs. Smaržos «Ceplī» gatavoti īsti Kurzemes sklandrauši, būs skatāmi krāsām bagāti audēju darbi, Dzintara Lejas fotoizstāde un izteiksmīgi eksponāti no Jūrkalnes Vētru muzeja ekspozīcijas. Pāri visam plīvos Jūrkalnes karogs, nesot Zemgalei sveicienus no Kurzemes.

Dienas gaitā tirdziņā varēs iegādāties Jūrkalnē ceptu maizi un kūpinājumus, raksturīgās suitu adītas zeķes un cimdus, kā arī «Cepļa» jaunos suvenīrus, kurus piedāvās zīmols «Igo Akcents personībai».
Sadarbībā ar vīndari no Kuldīgas Alvilu Elksni top jaunais «Cepļa» brandvīns «Dūmenis». To varēs degustēt un arī iegādāties.

Par svētku apmeklētāju labsajūtu parūpēsies sabiedriskās ēdināšanas uzņēmums «Rītausmas» no Bauskas un alus darbnīcas «Teika» puiši. Igo aicina būt gataviem pārsteigumiem.

Šovasar «Ceplī» jau bijušas aktivitātes – jūlija pēdējās dienas tur iekrāsoja mākslas zibensplenērs, kas bija pirmais mākslas notikums, kopš «Ceplis» sācis atjaunoties. Tā gaitā mākslinieki apgleznoja liela izmēra plātnes un veidoja vides objektus no koku saknēm. Gatavie gleznojumi atklāšanas dienā tika nostiprināti tukšajās logu ailēs vienā no Igo mākslas un mūzikas centra «Ceplis» ēkām. Mākslas darbi ir aplūkojami «Ceplī» katru dienu līdz laikam, kad tiks izstrādāts ēkas renovācijas projekts un sākti būvdarbi.

Plenēra izskaņa pulcēja kuplu interesentu pulku. Ieradās daudz mežotnieku, netrūka arī rīdzinieku. Gleznošanā piedalījās arī mākslinieki no Bauskas un Rundāles. Katrs iepazīstināja ar savu kredo un izjūtām, ko guvis Lielupes krastā. Daudzi atzina, ka klusums un miers, ko izstaro upes krasti, iedvesmo darbam un harmonijai. Rundālieti mākslinieci Aiju Straumi bija iedvesmojusi tuvumā dzīvojošo bērnu interese par to, kas notiek uz audekla. Savukārt māksliniece Ilze Dūdiņa, kas patiesībā pārvalda stikla stihiju, teica, ka «te ir miers, kas pilns ar lielu enerģiju un spēku». Baušķenieks Ainārs Pastors neesot sen gleznojis, bet notikums mudinājis uz brīdi atgriezties pie nedaudz aizmirstā. Ivars Miķelsons milzu koku saknēm piešķīra mākslinieciskus vaibstus un rada īsto vietu līdzās gleznojumiem logu ailēs.

«Ceplī» dzīvojošie plenēra noslēguma dienā pauda prieku un interesi par notiekošo. Ārija Četverga atzina, ka kultūras notikumi viņai ir nozīmīgi un atdzīvinās Mežotnes pagasta gaisotni.

«Cepļa» vide jau tagad kļūst mākslinieciska un par soli tuvāka tam, lai tur regulāri notiktu koncerti, izstādes, svinības un tirdziņi.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ilvars

Igo malacis un noteikti tas ir Pienesums Bauskas rajona IEDZIVOTAJIEM Velak uz Iecavas nakts disko estrade.

pirms gada, 2019.08.27 10:24

profs

Beidzot, pēc ilgiem laikiem, atkal veidojas jauna apmetne muļķa laidējiem. Jautājums tikai kuriem kuri noriebsies pirmajiem, saimniekiem tā varza vai otrādi jo, galvenā idejiskā vienojošā elementa- naudas, nav ne vieniem ne otriem, kā liekas?

pirms gada, 2019.08.27 15:38

piekrītu

Muļķa laidēji palaidīs muļķi cerībā, ka vēl lielāki muļķi sanesīs viņiem naudiņu, bet jau tagad ir skaidrs, ka no tā visa nekāda zupa vis nesanāks. Nu, ko, vismaz dažiem dīkdieņiem būs kur sestdienu nosist.

pirms gada, 2019.08.27 21:54

Aivo

Laba iecere - apmeklesim un nobaudisim ! Komentari gan liecina ka vienai pusei vietejo neko nevajag......

pirms gada, 2019.08.29 20:11

aigo

Pareizi, tikai, ja tev ir lieka nauda, tad vari atdot to Bauskas bomžiem, nav jau tādēļ jābrauc uz Mežotni.

pirms gada, 2019.08.30 10:12

Vietējās ziņas